Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
Στο solaris#619 στο Α7 η μπροστινή προμετωπίδα έγραφε κανονικά την γραμμή η πλαϊνή έγραφε Α1 πειραιας-βουλα και η πίσω Χ50
Απάντηση
Σήμερα στην θηβών στην γραμμή 703 το GN #455 μπροστά και πίσω έγραφε 888!!
856 / 703  Cool
Απάντηση
Σήμερα εθεάθη 2 φορες 117 που και στις δυο φωτεινές επιγραφές ελεγε 116.
Απάντηση
Σήμερα εθεάθη ένα Citaro (6117) με προμετωπίδα "622 ΓΟΥΔΗ - ΑΝΩ ΓΑΛΑΤΑΣΙ". Πιο πριν είχα δει άλλο ένα λεωφορείο που έγραψε άνω γαλατασι, νομίζω ήταν ΜΑΝ αλλά δεν είδα αριθμό.
Απάντηση
Πριν από έναν μήνα περίπου στην πλατεία Κάνιγγος εθεάθη νταλίκα solaris με πρωμετοπιδα Α6 Μουσείο-Χαλανδρι (μέσω Εθνικής Αντιστάσεως). Μετά απο λίγη ώρα άλλαξε σε πρωμετοπιδα του Α7. Τα σχολια δικά σας καθώς η γραμμή έχει καταργηθεί εδώ και σχεδόν είκοσι χρόνια, και μάλιστα αρκετό καιρό πριν δρομολογηθούν τα solaris, οπότε απορίας άξιο το γιατί υπάρχει ρυθμισμένη η Α6 στις πρωμετοπιδα τους.
Απάντηση
Πριν λίγο πέρασε μπροστά μου το 2πορτο Crossway #6254. Ήταν εκτός υπηρεσίας και είχε βάλει μπροστά την προ (πολλών) ετών καταργημενη γραμμή 400 "Αξιοθέατα Αθήνας - Ακρόπολη" κλπ κλπ. Δεν την θυμάμαι όλη, ήταν μεγάλη.  Tongue
Απάντηση
(28-11-2021, 11:32 AM)MitsosDaBest Έγραψε: Πριν λίγο πέρασε μπροστά μου το 2πορτο Crossway #6254. Ήταν εκτός υπηρεσίας και είχε βάλει μπροστά την προ (πολλών) ετών καταργημενη γραμμή 400 "Αξιοθέατα Αθήνας - Ακρόπολη" κλπ κλπ. Δεν την θυμάμαι όλη, ήταν μεγάλη.  Tongue
Χθες το πρωί στις 9:25 ανεβαινε 624# Crossway προς το τερμα Ιλισιων, για να αναλαβει βαρδια, με προμετωπίδα "213 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΚΑΡΕΑΣ"
Απάντηση
Και το 6285 που είχε βλάβη και ήταν σταματημένο επί της Ακαδημίας την Πέμπτη είχε προμετωπίδα 207
Απάντηση
(28-11-2021, 09:52 PM)Citaro Έγραψε: Χθες το πρωί στις 9:25 ανεβαινε 624# Crossway προς το τερμα Ιλισιων, για να αναλαβει βαρδια, με προμετωπίδα "213 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΚΑΡΕΑΣ"
Υπήρξε ποτέ αυτή η γραμμή?
Απάντηση
(07-12-2021, 08:58 PM)kostas720 Έγραψε: Υπήρξε ποτέ αυτή η γραμμή?
Η 213 υπήρξε ως ΣΤ.ΔΑΦΝΗΣ - ΝΕΚΡ. ΒΥΡΩΝΑ αν θυμάμαι καλά. Τέτοια ονομασία από όσο θυμάμαι και έχω δει εδώ μέσα με παλιές διαδρομές δεν υπήρξε ποτέ
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)