Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Δρομολόγηση στους Κεντρικούς Άξονες
#31
Άψογα άψογα δεν είναι ούτε στο μετρό. Τις περισσότερες φορές είναι σωστή άλλα αρκετές φορές μπερδεύεται και δείχνει διάφορα όπως τις προάλλες που έλεγε ο 1ος συρμός σε 3 λεπτά και ο 2ος σε 30 δευτερόλεπτα ή σε άλλη φάση που έλεγε ότι έρχεται συρμός διέλευσης ο οποίος δεν εμφανίστηκε ποτέ. Άλλα γενικά λειτουργεί καλά. Και στον ηλεκτρικό λειτουργεί συνήθως.
Επίσημα θεωρείται ότι το 2015 θα δούμε τηλεματική σε 1000 στάσεις άλλα και εγώ (19 επίσης) φοβάμαι ότι τα δισέγγονα μου θα την δουν.
Απάντηση
#32
(14-06-2013, 09:20 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Στο Μετρό η τηλεματική λειτουργεί άψογα. Και στο Τραμ το ίδιο και μάλιστα είδα ότι το περασμένο ΣΚ ανέφεραν και για το σταθμό του Αγ. Δημητρίου που ήταν εκτός λειτουργίας.
Το πρόβλημα υπάρχει στον ΗΣΑΠ. Στους κεντρικούς σταθμούς (ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ, ΟΜΟΝΟΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ, ΕΙΡΗΝΗ, ΝΕΡΑΤΖΙΩΤΙΣΣΑ, ΚΗΦΙΣΙΑ κ.α) οι πίνακες τηλεματικής λειτουργούν κανονικά. Στους υπόλοιπους όταν θυμηθούν, λειτουργούν.
Τώρα για λεωφορεία και τρόλεϊ, πιστεύω ότι τα δισέγγονά μου (είμαι 19 χρονών) θα καταφέρουν να δουν την τηλεματική σε λειτουργία για τα οδικά ΜΜΜ της Αθήνας! Tongue

Τις περισσότερες δυσλειτουργίες τις έχω προσέξει στη Γραμμή 2. Σχεδόν πάντα αναφέρει τον αόρατο ''συρμό διέλευσης'', ενώ πριν κάποιες μέρες, στο σταθμό Πανεπιστήμιο δεν εμφάνιζε τίποτα (όλα μαύρα).

Στο Τραμ υπάρχουν και εκέι δυσλειτουργίες. Μάλιστα πρόσφατα μου έτυχε στην Στάση ''Καλαμάκι'' η οθόνη να πετάει ενα ''ΤΡΑΜ ΑΕ'' (ούτε κααααν ΣΤΑΣΥ) και τελος.

Παράδοξα, στη Γραμμή 1 προχτές, από το Μαρούσι ως τον Πειραια λειτουργούσαν όλα ρολόι!
Απάντηση
#33
(14-06-2013, 10:27 PM)N1Ellinikou Έγραψε: Τις περισσότερες δυσλειτουργίες τις έχω προσέξει στη Γραμμή 2. Σχεδόν πάντα αναφέρει τον αόρατο ''συρμό διέλευσης'', ενώ πριν κάποιες μέρες, στο σταθμό Πανεπιστήμιο δεν εμφάνιζε τίποτα (όλα μαύρα).

Στο Τραμ υπάρχουν και εκέι δυσλειτουργίες. Μάλιστα πρόσφατα μου έτυχε στην Στάση ''Καλαμάκι'' η οθόνη να πετάει ενα ''ΤΡΑΜ ΑΕ'' (ούτε κααααν ΣΤΑΣΥ) και τελος.

Παράδοξα, στη Γραμμή 1 προχτές, από το Μαρούσι ως τον Πειραια λειτουργούσαν όλα ρολόι!

Αυτό για τη μαύρη οθόνη το έχω παρατηρήσει πολλές φορές τον τελευταίο καιρό. Και δεν είναι μόνο η τηλεματική που μαυρίζει μερικές φορές. Και οι οθόνες καιρού/διαφημίσεων σε κάποιους σταθμούς μερικές φορές είναι κλειστές.

Σίγουρα πάντως δυσλειτουργίες θα υπάρχουν. Άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε. Είμαστε συνηθισμένοι από τέτοια...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)