Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 2.71 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 7
#41
Εξελίξεις στο συγκοινωνιακό τοπίο των Αχαρνών:
http://www.doxthi.gr/topika/axarnai/4976...1-15-37-10

Αναμένονται:
- Γ9: Κόψιμο ως τοπικό στα Κάτω Πατήσια και επέκταση έως Ολυμπιακό Χωριό.
- 727, 728, 729, 740, 752/753: Τροποποίηση της διαδρομής.

Ο Δήμος Αχαρνών πρότεινε να παραχωρήσει στον ΟΑΣΑ 4 μικρά λεωφορεία που διαθέτει (πόσο άσχετοι είναι για να νομίζουν ότι υπάρχει έλλειψη οχημάτων?) και ο Οργανισμός να αναλάβει την επάνδρωση με προσωπικό και τη συντήρηση (εδώ υπάρχει πρόβλημα κύριοι), για να καλυφθούν συγκοινωνιακά αποκομμένες περιοχές του Δήμου!
Απάντηση
#42
(01-11-2013, 09:00 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Εξελίξεις στο συγκοινωνιακό τοπίο των Αχαρνών:
http://www.doxthi.gr/topika/axarnai/4976...1-15-37-10

Αναμένονται:
- Γ9: Κόψιμο ως τοπικό στα Κάτω Πατήσια και επέκταση έως Ολυμπιακό Χωριό.
- 727, 728, 729, 740, 752/753: Τροποποίηση της διαδρομής.

Ο Δήμος Αχαρνών πρότεινε να παραχωρήσει στον ΟΑΣΑ 4 μικρά λεωφορεία που διαθέτει (πόσο άσχετοι είναι για να νομίζουν ότι υπάρχει έλλειψη οχημάτων?) και ο Οργανισμός να αναλάβει την επάνδρωση με προσωπικό και τη συντήρηση (εδώ υπάρχει πρόβλημα κύριοι), για να καλυφθούν συγκοινωνιακά αποκομμένες περιοχές του Δήμου!

Καλά μην τα πολυπιστεύουμε και όσα λένε. Τα ίδια έλεγε η Δυτική Όχθη τον Αύγουστο για τα Άνω Λιόσια και τελικά δεν έγινε ΤΙΠΟΤΑ. Ειδικά το τελευταίο να δώσει στον ΟΑΣΑ 4 λεωφορεία και να βάλει η ΟΣΥ τους οδηγούς μου φάνηκε σαν ανέκδοτο.
Απάντηση
#43
(01-11-2013, 09:21 PM)mercedes elbo Έγραψε: Καλά μην τα πολυπιστεύουμε και όσα λένε. Τα ίδια έλεγε η Δυτική Όχθη τον Αύγουστο για τα Άνω Λιόσια και τελικά δεν έγινε ΤΙΠΟΤΑ. Ειδικά το τελευταίο να δώσει στον ΟΑΣΑ 4 λεωφορεία και να βάλει η ΟΣΥ τους οδηγούς μου φάνηκε σαν ανέκδοτο.

Δηλαδή θυμάσαι πολλές λογικές προτάσεις από Δημάρχους και σου φάνηκε ανέκδοτο το να δώσουν τα οχήματα και να βάλει η ΟΣΥ οδηγούς και συντήρηση; Tongue
Απάντηση
#44
(01-11-2013, 09:30 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Δηλαδή θυμάσαι πολλές λογικές προτάσεις από Δημάρχους και σου φάνηκε ανέκδοτο το να δώσουν τα οχήματα και να βάλει η ΟΣΥ οδηγούς και συντήρηση; Tongue

Από θέμα προτάσεων πιστεύω ότι έχουμε δει και από άλλους δήμους τι επιπέδου είναι. :p Στο προηγούμενο πόστ μου κυρίως αναφερόμουν για τις αναφορές στα λεγόμενα των εκπροσώπων του ΟΑΣΑ που λένε ότι ο ΟΑΣΑ σκέφτεται να τροποποιήσει τα 728,752,753,727,729,Γ9 και 740 αλλά και για τροποποιήση του 504. Επίσης, ο συνολικός χρόνος διαδρομής του Γ9 είναι 120' και όχι 130'. Πάντως αν όντως πάει το Γ9 Ολυμπιακό Χωριό λογικά θα κοπεί το 740.
Απάντηση
#45
(01-11-2013, 09:42 PM)mercedes elbo Έγραψε: Από θέμα προτάσεων πιστεύω ότι έχουμε δει και από άλλους δήμους τι επιπέδου είναι. :p Στο προηγούμενο πόστ μου κυρίως αναφερόμουν για τις αναφορές στα λεγόμενα των εκπροσώπων του ΟΑΣΑ που λένε ότι ο ΟΑΣΑ σκέφτεται να τροποποιήσει τα 728,752,753,727,729,Γ9 και 740 αλλά και για τροποποιήση του 504. Επίσης, ο συνολικός χρόνος διαδρομής του Γ9 είναι 120' και όχι 130'. Πάντως αν όντως πάει το Γ9 Ολυμπιακό Χωριό λογικά θα κοπεί το 740.

Μπορεί άλλο να εννοούσε ο ΟΑΣΑ και άλλο να θέλουν να καταλάβουν (ή να περάσουν) αυτοί. Και μη σου φανεί περίεργο το να γίνουν τροφοδοτικά στο ΣΚΑ. Απλά θα αραιώσουν τα δρομολόγια, γιατί δεν υπάρχει επάρκεια προσωπικού για να μείνουν ίδια, κάτι που το είδαμε αυτό και σε πρόσφατες περιπτώσεις (βλ. 212).
Απάντηση
#46
(01-11-2013, 10:03 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Μπορεί άλλο να εννοούσε ο ΟΑΣΑ και άλλο να θέλουν να καταλάβουν (ή να περάσουν) αυτοί. Και μη σου φανεί περίεργο το να γίνουν τροφοδοτικά στο ΣΚΑ. Απλά θα αραιώσουν τα δρομολόγια, γιατί δεν υπάρχει επάρκεια προσωπικού για να μείνουν ίδια, κάτι που το είδαμε αυτό και σε πρόσφατες περιπτώσεις (βλ. 212).

Το να πάνε ΣΚΑ δεν είναι περίεργο. Λογικό είναι για να υπάρχει καλύτερη τροφοδοσία στα Μ.Σ.Τ. Το ότι θα αραιωθούν έτσι τα δρομολόγια είναι δεδομένο αλλά η όποια μεγαλύτερη αναμονή στη στάση θα αντισταθμίζεται απ' την άμεση σύνδεση με Προαστιακό. Eπίσης, εκτός απ' τα 728/729/752/753 θα μπορούσε να πάει στο ΣΚΑ και το 721 όπως και το 537. To 727 μπορεί να καλυφθεί από επέκταση του Α10. Έτσι και το 721 συνδέεται με Προαστιακό και γλιτώνουμε ένα όχημα λόγω μικρότερης συνολικής διαδρομής.
Απάντηση
#47
Για το ΣΚΑ και τα 721,537 άποψή μου είναι:
Συνένωση 721,537,503 σε μία ενιαία γραμμή 537(ΑΧΑΡΝΑΙ - ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗ - ΚΗΦΙΣΙΑ)
Αφετηρία στο Μεσονύχι, μετάβαση στο ΣΚΑ μέσω Δημοκρατίας, επέκταση στον Κόκκινο Μύλο, πέρασμα μέσα από την Χαραυγή, συνέχεια Κύπρου, Δεκελείας, έπειτα διαδρομή του 537 έως Βαρυμπόμπη, έπειτα διαδρομή 503 έως Κηφισιά, έπειτα διαδρομή 721 έως Αχαρνές, αριστερά Αριστοτέλους, πέρασμα από Χαραυγή, συνέχεια ΣΚΑ, έπειτα Δημοκρατίας και συνέχεια της διαδρομής του 721.
Με δρομολόγια ανά 20' από τις 06:00 έως τις 23:00 θα έχει τα εξής:
+Συχνά δρομολόγια προς/από Βαρυμπόμπη
+Εξοικονόμηση οχημάτων
+Εξυπηρέτηση περιοχής χωρίς εύκολη πρόσβαση σε συγκοινωνία
+Δρομολόγια έως τις 23:00
-Διαδρομή "μακρυνάρι"
-Αν κάποιος θέλει να κατέβει σε σημείο που είναι προς την Κηφισιά ερχόμενος από Αχαρνές θα πρέπει να κάνει κύκλο.


Άλλη εναλλακτική λύση είναι η ένωση των 503/537 σε μία νέα γραμμή (ΑΧΑΡΝΑΙ - ΚΗΦΙΣΙΑ μέσω ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗΣ) και ταυτόχρονη ύπαρξη του 721 με την διαφορά ότι θα έχει αιχμή στα 35' η νέα γραμμή και θα εξυπηρετεί σε μεγαλύτερο βαθμό τους κατοίκους που θέλουν να μετακινηθούν από/πρός Βαρυμπόμπη.
Βάλτε Solaris Urbino 8.6 σε 537,712,728,729 και αυξήστε τα δρομολόγια του Γ9, του Α10 και του Β10!! Τροποποιήστε τα τοπικά του Μενιδίου και βάλτε την αφετηρία στο ΣΚΑ!! Δημιουργήστε μία νέα γραμμή να καλύπτει Κύπρου & Ιωνίας!!
Απάντηση
#48
Πάντως αυτό το "Αχαρναί-Νοσοκ.Αγ.Αναργύρων" μου φαίνεται τεράστια πατατιά! Δε λέω, πιθανώς να υπάρχουν και άνθρωποι οι οποίοι θα εξυπηρετούνται από μια τέτοια σύνδεση, αλλά πραγματικά άλλη έννοια δεν είχαμε; Λες και τα 'χουμε λύσει ΟΟΛΑ μας τα θέματα και λέμε: Ε εντάξει μωρέ, ας κάνουμε και μια γραμμούλα εκεί πέρα για τους έρμους τους ασθενείς του Μενιδίου που πρέπει να περιμένουν με τις ώωωρες τα 721/543!! (λες κι αυτή η γραμμή θα περνάει... ανά δεκάλεπτο! Big Grin) Επίσης τι συγκοινωνιακός κόμβος πια έχει γίνει το Νοσοκομείο Αγ.Αναργύρων;; Τύφλα να 'χει το... Κίτσι!! Tongue (την εποχή που είχε τα 115/116/330/Γ1) Εγώ προτείνω να επεκταθούν και τα Α7/Β9 άμεσα εκεί για να καλφθεί το... κυκλοφοριακό κενό! (εντάξει θα ψιλοζοριστούν οι νταλικές αλλά δε βαριέσαι...)

Καλά όλα τα υπόλοιπα, το 420 λίγο θα με πικράνει γιατί ήταν ο ταχύτερος τρόπος για να πάω Πειραιά (μένω Αγ.Αναργύρους κοντά στην πλατεία κι έτσι έβγαινα πάντα στη στάση την ώρα που ήξερα ότι ξεκινά το δρομολόγιο και δεν περίμενα ποτέ!) αλλά καταλαβαίνω την ανάγκη σύνδεσης της Κηφισού με το μετρό. Αν και εδώ που τα λέμε κι έτσι όπως είναι η γραμμή, τις ώρες αιχμής είναι πάντα γεμάτη! Και σίγουρα όχι από ανθρώπους που κατευθύνονται στο κέντρο της Αθήνας και το χρησιμοποιούν απλά για να βγουν στη Λένορμαν ή στην Ιερά Οδό κι απο 'κει να πάρουν άλλο για κέντρο! Αλλά από ανθρώπους που πραγματικά τους εξυπηρετεί για κάποιο λόγο! Τι θα γίνουν όλοι αυτοί; (και μη μου πει κανείς για μετεπιβίβαση στο 421 γιατί...) Επίσης έτσι επιβαρύνεται νομίζω αρκετά το 421. (οι αναμνήσεις των δεινοσάυρων του ενοποιημένου 420 που χάνονταν με τις ώρες στον Κηφισό μου είναι ακόμη πολύ νωπές...) Αλλά δε νομίζω ότι ο στόχος τους είναι να συνδεθεί το ΚΤΕΛ με το μετρό. (αν είναι, τότε κάνουν λάθος) Δεν υπάρχει περίπτωση ο οποισδήποτε ταξιδιώτης που κατεβαίνει από το ΚΤΕΛ φορτωμένος με βαλίτσες και θέλει να πάει κέντρο, να προτιμήσει να βγει εκτός σταθμού, να περπατήσει δυο τετράγωνα παραπέρα και να περιμένει το 420 (αν περάσει - όποτε περάσει) για να τον πάει στο μετρό, όταν έχει το 051 μες στα πόδια του να αναχωρεί ανα 6λεπτο! Οι μόνοι που θα εξυπηρετηθούν από κάτι τέτοιο είναι οι κάτοικοι του Περιστερίου. Όχι ότι και αυτοί είναι αμελητέα ποσότης φυσικά, (από τους πολυπληθέστερους δήμους είναι το Περιστέρι) απλά να ξέρουμε τι λέμε!

Α και... υστερόγραφο! Tongue Το 823 δεν έχει πάει ακόμα Κύπρου, διατηρεί την παλιά του διαδρομή. Και θα έπρεπε να έχει πάει από αρχές Αυγούστου, γιατί η ανάρτηση στη Διαύγεια έγινε τον Ιούλιο και οι υπόλοιπες τροποποιήσεις που ανακοινώθηκαν τότε (επαναφορά 051 και 813) έχουν ήδη εφαρμοστεί! Άρα...
Απάντηση
#49
(30-08-2014, 12:24 AM)pvuccino Έγραψε: Πάντως αυτό το "Αχαρναί-Νοσοκ.Αγ.Αναργύρων" μου φαίνεται τεράστια πατατιά! Δε λέω, πιθανώς να υπάρχουν και άνθρωποι οι οποίοι θα εξυπηρετούνται από μια τέτοια σύνδεση, αλλά πραγματικά άλλη έννοια δεν είχαμε; Λες και τα 'χουμε λύσει ΟΟΛΑ μας τα θέματα και λέμε: Ε εντάξει μωρέ, ας κάνουμε και μια γραμμούλα εκεί πέρα για τους έρμους τους ασθενείς του Μενιδίου που πρέπει να περιμένουν με τις ώωωρες τα 721/543!! (λες κι αυτή η γραμμή θα περνάει... ανά δεκάλεπτο! Big Grin) Επίσης τι συγκοινωνιακός κόμβος πια έχει γίνει το Νοσοκομείο Αγ.Αναργύρων;; Τύφλα να 'χει το... Κίτσι!! Tongue (την εποχή που είχε τα 115/116/330/Γ1) Εγώ προτείνω να επεκταθούν και τα Α7/Β9 άμεσα εκεί για να καλφθεί το... κυκλοφοριακό κενό! (εντάξει θα ψιλοζοριστούν οι νταλικές αλλά δε βαριέσαι...)

Καλά όλα τα υπόλοιπα, το 420 λίγο θα με πικράνει γιατί ήταν ο ταχύτερος τρόπος για να πάω Πειραιά (μένω Αγ.Αναργύρους κοντά στην πλατεία κι έτσι έβγαινα πάντα στη στάση την ώρα που ήξερα ότι ξεκινά το δρομολόγιο και δεν περίμενα ποτέ!) αλλά καταλαβαίνω την ανάγκη σύνδεσης της Κηφισού με το μετρό. Αν και εδώ που τα λέμε κι έτσι όπως είναι η γραμμή, τις ώρες αιχμής είναι πάντα γεμάτη! Και σίγουρα όχι από ανθρώπους που κατευθύνονται στο κέντρο της Αθήνας και το χρησιμοποιούν απλά για να βγουν στη Λένορμαν ή στην Ιερά Οδό κι απο 'κει να πάρουν άλλο για κέντρο! Αλλά από ανθρώπους που πραγματικά τους εξυπηρετεί για κάποιο λόγο! Τι θα γίνουν όλοι αυτοί; (και μη μου πει κανείς για μετεπιβίβαση στο 421 γιατί...) Επίσης έτσι επιβαρύνεται νομίζω αρκετά το 421. (οι αναμνήσεις των δεινοσάυρων του ενοποιημένου 420 που χάνονταν με τις ώρες στον Κηφισό μου είναι ακόμη πολύ νωπές...) Αλλά δε νομίζω ότι ο στόχος τους είναι να συνδεθεί το ΚΤΕΛ με το μετρό. (αν είναι, τότε κάνουν λάθος) Δεν υπάρχει περίπτωση ο οποισδήποτε ταξιδιώτης που κατεβαίνει από το ΚΤΕΛ φορτωμένος με βαλίτσες και θέλει να πάει κέντρο, να προτιμήσει να βγει εκτός σταθμού, να περπατήσει δυο τετράγωνα παραπέρα και να περιμένει το 420 (αν περάσει - όποτε περάσει) για να τον πάει στο μετρό, όταν έχει το 051 μες στα πόδια του να αναχωρεί ανα 6λεπτο! Οι μόνοι που θα εξυπηρετηθούν από κάτι τέτοιο είναι οι κάτοικοι του Περιστερίου. Όχι ότι και αυτοί είναι αμελητέα ποσότης φυσικά, (από τους πολυπληθέστερους δήμους είναι το Περιστέρι) απλά να ξέρουμε τι λέμε!

Α και... υστερόγραφο! Tongue Το 823 δεν έχει πάει ακόμα Κύπρου, διατηρεί την παλιά του διαδρομή. Και θα έπρεπε να έχει πάει από αρχές Αυγούστου, γιατί η ανάρτηση στη Διαύγεια έγινε τον Ιούλιο και οι υπόλοιπες τροποποιήσεις που ανακοινώθηκαν τότε (επαναφορά 051 και 813) έχουν ήδη εφαρμοστεί! Άρα...

Τουλάχιστον το 604 που πήγε εκεί δεν δημιούργησε επιπλέον έξοδα καθώς και πάλι χρησιμοποιείται το 1 όχημα της γραμμής. Όμως αυτή η νέα γραμμή Αχαρναί-Νοσ. Αγ. Αναργύρων θα χρειαστεί επιπλέον όχημα, εκτός αν σκοπεύουν να την βγάλουν με αποσπάσεις των οχημάτων των 543/604 για μερικά δρομολόγια.

Για τους Αγ. Αναργύρους όντως χάνουν την ταχύτερη λεωφορειακή σύνδεση με Πειραιά, μένει το 703. Εναλλακτικά, αν σε βολεύουν οι ώρες μπορείς να πας Στ. Αγίων Αναργύρων και να πάρεις το τρένο της Χαλκίδας που φτάνει Πειραιά σε 24' ή μπορείς να πάρεις 735 (και πιθανόν σε λίγο καιρό και το Γ12) για Στ. Κάτω Πατησίων και από εκεί ΗΣΑΠ.

Τώρα, για την σύνδεση του Στ. Αγίου Αντωνίου με το ΚΤΕΛ δεν θα εξυπηρετεί μόνο τους κατοίκους του Περιστερίου αλλά και της Πετρούπολης (24/700/Α13), του Καματερού (25), Ίλιον (24/25/892), Χαϊδάρι/Αγία Βαρβάρα (892) και γενικότερα δίνει εναλλακτική σε όσους δεν θέλουν να πάνε από Ομόνοια/Μεταξουργείο με το 051 έστω και με μία χρονική επιβάρυνση.
Απάντηση
#50
(30-08-2014, 01:18 AM)mercedes elbo Έγραψε: Για τους Αγ. Αναργύρους όντως χάνουν την ταχύτερη λεωφορειακή σύνδεση με Πειραιά, μένει το 703. Εναλλακτικά, αν σε βολεύουν οι ώρες μπορείς να πας Στ. Αγίων Αναργύρων και να πάρεις το τρένο της Χαλκίδας που φτάνει Πειραιά σε 24' ή μπορείς να πάρεις 735 (και πιθανόν σε λίγο καιρό και το Γ12) για Στ. Κάτω Πατησίων και από εκεί ΗΣΑΠ.

To 703 σύνδεση Αγ.Αναργύρων-Πειραια;;; Αυτό είναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ!! Big Grin Big Grin Big Grin Που κάνει 15 ώρες το γύρο της δυτικής Αττικής;; Προχτες το πήρα για πλάκα και μετά έφτασα σπίτι δυο ώρες μετά (ή τουλάχιστον τόσες μου φάνηκαν) με πιασμένα οπίσθια! (άτιμα solaroκάρεκλα!) Το τρένο όντως βολεύει και είναι κι αυτό πολύ κοντά μου, αλλά έχει ανα 1 ώρα, οπότε δε μπορώ να το χρησιμοποιώ τόσο συχνά. Όχι αυτό που θα κάνω είναι πολύ πιο απλό. Θα παίρνω όποιο διερχόμενο περάσει από Πλατεία και θα κατεβαίνω Αττική. Έχει κι εκεί ΗΣΑΠ! Wink Ευτυχώς έχω την πολυτέλεια να βγαίνω στη στάση και σε 2-3 λεπτά όλο και κάτι να περνάει. (αυτό άλλωστε κάνω και για να κατέβω κέντρο με το μετρό) Συν το Γ10 που περνάει έξω απ' το σπίτι μου και επίσης μπορώ να υπολογίσω τι ώρα περνάει, άρα να μην περιμένω. Όχι, ενναλακτικές έχω και γι' αυτό και δε μπορώ να πω ότι θα πεθάνω κιόλας αν κοπεί το 420! Οφείλω να πω ότι είμαι συγκοινωνιακά "ευλογημένος!" Smile Απλά επειδή το βλέπω να 'χει πολύ κόσμο, φοβάμαι πως θα ξεβολέψει πολλούς. Και δεν έχουν όλοι τις εναλλακτικές τις δικές μου....

(30-08-2014, 01:18 AM)mercedes elbo Έγραψε: Τώρα, για την σύνδεση του Στ. Αγίου Αντωνίου με το ΚΤΕΛ δεν θα εξυπηρετεί μόνο τους κατοίκους του Περιστερίου αλλά και της Πετρούπολης (24/700/Α13), του Καματερού (25), Ίλιον (24/25/892), Χαϊδάρι/Αγία Βαρβάρα (892) και γενικότερα δίνει εναλλακτική σε όσους δεν θέλουν να πάνε από Ομόνοια/Μεταξουργείο με το 051 έστω και με μία χρονική επιβάρυνση.

Ναι, έχεις δίκιο, παράλειψή μου. Εννοούσα όσους γενικώς από τα Δυτικά προάστια έχουν σύνδεση με τον Άγ.Αντώνιο.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Κορμοί / Express Citaro 436 626.811 22-07-2023, 12:21 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Leon377
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 3 Cmaniac 42 63.348 15-07-2023, 11:51 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Larioupol
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 8 Cmaniac 166 198.889 16-04-2023, 05:22 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Aggele
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 1 Cmaniac 273 356.366 16-04-2023, 02:41 AM
Τελευταία Δημοσίευση: panos44
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 0 Cmaniac 116 158.055 05-03-2023, 02:49 PM
Τελευταία Δημοσίευση: abc
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 2 Cmaniac 264 370.287 09-02-2023, 03:21 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MitsosDaBest
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 5 Cmaniac 80 78.161 18-01-2023, 06:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: sgkatsos
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 6 Cmaniac 46 61.531 11-11-2022, 01:51 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MitsosDaBest
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Γραμμών Τρόλεϊ cmegas 168 172.401 19-10-2021, 09:47 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720
  Προτάσεις Αναδιάταξης / Βελτιστοποίησης Λεωφορειακών Γραμμών - Τομέας 4 Cmaniac 44 68.544 15-11-2019, 04:44 PM
Τελευταία Δημοσίευση: N1Ellinikou

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)