Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προαστιακός Σιδηρόδρομος Αθήνας
#51
Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω αυτές τις φωτογραφίες της ντροπής.
Αρχικά άνοιξα καινούργιο τόπικ αλλά η διαχείριση φαίνεται οτι θεώρησε οτι επειδή υπάρχει ανοικτό θέμα το πέρασε εκεί. Δεν ξέρω αν ο θεματοθέτης επιθυμεί να ανεβάσω εικόνες στο τόπικ αυτό αφενός αφετέρου τις εικόνες τις έχω στο pc μου και νομίζω οτι δεν ανεβαίνουν. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..
Απάντηση
#52
(23-04-2014, 07:43 PM)ΕΠΙΒΑΤΗΣ Έγραψε: Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω αυτές τις φωτογραφίες της ντροπής.
Αρχικά άνοιξα καινούργιο τόπικ αλλά η διαχείριση φαίνεται οτι θεώρησε οτι επειδή υπάρχει ανοικτό θέμα το πέρασε εκεί. Δεν ξέρω αν ο θεματοθέτης επιθυμεί να ανεβάσω εικόνες στο τόπικ αυτό αφενός αφετέρου τις εικόνες τις έχω στο pc μου και νομίζω οτι δεν ανεβαίνουν. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..

Μπορείς να ανεβάσεις τις φωτογραφίες στην Open Gallery.
Απάντηση
#53
(23-04-2014, 07:43 PM)ΕΠΙΒΑΤΗΣ Έγραψε: Αρχικά άνοιξα καινούργιο τόπικ αλλά η διαχείριση φαίνεται οτι θεώρησε οτι επειδή υπάρχει ανοικτό θέμα το πέρασε εκεί. Δεν ξέρω αν ο θεματοθέτης επιθυμεί να ανεβάσω εικόνες στο τόπικ αυτό αφενός αφετέρου τις εικόνες τις έχω στο pc μου και νομίζω οτι δεν ανεβαίνουν. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει..

Μιας και υπήρχε ήδη θέμα για τον Προαστιακό, θεώρησα ότι πρέπει να μαζευτούν όλα εδώ, για λόγους ευταξίας. Κάθε τι το οποίο σχετίζεται με τον Προαστιακό Σιδηρόδρομο λοιπόν, εδώ.

Τώρα, οποιαδήποτε φωτογραφία έχει σχέση με τον τίτλο του θέματος, είναι δεκτή*, μιας και ο κόσμος του ίντερνετ, όπως είναι γνωστό, διακρίνεται για την ελευθερία του. Και όπως είπε και ο mercedes elbo, μπορείς να τις ανεβάσεις στην OpenGallery. Wink


* αρκεί η ''φωτογραφίες της ντροπής'' που θα ανέβουν να μην προσβάλλουν τα χρηστά ήθη. Πχ εαν στις φωτογραφίες απεικονίζονται γυμνοί επιβάτες να κάνουν όργια στα βαγόνια, λογικό είναι πως οι φωτογραφίες θα κατέβουν αμέσως! Tongue
Απάντηση
#54
Bug 
Ωστε ετσι! Rolleyes
Γυμνοί επιβάτες οχι δεν υπάρχουν στις φωτό. Ομως υπάρχουν αθλιότητες που θα βγείτε έξω απο τα ρούχα σας. Πανάκριβα κρύσταλλα σπασμένα, ανοξείδωτες κουπαστές σπασμένες, προστατευτικά να λείπουν και στη θέση της να έχουν βάλει χαρτόνια, καλώδια ξεγυμνωμένα και σπασμένα φωτιστικά. Πρέπει να τα δημοσιοποιήσω να τα δεί ο κόσμος. Δηλαδή τα βλέπει αλλα δεν αντιδρά. Πρέπει να τα δούν οι υπεύθυνοι γιατί κατά πάσα πιθανότητα δεν τα έχουν δεί δεν ταξιδεύουν με τα μμμ.
Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη τους δύο φίλτατους συνομιλητές αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω. Δεν καταφέρνω αφενός να ανεβάσω φωτογραφίες στο open gallery και αφέτέρου δεν μπορώ να καταλάβω πως απο το open gallery θα περάσουν οι φωτογραφίες στο τόπικ.
Κανω προσθήκη αρχείου μου λέει οτι δεν έχω άλμπουμ προσπαθώ να δημιουργήσω άλμπουμ ROFL

καταφερα να περάσω τη φωτο στο open gallery εδώ πως περνάει όμως

[Εικόνα: thumb_23042014073.jpg]

edit: προσθήκη φωτογραφίας
Απάντηση
#55
(24-04-2014, 07:44 PM)ΕΠΙΒΑΤΗΣ Έγραψε: Ωστε ετσι! Rolleyes
Γυμνοί επιβάτες οχι δεν υπάρχουν στις φωτό. Ομως υπάρχουν αθλιότητες που θα βγείτε έξω απο τα ρούχα σας. Πανάκριβα κρύσταλλα σπασμένα, ανοξείδωτες κουπαστές σπασμένες, προστατευτικά να λείπουν και στη θέση της να έχουν βάλει χαρτόνια, καλώδια ξεγυμνωμένα και σπασμένα φωτιστικά. Πρέπει να τα δημοσιοποιήσω να τα δεί ο κόσμος. Δηλαδή τα βλέπει αλλα δεν αντιδρά. Πρέπει να τα δούν οι υπεύθυνοι γιατί κατά πάσα πιθανότητα δεν τα έχουν δεί δεν ταξιδεύουν με τα μμμ.
Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη τους δύο φίλτατους συνομιλητές αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω. Δεν καταφέρνω αφενός να ανεβάσω φωτογραφίες στο open gallery και αφέτέρου δεν μπορώ να καταλάβω πως απο το open gallery θα περάσουν οι φωτογραφίες στο τόπικ.
Κανω προσθήκη αρχείου μου λέει οτι δεν έχω άλμπουμ προσπαθώ να δημιουργήσω άλμπουμ ROFL

[Εικόνα: displayimage.php?album=lastup&cat=10538&...play_media]
καταφερα να περάσω τη φωτο στο open gallery εδώ πως περνάει όμως

Αντιγράφεις τον κώδικα για προβολή στο forum (μικρογραφία).
Απάντηση
#56
[Εικόνα: thumb_23042014081.jpg]


[Εικόνα: thumb_23042014075.jpg]

[Εικόνα: thumb_23042014073.jpg]

[Εικόνα: thumb_23042014072.jpg]


Τις παραπάνω εικόνες της ντροπής αντικρύζει κανείς στο σταθμό του Προαστιακού στην Νερατζιώτισα. Τα σπασμένα τζάμια που μπορεί να κοπεί κάποιος αλλά και τα τζάμια καθώς και τα προστατευτικά που λείπουν σε ύψος 4 μέτρων αποτελούν κίνδυνο για να πέσει κάποιος.

[Εικόνα: thumb_09032014069.jpg]

Εδώ υπάρχει και τάση 220?

[Εικόνα: thumb_09032014071.jpg]
Το βράδυ έχει και θέατρο σκιών η καλύβα του Καραγκιόζη

[Εικόνα: thumb_16022014066.jpg]

Τι να πώ και να θές να τα καταντήσεις έτσι δεν μπορείς

[Εικόνα: thumb_23042014076.jpg]

[Εικόνα: thumb_23042014084.jpg]

Αυτές οι δύο φωτογραφίες είναι απο τις σκάλες των σταθμών.|
Η σιδερένια κατασκευή τους δεν έχει δεχθεί την παραμικρή φροντίδα απο 2003 που κατασκευάστηκαν. 10 χρόνια τώρα τα έργα αυτά που φτιάχτηκαν απο το αίμα του πολίτη σαπίζουν στην κυριολεξία χωρίς να ενδιαφέρεται κανείς.
Στην κατάσταση αυτή και ακόμα χειρότερα βρίσκονται όλες οι σιδερένιες κατασκευές και μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι η επισκευή τους είναι πολυδάπανη. Οσο μένουν έτσι τόσο χειροτερεύουν.

Εγώ ένας απλός επιβάτης είμαι και απευθύνομαι σε εσάς πού έχετε άμεση σχέση με το πρόβλημα μιας και είστε οι περισσότεροι οδηγοί λεωφορείων ή έστω έχετε σχέση με τα ΜΜΜ.

Είναι εικόνες ντροπής που κάνουν το γύρω του κόσμου καθώς οι τουρίστες τραβούν φωτογραφίες και γελούν με την κατάντια μας. Και για την κατάντια αυτή ευθυνόμαστε ΟΛΟΙ ΜΑΣ ειδικά εσείς που εργάζεσθε στον τομέα αυτό.
Απάντηση
#57
Όντως, είναι πολύ άσχημη η εικόνα που παρουσίαζει ο Προαστιακός από κάθε άποψη. Όμως, για τα σπασμένα τζάμια, καθίσματα και τους γραμμένους με γκράφιτι τοίχους δεν ευθύνεται μόνο η ΤΡΑΙΝΟΣΕ αλλά κυρίως αυτοί που τα βανδαλίσαν.

Υ.Γ. Οι περισσότεροι χομπίστες είμαστε που μας αρέσουν τα λεωφορεία και γενικότερα οι συγκοινωνίες και όχι εργαζόμενοι στα ΜΜΜ.
Απάντηση
#58
(25-04-2014, 11:17 PM)mercedes elbo Έγραψε: Όντως, είναι πολύ άσχημη η εικόνα που παρουσίαζει ο Προαστιακός από κάθε άποψη. Όμως, για τα σπασμένα τζάμια, καθίσματα και τους γραμμένους με γκράφιτι τοίχους δεν ευθύνεται μόνο η ΤΡΑΙΝΟΣΕ αλλά κυρίως αυτοί που τα βανδαλίσαν.

Υ.Γ. Οι περισσότεροι χομπίστες είμαστε που μας αρέσουν τα λεωφορεία και γενικότερα οι συγκοινωνίες και όχι εργαζόμενοι στα ΜΜΜ.

``Αιτία ελομένου θεός αναίτιος``.... τι ευθύνες μπορεί να ρίξεις σε έναν άνθρωπο μη σκεπτόμενο ή σε έναν άνθρωπο που δεν έχει να επιλέξει κάτι ή σε έναν άνθρωπο ψυχικά διαταραγμένο. Ούτε μπορείς να ρίξεις ευθύνη στον απλό επιβάτη. Συνεπώς η ευθύνη πέφτει στην εταιρία ολοκληρωτικά και μιας και την εταιρία την απαρτίζουν εργαζόμενοι η ευθύνη πέφτει όλη σε αυτούς.
Μάλιστα οι εργαζόμενοι έπαιρναν ειδικά επιδόματα ώστε να εκπαιδευτούν απο την Ελληνική Αστυνομία στη διαφύλαξη των σταθμών και των συρμών καθώς και για την ασφάλεια των επιβάτων.
Ουδέποτε είδα κάποιον να το κάνει αυτό και το κινητό μου έκλεψαν και το πορτοφόλι και ένα τσούρμο επαιτών, ναρκομανών που φτάνουν στο σημείο να εκβιάζουν τον επιβάτη. http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=...Country=82 ...

Είχα την εντύπωση οτι σχεδόν ολοι όσοι γράφουν εδώ είναι εργαζόμενοι στα ΜΜΕ.Rolleyes και μιας και δηλώνεις χομπίστας που του αρέσουν τα ΜΜΜ να δηλώσω και εγώ κάτι.
Πάει καιρός που εχω αρχίσει να αντιπαθώ τα ΙΧ. Οι λόγοι είναι πολλοί και ο κυριότερος είναι οτι το ΙΧ εχει άσχημη επίδραση στον κάτοχο του, στο κοινωνικό σύνολο αλλά και στο περιβάλλον. Ετσι το έβγαλα απο τη ζωή μου και κινούμαι αποκλειστικά με τα ΜΜΜ. Αρχισα να γοητεύομαι στην ιδέα μιας πράσινης οικολογικής μετακίνησης έτσι ώστε τα λεωφορεία να φαντάζουν στα μάτια μου έτσι φωτεινά με τις επιγραφές τους την καλαισθησία τους, τον κλιματισμό τους την ασφάλεια που νοιώθει κανείς και ειδικά όταν έμαθα οτι μπορώ να επιβιβάζομαι σε αυτά με το ποδήλατο μου.
Χαίρομαι αφάνταστα που γράφω σε έναν χώρο με ομοιδεάτες μου.Wink
Νομίζω επίσης οτι εμείς μπορούμε να προσφέρουμε σημαντικά με τις παρατηρήσεις μας, με τις ιδέες μας αλλά και στηλιτεύοντας ολα τα κακώς κείμενα μέσα απο τον κυβερνοχώρο.
Απάντηση
#59
Ο Προαστιακός είχε βάλει για την Αθήνα και κάποιες άλλες πόλεις μια ωραία εφαρμογή όπου έβλεπες πού είναι ανά πάσα στιγμή το τρένο. Πολύ χρήσιμη, ασυζητητί. Ξαφνικά όμως την κόψανε και στη σελίδα http://www.trainose.gr/traingps/?lang=el βλέπουμε πως η υπηρεσία είναι σε διαδικασία αναβάθμισης και θα είναι και πάλι κοντά μας το καλοκαίρι.

Επειδή το καλοκαίρι πέρασε, πέρασε και το φθινόπωρο, ήρθε ο χειμώνας, η Χιόνη, η Χιονάτη, οι Εφτά Νάνοι και δεν συμμαζεύεται, μήπως μπορεί η ΤΡΑΙΝΟΣΕ να μας πει για ποιο καλοκαίρι εννοεί; Του 2010; Του 2050; Του Αγίου ανήμερα;

Επίσης παρακαλούμε ενημερώστε μας αν οι κυλιόμενες στο Κορωπί θα παραμείνουν χαλασμένες για πάντα ή κάποιος σκέφτεται κάπου, κάποτε να τις φτιάξει.

Με τις υγείες σας, την αγάπη μας.
Αν δεν έχεις χιούμορ, δεν στο πήρα εγώ - σόρι.
Απάντηση
#60
Εσείς γνωρίζατε ότι θα πρέπει να γίνει αλλαγή στου Ρέντη με ντηζελοκίνητο τρένο για Πειραιά? Νόμιζα μέχρι προχθές ότι τα ηλεκτροκίνητα desiro έφταναν μέχρι τον Πειραιά.Υπάρχει αυτό πολύ καιρό? Και επίσης περνώντας από τη Λεύκα αντίκρισα τα τόσα παρατημένα τρένα των ΣΠΑΠ. Πραγματικά λυπηρό
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)