Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1
#61
Στο θησειο ειναι ενας συρμος που εχει ζημιες απο πυρκαγια.υπηρξε καποιο ατυχημα η εμπρησμος?
Απάντηση
#62
Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκαν σήμερα τα δρομολόγια στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΑΤΤΙΚΗ για ένα χρονικό διάστημα το πρωί. Διάβασα για τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες
Απάντηση
#63
(29-11-2021, 10:41 PM)panos._.photography Έγραψε: Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκαν σήμερα τα δρομολόγια στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΑΤΤΙΚΗ για ένα χρονικό διάστημα το πρωί. Διάβασα για τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες
Πρόβλημα σηματοδοτησης στο Θησείο ήταν, σε 40 λεπτά αποκατασταθηκε η βλάβη..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#64
(29-11-2021, 11:28 PM)MrVanHool Έγραψε: Πρόβλημα σηματοδοτησης στο Θησείο ήταν, σε 40 λεπτά αποκατασταθηκε η βλάβη..
Ευχαριστώ!
Απάντηση
#65
Σήμερα πρώτη φορά πέτυχα τον Alstom στην γραμμή 1.
 
Έβγαλα λίγο βίντεο για όσους δεν είχαν την τύχη να τον πέτυχουν να τον χαρούν και σε 4Κ. 

Είχε κάποια μικροπροβλήματα με της θύρες αλλά κατά τα αλλά όλα καλά (στα Κ. Πατησιά άνοιξαν μέχρι την μέση, στον περισσό άνοιξαν μετά από 20’’-30’’ στο σταθμό). 

Ευχάριστη η διαδρομή με τόσο αναπαυτικές θέσεις!


Απάντηση
#66
(30-11-2021, 04:54 PM)panos._.photography Έγραψε: Σήμερα πρώτη φορά πέτυχα τον Alstom στην γραμμή 1.
 
Έβγαλα λίγο βίντεο για όσους δεν είχαν την τύχη να τον πέτυχουν να τον χαρούν και σε 4Κ. 

Είχε κάποια μικροπροβλήματα με της θύρες αλλά κατά τα αλλά όλα καλά (στα Κ. Πατησιά άνοιξαν μέχρι την μέση, στον περισσό άνοιξαν μετά από 20’’-30’’ στο σταθμό). 

Ευχάριστη η διαδρομή με τόσο αναπαυτικές θέσεις!


Πάντως απ' ότι έχω παρατηρήσει οι συρμοί Alstrom Siemens στην γραμμή 1 έχουν καλύτερες επιταχύνσεις και φρεναρίσματα στις στάσεις και επίσης παρατηρώ πως πιάνουν και μεγαλύτερες ταχύτητες σχετικά με τους υπάρχοντες συρμούς την γραμμής 1.
Απάντηση
#67
(30-11-2021, 09:33 PM)kostas720 Έγραψε: Πάντως απ' ότι έχω παρατηρήσει οι συρμοί Alstrom Siemens στην γραμμή 1 έχουν καλύτερες επιταχύνσεις και φρεναρίσματα στις στάσεις και επίσης παρατηρώ πως πιάνουν και μεγαλύτερες ταχύτητες σχετικά με τους υπάρχοντες συρμούς την γραμμής 1.
Κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Εξαιρετικό βίντεο παρεμπιπτόντως!
Απάντηση
#68
(30-11-2021, 11:27 PM)Ody. Έγραψε: Κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Εξαιρετικό βίντεο παρεμπιπτόντως!
Το πρατήρια και εγώ αυτό χθες. Ευχαριστώ πολύ!!! Big Grin
Απάντηση
#69
Εν τω μεταξύ χτες έσπασαν κι άλλο συρμό στον ηλεκτρικό και την ερχόμενη Κυριακή έχει αγώνα. Με την αστυνομία να είναι απασχολημένη με την επίσκεψη του Πάπα καταλαβαίνει κανείς τι έχει να γίνει...
Απάντηση
#70
Συγγνώμη αλλά αυτό το παιχνιδάκι πρέπει κάποτε να σταματήσει! Οι νέοι θεωρούν ''μαγκιά'' την καταστροφή δημόσιας περιουσίας και μετά να ανεβάσω και ένα βιντεάκι στο τικ τοκ να δείχνω ότι είμαι ''μάγκας''! Δυστυχώς δεν είναι αυτό! Ορισμένοι πρέπει να καταλάβουν πως ''μαγκιά'' είναι να είσαι σωστός πολίτης και να σέβεσαι την πόλη σου. ''Μαγκιά'' είσαι και ευαισθητοποιημένος σχετικά με τα θέματα που έχει η πόλη σου και με τους άλλους συμπολίτες σου να προσπαθείτε να βρείτε λύσεις προς το καλύτερο. Αυτό είναι ''μαγκιά''! Πραγματικά λυπούμαι με την κατάσταση του Ηλεκτρικού. Η μόνη λύση είναι να αρχίσουν οι προσλήψεις Security για να φυλάνε την δημόσια περιουσία (σε συνεργασία με την αστυνομία) και ίσως να τοποθετηθούν κάμερες στα βαγόνια για την παρακολούθηση της κάθε παραβατικής συμπεριφοράς. Δυστυχώς...
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 3 Cmaniac 179 181.886 29-01-2024, 11:11 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panagiotisg
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 2 Cmaniac 169 221.347 10-12-2023, 07:15 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Leon377
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 4 (υπό κατασκευή) nikos1991 15 26.590 31-01-2022, 02:09 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panos1b

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)