Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αποζημίωση στους κατόχους καρτών απεριορίστων διαδρομών
#11
(11-04-2013, 12:08 AM)pvuccino Έγραψε: Στην ανακοίνωση του ΟΑΣΑ έλεγε ξεκάθαρα για τον Ιανουάριο πάντως! Δεν ξέρω μήπως βγήκε και δεύτερη την οποία δε διάβασα, αυτή που διάβασα πάντως αυτά έλεγε! Κι εγώ είχα κουπόνι μόνο του Μαρτίου, που δεν έγινε ούτε ΜΙΑ απεργία! Αλλά ΟΚ ας μην παραπονιόμαστε και για τα λεφτά που μας χαρίζουν, κρίμα είναι! Big Grin Big Grin

Για την ανακοίνωση του ΟΑΣΑ δε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε, πάντως στις ανακοινώσεις στο Μετρό αναφερόντουσαν σε αποζημιώσεις για τις απεργιακές κινητοποιήσεις των προηγούμενων μηνών στα ΜΜΜ.
Απάντηση
#12
Αναφερει ξεκάθαρα στέλεχος. Προφανώς και αν ανέφερε κουπόνι, θα έπαιρνα μόνο εγώ έκπτωση (και άλλοι 100 τρελοί που τα μαζεύουν) και θα έβριζε όλο το επιβατικό κοινό.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#13
(11-04-2013, 12:25 AM)nikos1991 Έγραψε: Αναφερει ξεκάθαρα στέλεχος. Προφανώς και αν ανέφερε κουπόνι, θα έπαιρνα μόνο εγώ έκπτωση (και άλλοι 100 τρελοί που τα μαζεύουν) και θα έβριζε όλο το επιβατικό κοινό.

Κι εγώ το κρατάω! Tongue Έχω κάνει συλλογή από κουπόνια και εισιτήρια. Τα δεύτερα άρχισα να τα μαζεύω από τον περασμένο Σεπτέμβρη. Αρχικά, λόγω της κλήρωσης που έκανε ο ΟΑΣΑ το Σεπτέμβρη και στη συνέχεια ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα βγει κάποιο ανταποδοτικό πρόγραμμα (επιστρέφεις κάποιο αριθμό εισιτηρίων και σου δίνουν ένα δώρο). Αλλά σκατά...
Απάντηση
#14
χαχαχα Έχω εισιτήρια από τον Ιούνιο, παλιότερα τα μάζευα για ένα φίλο που ήθελε να μπει στο Guiness και κάρτες απεριορίστον από τον Ιανουάριο του 2012. Τα έχω στη συλλογή με τα εισιτήρια από νησιά, εισιτήριο αεροδρομίου (τότε που είχε 1,60€ μειωμένο), Σαρωνίδας με 60 λεπτά, 50λεπτο φοιτητικό 45λεπτο κανονικό / (20!!!!!λεπτο) μαθητικό (2007) και 70λεπτα μόνο για μετρό. Κάπου είχα και με δραχμές αλλά είναι αργά και βαριέμαι να ψάξω... Tongue
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#15
(11-04-2013, 12:38 AM)nikos1991 Έγραψε: χαχαχα Έχω εισιτήρια από τον Ιούνιο, παλιότερα τα μάζευα για ένα φίλο που ήθελε να μπει στο Guiness και κάρτες απεριορίστον από τον Ιανουάριο του 2012. Τα έχω στη συλλογή με τα εισιτήρια από νησιά, εισιτήριο αεροδρομίου (τότε που είχε 1,60€ μειωμένο), Σαρωνίδας με 60 λεπτά, 50λεπτο φοιτητικό 45λεπτο κανονικό / (20!!!!!λεπτο) μαθητικό (2007) και 70λεπτα μόνο για μετρό. Κάπου είχα και με δραχμές αλλά είναι αργά και βαριέμαι να ψάξω... Tongue

Έχει κρατήσει η γιαγιά μου ένα με δραχμές και της λέμε μη μπερδευτεί καμιά φορά και το χρησιμοποιήσει, αλλά προς το παρόν παραμένει στο πορτοφόλι της!
Απάντηση
#16
Έχω κι εγώ ένα με δραχμές από το '96!! Το ανακάλυψα τυχαία μέσα σ' ένα παλιό σχολικό μου βιβλίο! Μάλιστα είναι ακυρωμένο στο παλιό 716!! (πριν γίνει Γ12, τότε που έκανε τέρμα Κάτω Πατήσια)
Απάντηση
#17
Με μειωμένες τιμές θα πωληθούν τον Ιούλιο οι κάρτες απεριορίστων διαδρομών (ΚΑΔ) για τα ΜΜΜ, λόγω της 24ωρης απεργίας των εργαζόμενων σε λεωφορεία και τρόλεϊ στις 13/6.

Δικαιούχοι της έκπτωσης είναι ΜΟΝΟ όσοι διαθέτουν ήδη στέλεχος ΚΑΔ για το μήνα Ιούνιο.

Οι μη δικαιούχοι (όσοι δε διαθέτουν ΚΑΔ για τον Ιούνιο) μπορούν να εκδίδουν νέες μηνιαίες κάρτες μόνο στο άνω εκδοτήριο του σταθμού ΣΥΝΤΑΓΜΑ (επίπεδο -1), το Σάββατο 29/6 και την Κυριακή 30/6.

Οι δικαιούχοι (όσοι διαθέτουν ΚΑΔ για τον Ιούνιο) μπορούν να την ανανεώνουν σε όλα τα εκδοτήρια ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ κατά τις ώρες λειτουργίας τους.

Περισσότερα και αναλυτικά οι εκπτώσεις, μόλις υπάρξει η επίσημη ανακοίνωση από τους συγκοινωνιακούς φορείς.
Απάντηση
#18
(26-06-2013, 04:40 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Με μειωμένες τιμές θα πωληθούν τον Ιούλιο οι κάρτες απεριορίστων διαδρομών (ΚΑΔ) για τα ΜΜΜ, λόγω της 24ωρης απεργίας των εργαζόμενων σε λεωφορεία και τρόλεϊ στις 13/6.

Δικαιούχοι της έκπτωσης είναι ΜΟΝΟ όσοι διαθέτουν ήδη στέλεχος ΚΑΔ για το μήνα Ιούνιο.

Οι μη δικαιούχοι (όσοι δε διαθέτουν ΚΑΔ για τον Ιούνιο) μπορούν να εκδίδουν νέες μηνιαίες κάρτες μόνο στο άνω εκδοτήριο του σταθμού ΣΥΝΤΑΓΜΑ (επίπεδο -1), το Σάββατο 29/6 και την Κυριακή 30/6.

Οι δικαιούχοι (όσοι διαθέτουν ΚΑΔ για τον Ιούνιο) μπορούν να την ανανεώνουν σε όλα τα εκδοτήρια ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ κατά τις ώρες λειτουργίας τους.

Περισσότερα και αναλυτικά οι εκπτώσεις, μόλις υπάρξει η επίσημη ανακοίνωση από τους συγκοινωνιακούς φορείς.
καλα θα εχει εκτωση για μια μερα απεργιας???Huh
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#19
(26-06-2013, 06:56 PM)Vasilis21 Έγραψε: καλα θα εχει εκτωση για μια μερα απεργιας???Huh

Από τη στιγμή που υπάρχει Υπουργική Απόφαση που ορίζει αποζημίωση, είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν μείωση ακόμη και για μία ημέρα απεργίας.
Στον Προαστιακό αποζημιώνουν και ανά 3 στάσεις εργασίας, που το λογίζουν ως μία ολόκληρη ημέρα απεργίας.
Απάντηση
#20
Οι τιμές για τις Κάρτες Απεριορίστων Διαδρομών του μηνός Ιουλίου 2013 διαμορφώνονται ως εξής:
> Μηνιαία για όλα τα ΜΜΜ => 44€ (αντί 45€)
> Μηνιαία για όλα τα ΜΜΜ - ΜΕΙΩΜΕΝΗ => 22,5€ (αντί 23€)
> Μηνιαία για ΟΣΥ + Τραμ => 19,5€ (αντί 20€)
> Μηνιαία για ΟΣΥ + Τραμ - ΜΕΙΩΜΕΝΗ => 9,5€ (αντί 10€)
> Μηνιαία για Αεροδρόμιο => 137,5€ (αντί 140€)
> Μηνιαία για Αεροδρόμιο - ΜΕΙΩΜΕΝΗ => 69€ (αντί 70€)

Για την έκπτωση πρέπει να υπάρχει ΚΑΔ σε ισχύ, δηλαδή κουπόνι για το μήνα Ιούνιο 2013.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)