Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 1.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
(03-10-2013, 07:40 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Τους συρμούς θα τους δούμε όταν -με το καλό- ολοκληρωθεί η εκπαίδευση των -πολυπόθητων- ηλεκτροδηγών.

Οι οδηγοί λιγοστεύουν. Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν πως κόπηκαν στην εκπαίδευση 2 από τους 9.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
(04-10-2013, 02:31 AM)nikos1991 Έγραψε: Οι οδηγοί λιγοστεύουν. Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν πως κόπηκαν στην εκπαίδευση 2 από τους 9.

Ζητείται ελπίς! Tongue
Απάντηση
Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με τους θόλους που υπάρχουν σε σταθμούς του Μετρό;

Πολλές φορές, τους τελευταίους μήνες, είχα δει στον "ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ" αποκλεισμένο το χώρο κάτω από το θόλο, στα νότια εκδοτήρια του σταθμού και από κάτω κουβάδες, γιατί έτρεχαν νερά!

Χθες το βράδυ, κάτι παρόμοιο είδα και στον "ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ", όπου ο χώρος κάτω από το θόλο που υπάρχει στην έξοδο προς Κωνσταντινουπόλεως, ήταν κλεισμένος με κορδέλες.

Αν δημιουργούνται τέτοια προβλήματα, προφανώς από τα ποτιστικά σε νησίδες (βλ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ) ή πλατείες (βλ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ), το χειμώνα, με πιθανόν ακραία καιρικά φαινόμενα, με βάρκες θα πηγαινοερχόμαστε μέσα στο Μετρό;
Απάντηση
Άλλο ένα αξιοσημείωτο από την καθημερινή ζωή στο Μετρό, που νομίζω ότι και ο τελευταίος επιβάτης -Έλληνας ή ξένος- θα το γνωρίζει, είναι ο περίφημος ανελκυστήρας στο σταθμό ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

Ο ανελκυστήρας συνεχίζει ακάθεκτος τις "διακοπές", που έχει ξεκινήσει από τον Αύγουστο, και οι εκφωνήτριες συνεχίζουν εξίσου ακάθεκτες την καθημερινή και συνεχή αναγγελία της μη λειτουργίας του!
Απάντηση
(05-10-2013, 12:43 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με τους θόλους που υπάρχουν σε σταθμούς του Μετρό;

Πολλές φορές, τους τελευταίους μήνες, είχα δει στον "ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ" αποκλεισμένο το χώρο κάτω από το θόλο, στα νότια εκδοτήρια του σταθμού και από κάτω κουβάδες, γιατί έτρεχαν νερά!

Χθες το βράδυ, κάτι παρόμοιο είδα και στον "ΚΕΡΑΜΕΙΚΟ", όπου ο χώρος κάτω από το θόλο που υπάρχει στην έξοδο προς Κωνσταντινουπόλεως, ήταν κλεισμένος με κορδέλες.

Αν δημιουργούνται τέτοια προβλήματα, προφανώς από τα ποτιστικά σε νησίδες (βλ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ) ή πλατείες (βλ. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ), το χειμώνα, με πιθανόν ακραία καιρικά φαινόμενα, με βάρκες θα πηγαινοερχόμαστε μέσα στο Μετρό;

Υγρασίες έχει και ο σταθμός "Αμπελόκηποι" στη Βόρεια έξοδο, παρ' όλο που δεν υπάρχει θόλος.

(07-10-2013, 12:58 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Άλλο ένα αξιοσημείωτο από την καθημερινή ζωή στο Μετρό, που νομίζω ότι και ο τελευταίος επιβάτης -Έλληνας ή ξένος- θα το γνωρίζει, είναι ο περίφημος ανελκυστήρας στο σταθμό ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

Ο ανελκυστήρας συνεχίζει ακάθεκτος τις "διακοπές", που έχει ξεκινήσει από τον Αύγουστο, και οι εκφωνήτριες συνεχίζουν εξίσου ακάθεκτες την καθημερινή και συνεχή αναγγελία της μη λειτουργίας του!

Θα αρχίσω να ανησυχώ όταν σταματήσω να ακούω αυτή την αναγγελία...
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Σήμερα είπε και για το σταθμό Όμονοια ότι κάποιος ανελκυστήρας είναι εκτός λειτουργείας.

ΥΓ: προσωρινά
Απάντηση
(07-10-2013, 12:05 PM)ecoj Έγραψε: Σήμερα είπε και για το σταθμό Όμονοια ότι κάποιος ανελκυστήρας είναι εκτός λειτουργείας.

ΥΓ: προσωρινά

Καθημερινά σε κάποιους σταθμούς γίνεται συντήρηση ή μπορεί να προκύψει κάποια βλάβη. Συνηθισμένα πράγματα! Αυτό που δεν είναι νορμάλ είναι η μη λειτουργία του ανελκυστήρα στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ. Και ειδικά για ένα σταθμό που μετράει λίγους μήνες ζωής.
Απάντηση
Πλέον το Wi-Fi της ΣΤΑΣΥ επεκτάθηκε και στο Σύνταγμα, όπου λειτουργεί από κοινού με το αντίστοιχο της Forthnet.

[Εικόνα: BWNv4mtIEAAd4MQ.png]

ΥΓ: Το αστείο είναι πως αν παρατηρήσετε το παραπάνω print screen που έκανα σήμερα το μεσημέρι, θα δείτε ότι το δίκτυο της Forthnet έχει εξαιρετικό σήμα, έναντι του δικτύου ΣΤΑΣΥ/HOL που είχε μία μπάρα λιγότερο ("καλό").
Απάντηση
Χτες βράδυ, γύρω στις 10, κατά τη διαδρομή μου με συρμό 2ης γενιάς με κατεύθυνση προς Ελληνικό, μετά την αναχώρηση από Συγγρού-Φιξ προς Νέο Κόσμο, πηγαίναμε πολύ σιγά (σίγουρα κάτω από 20χλμ/ώρα) μέχρι να περάσουμε τη διακλάδωση που υπάρχει έξω απ στο σταθμό. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω;
Απάντηση
(12-10-2013, 09:09 AM)Pelham Express Έγραψε: Χτες βράδυ, γύρω στις 10, κατά τη διαδρομή μου με συρμό 2ης γενιάς με κατεύθυνση προς Ελληνικό, μετά την αναχώρηση από Συγγρού-Φιξ προς Νέο Κόσμο, πηγαίναμε πολύ σιγά (σίγουρα κάτω από 20χλμ/ώρα) μέχρι να περάσουμε τη διακλάδωση που υπάρχει έξω απ στο σταθμό. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω;

Γίνεται σχεδόν στο σύνολο το δρομολογίων. Χθες το απόγευμα στο συρμό που ήμουν εγώ, ενώ πήγε να ξεκινήσει, προχωράει για κάποια Μέτρα και ρίχνει ένα απότομο φρενάρισμα και από εκεί και μετά, έως περίπου τη μέση της σήραγγας (αρκετά μετά την αλλαγή τροχιάς δηλαδή) πήγαινε με πολύ μικρή ταχύτητα.

Μετά το Φιξ, συνεχίζοντας για Νέο Κόσμο, υπάρχει σηματοδότηση λίγο μετά την αποβάθρα και διακλάδωση. Εν αντιθέσει, όμως, στη σήραγγα Νέου Κόσμου - Αγ. Ιωάννη, που υπάρχει κι εκεί σηματοδότηση/διακλάδωση, χωρίς οι συρμοί να κόβουν ταχύτητα.

Μήπως υπάρχει βλάβη στο σηματοδότη ή κάποιο πρόβλημα στην αλλαγή τροχιάς;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)