Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 1.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
#21
(22-02-2013, 12:46 PM)Pelham Express Έγραψε: Πόσο πλημμύρισε στο Μέγαρο Μουσικής; Έχεις εικόνα;
Δεν έχω πλήρη εικόνα. Από νωρίς, πριν αρχίσει το δεύτερο κύμα, διάβαζα πολλούς να γράφουν στο twitter ότι έχει πλημμυρίσει ο σταθμός στο Μέγαρο και ότι είχαν αναγκαστεί να κλείσουν την αποβάθρα προς Αεροδρόμιο.
Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Στις 30 Δεκέμβρη είχε πλημμυρίσει ο σταθμός Χολαργού και είχαν αναγκαστεί και τότε να διακόψουν τη λειτουργία. Και βεβαίως κάθε φορά που βρέχει βγαίνουν κουβάδες στο Μετρό, σχεδόν σε όλους τους σταθμούς, γιατί στάζουν νερά από τις οροφές κοντά στις εισόδους.
Απάντηση
#22
Η ιστοσελίδα της ΣΤΑ.ΣΥ. εκτός λειτουργείας.
Απάντηση
#23
Μπορεί να "έπεσε" προσωρινά. Στο δικό μου browser πάντως αυτή τη στιγμή την ανοίγει κανονικά.
Απάντηση
#24
Μέχρι και την ώρα που έκλεισε το Μετρό, χθες τη νύχτα, είχε σταματήσει η λειτουργία των ανελκυστήρων σε Πανεπιστήμιο, Σύνταγμα, Ελαιώνα και Αμπελόκηπους, προφανώς ως συνέπειας της χθεσινής (πρωτοφανούς) κακοκαιρίας.
Επίσης, στον Άγιο Δημήτριο είχαν σταματήσει τη λειτουργία των κυλιόμενων, ενώ στη νότια πλευρά του σταθμού (έξοδοι Βουλιαγμένης/Καλύμνου και Βουλιαγμένης/Ι. Μεταξά (Metro Mall)) είχε κλείσει με κορδέλες αρκετός χώρος στο σημείο των ακυρωτικών μηχανημάτων, γιατί μέχρι τις 23:30 που μπήκα εγώ έσταζαν νερά προφανώς από το θόλο που υπάρχει πάνω από εκείνο το σημείο.
Το ακριβοπληρωμένο Μετρό αποδεικνύεται σε κάθε βροχή το πόσο κακοφτιαγμένο είναι. Χθες μπορεί να είχαμε να αντιμετωπίσουμε εδώ στην Αθήνα τη χειρότερη κακοκαιρία από το 1961 και έπειτα, ωστόσο και με μια απλή βροχή δεν είναι λίγοι οι σταθμοί που αρχίζουν να γεμίζουν νερά.
Ένα παράδειγμα που σίγουρα οι περισσότεροι θα το έχουν διαπιστώσει είναι στο σταθμό της Ομόνοιας, όπου στην αρχή του διαδρόμου από την πλευρική αποβάθρα της γραμμής 1 προς Κηφισιά προς το επίπεδο της γραμμής 2 υπάρχει σχεδόν επί μονίμου βάσεως στα σκαλάκια ένας κουβάς, γιατί στάζουν νερά από την οροφή!
Απάντηση
#25
Το απόγευμα του Σαββάτου, γύρω στις 16:30, υπήρχε διακοπή των δρομολογίων στο τμήμα ΕΙΡΗΝΗ-ΚΗΦΙΣΙΑ της γραμμής 1. Δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής γνωστό κάτι σχετικό με την αιτία που διεκόπησαν τα δρομολόγια. Απ' ότι έμαθα, όμως, από τα μεγάφωνα ενημέρωναν ότι έχουν διακοπεί τα δρομολόγια κατ' εντολή της ΕΛΑΣ. Ίσως κάποιο προειδοποιητικό τηλεφώνημα για βόμβα μου φαίνεται πιο πιθανό.
Απάντηση
#26
(24-02-2013, 01:33 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Το απόγευμα του Σαββάτου, γύρω στις 16:30, υπήρχε διακοπή των δρομολογίων στο τμήμα ΕΙΡΗΝΗ-ΚΗΦΙΣΙΑ της γραμμής 1. Δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής γνωστό κάτι σχετικό με την αιτία που διεκόπησαν τα δρομολόγια. Απ' ότι έμαθα, όμως, από τα μεγάφωνα ενημέρωναν ότι έχουν διακοπεί τα δρομολόγια κατ' εντολή της ΕΛΑΣ. Ίσως κάποιο προειδοποιητικό τηλεφώνημα για βόμβα μου φαίνεται πιο πιθανό.

Είχα ακούσει για απόπειρα αυτοκτονίας στη Νερατζιώτισσα.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#27
(25-02-2013, 09:58 PM)nikos1991 Έγραψε: Είχα ακούσει για απόπειρα αυτοκτονίας στη Νερατζιώτισσα.
Αυτό έγινε την Τετάρτη το πρωί. Πήδηξε ένας άνδρας από την πεζογέφυρα στις ράγες του Ηλεκτρικού, με αποτέλεσμα να σταματάνε τα τρένα στην Ειρήνη. Αλλά το Σάββατο δεν είδα πουθενά να αναφέρεται ότι έγινε εκ νέου απόπειρα.
Επίσης, δύο διαφορετικά άτομα ανέφεραν ότι γίνονταν ανακοίνωση ότι η διακοπή των δρομολογίων γίνεται "κατ' εντολή της ΕΛΑΣ". Αυτό δε μεταφράζεται σε απόπειρα αυτοκτονίας, γιατί την Τετάρτη όταν ήμουν εγώ στη Βικτώρια και ανακοίνωσαν από τα μεγάφωνα ότι διακόπτονται τα δρομολόγια στην Ειρήνη, γίνονταν λόγος για διακοπή λόγω "εισόδου ατόμου στις ράγες".
Απάντηση
#28
(25-02-2013, 10:27 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Αυτό έγινε την Τετάρτη το πρωί. Πήδηξε ένας άνδρας από την πεζογέφυρα στις ράγες του Ηλεκτρικού, με αποτέλεσμα να σταματάνε τα τρένα στην Ειρήνη. Αλλά το Σάββατο δεν είδα πουθενά να αναφέρεται ότι έγινε εκ νέου απόπειρα.
Επίσης, δύο διαφορετικά άτομα ανέφεραν ότι γίνονταν ανακοίνωση ότι η διακοπή των δρομολογίων γίνεται "κατ' εντολή της ΕΛΑΣ". Αυτό δε μεταφράζεται σε απόπειρα αυτοκτονίας, γιατί την Τετάρτη όταν ήμουν εγώ στη Βικτώρια και ανακοίνωσαν από τα μεγάφωνα ότι διακόπτονται τα δρομολόγια στην Ειρήνη, γίνονταν λόγω για διακοπή λόγω "εισόδου ατόμου στις ράγες".

Είναι συνηθισμένη πρακτική στο εξωτερικό να αναφέρουν αστυνομική δραστηριότητα σε τέτοιες περιπτώσεις.
Απάντηση
#29
Σήμερα, πρωινές ώρες, λειτουργούσε το σύστημα τηλεματικής στη γραμμή 1!
Απάντηση
#30
Δύσκολη μέρα σήμερα για τη γραμμή 2 του Μετρό. Από τις 10:00 έχουν κλείσει οι σταθμοί ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ και ΣΥΝΤΑΓΜΑ, λόγω του πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου που υπάρχει στις 12:00, και ο ΑΓΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ είναι κλειστός όλη την ημέρα λόγω των δοκιμών στη σηματοδότηση. Το βράδυ θα κλείσει και ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ για τον ίδιο λόγο.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)