Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bus simulator 2012
#21
Το Citaro απο κατασκευης δεν εχει κανεναν απολυτως τροπο να χτυπας καρτα αλλα ουτε και να επιλεγεις γραμμη. Το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ λεωφορειο.

Τι εννοεις για το omsi? Αν μπορεις να επιλεξεις γραμμη? Ασφαλως και μπορεις. Και δεν ειναι εικονικο controller αλλα IBIS το κανονικο των βερολινεζικων με ολες τις λειτουργιες του.

Στο youtube θα δεις Ikarus260, Liaz, Volvo, O405N και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις στο omsi - ακομη και δοκιμη αρθρωτου, με αναλογες εκπτωσεις βεβαια στην πιστοτητα. Μιλαμε για την βασικη εκδοση του παιχνιδιου. Τα σηματα ειναι ευκολο να σχεδιαστουν λοιπον. Δεν λεει απολυτως τιποτα. Το οχημα του παιχνιδιου πλην της εμφανισης δεν εχει καμια απολυτως σχεση με κανενα Citaro, ουτε στο δρομο, ουτε και στις λειτουργιες του, ουτε στα ηχιτικα του.

Για να κριθει η πιστοτητα στην οδηγηση πρεπει να εχεις δοκιμασει το προτυπο, εν προκειμενω να εχεις οδηγησει Citaro. Δεν χρειαζεται να κανεις δρομολογιο. Αρκει να το ξεκινησεις ας πουμε σε μια ευθεια με το γκαζι στο πατωμα για να δεις οτι το bs επιταχυνει "διαστημικα" σε συγκριση με το Mercedes ενω σε στροφες ή φρεναρισμα η διαφορα ειναι χαωδης. Ο ηχος δε δεν εχει καμια σχεση απολυτως. Τελος αυτην τη φραση δεν την καταλαβαινω καθολου.

Στο οmsi έχει μόνο μονά λεωφορεία διπλά όχι σε σχέση με τον bus simulator 2012

Παντως ειναι μια κουβεντα η οποια δεν εχει καποιο ιδιαιτερο νοημα, ο καθενας επιλεγει και παιζει αυτο που θελει, δεν φανταζομαι να πιστευει καποιος οτι θα μαθει να οδηγει λεωφορειο με ενα τετοιο παιχνιδι, για να περνας την ωρα σου ειναι και τα δυο. Οποιο λοιπον ευχαριστει τον καθενα...
Της κοντης (...) οι τριχες της φταινε...
Απάντηση
#22
Ναι στο bus simulator όμως μπορείς να αυξήσεις-μειώσεις-μετριάσεις το ανέβασμα της ταχύτητας του λεωφορείου ειδικά άμα το πας στο ανώτατο όριο του ανεβάσματος πηγαίνει σαν φεράρι

Στις στροφές μπορεί με το bus simulator.2012 να σκληρύνεις ή να κάνεις μαλακό το τιμόνι αυτά μπορείς να τα κάνεις στο omsi;

Φυσικά και δεν έχει νόημα η κουβέντα ο καθένας ότι του αρέσει λοιπόν
Απάντηση
#23
Στο Omsi εκεινο που μπορεις να κανεις ειναι να οδηγησεις το οχημα οπως ενα πραγματικο λεωφορειο. Μεχρι στιγμης σε κανενα τυπο λεωφορειου δεν εχω δει μετατροπεα επιταχυνσης ή "κοψιματος" τιμονιου, αν εχεις δει εσυ εγω παω πασο.
Της κοντης (...) οι τριχες της φταινε...
Απάντηση
#24
παίζω κι εγω τώρα τελευταια το bus simulator αλλα δεν είμαι ικανοποιημένος απο κάποια πράγματα..

-ειναι δυνατόν να πατάς πεζούς σαν να μη συμβαίνει τίποτα;
-οι επιβάτες ορισμένες φορές κατεβαίνουν μόνοι τους ενω το λεωφορείο βρίσκεται εν κινήσει και οι πόρτες ειναι κλειστέςConfused
-το κόκκινο φανάρι διαρκεί εκνευριστικά πολύ ώρα
-οταν αναπτύσσω σχετικα υψηλη ταχύτητα κολλάνε κάπως τα καρε και δεν τρέχει καλα το παιχνίδι..

να επισημάνω οτι το εχω γνήσιο αγορασμένο και οχι cracked.

και κάποιες απορίες:
ποια η διαφορά του begginer με το expert που επιλέγεις στην αρχή; στο begginer απλα σου δείχνει τα κουμπιά που πρεπει να πατήσεις για να ξεκινήσεις, εχει καμιά αλλη διαφορά;

πως ξεθολώνω τα τζάμια οταν βρέχει χειμώνα;

οταν ειστε σταματημένοι στο φανάρι πατάτε φρένο ή μια φορά το delete (Η);

όποιος το παίζει ας με διαφωτίσει παρακαλώ..Smile
Απάντηση
#25
(18-07-2013, 04:54 PM)bill_thes Έγραψε: παίζω κι εγω τώρα τελευταια το bus simulator αλλα δεν είμαι ικανοποιημένος απο κάποια πράγματα..

-ειναι δυνατόν να πατάς πεζούς σαν να μη συμβαίνει τίποτα;
-οι επιβάτες ορισμένες φορές κατεβαίνουν μόνοι τους ενω το λεωφορείο βρίσκεται εν κινήσει και οι πόρτες ειναι κλειστέςConfused
-το κόκκινο φανάρι διαρκεί εκνευριστικά πολύ ώρα
-οταν αναπτύσσω σχετικα υψηλη ταχύτητα κολλάνε κάπως τα καρε και δεν τρέχει καλα το παιχνίδι..

να επισημάνω οτι το εχω γνήσιο αγορασμένο και οχι cracked.

και κάποιες απορίες:
ποια η διαφορά του begginer με το expert που επιλέγεις στην αρχή; στο begginer απλα σου δείχνει τα κουμπιά που πρεπει να πατήσεις για να ξεκινήσεις, εχει καμιά αλλη διαφορά;

πως ξεθολώνω τα τζάμια οταν βρέχει χειμώνα;

οταν ειστε σταματημένοι στο φανάρι πατάτε φρένο ή μια φορά το delete (Η);

όποιος το παίζει ας με διαφωτίσει παρακαλώ..Smile


Επίσης άλλα ένα εκνευριστικό πράγμα είναι οι επιβάτες κάνουν πολλή ώρα να μπουν μέσα στο λεωφορείο στην στάση

και σε εμένα συμβαίνει με υψηλή ταχύτητα και σε μια νησίδα στο νοτιοανατολικό μέρος κολλάει και με πετάει έξω από το παιχνίδι δεν ξέρω το γιατί



το φρένο στάσης για φανάρι είναι το delete


αυτό για τους επιβάτες και σε εμένα συμβαίνει συν μερικές μένουν όρθιοι και μετά που τελειώνω το δρομολόγιο δεν κατεβαίνουν και μένουν έτσι πως είναι
Απάντηση
#26
(18-07-2013, 04:54 PM)bill_thes Έγραψε: παίζω κι εγω τώρα τελευταια το bus simulator αλλα δεν είμαι ικανοποιημένος απο κάποια πράγματα..

-ειναι δυνατόν να πατάς πεζούς σαν να μη συμβαίνει τίποτα;
-οι επιβάτες ορισμένες φορές κατεβαίνουν μόνοι τους ενω το λεωφορείο βρίσκεται εν κινήσει και οι πόρτες ειναι κλειστέςConfused
-το κόκκινο φανάρι διαρκεί εκνευριστικά πολύ ώρα
-οταν αναπτύσσω σχετικα υψηλη ταχύτητα κολλάνε κάπως τα καρε και δεν τρέχει καλα το παιχνίδι..

να επισημάνω οτι το εχω γνήσιο αγορασμένο και οχι cracked.

και κάποιες απορίες:
ποια η διαφορά του begginer με το expert που επιλέγεις στην αρχή; στο begginer απλα σου δείχνει τα κουμπιά που πρεπει να πατήσεις για να ξεκινήσεις, εχει καμιά αλλη διαφορά;

πως ξεθολώνω τα τζάμια οταν βρέχει χειμώνα;

οταν ειστε σταματημένοι στο φανάρι πατάτε φρένο ή μια φορά το delete (Η);

όποιος το παίζει ας με διαφωτίσει παρακαλώ..Smile

Το θέμα με τα καρέ είναι λόγω γραφικών. Για να ξεθολώσεις τζάμια πατάς το Num4 για να σου δείξει τους διακόπτες θέρμανσης. Αν ανοίξεις τον αριστερό στο τέρμα, το μεσαίο στο ζεστό και το δεξί στο fun ξεθολώνει.
Στο beginner δεν έχεις θέμα με την θέρμανση και δεν έχεις αρνητική βσθμολογία για κάποια παραπτώματα (πχ άνοιγμα θύρας εν κινήσει, οδήγηση χωρίς φώτα κ.α)
Στο φανάρι πάντα delete για να μην κουράζεται το πόδι
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#27
ευχαριστώ για τις απαντήσεις..το παιχνίδι πάντως ειναι γεμάτο bug.
περαστικοί πετάγονται απο το πουθενα, μερικοί ειναι μισοθαμμενοι μεσα στο πεζοδρόμιο και φαίνονται μονο τα κεφάλια τους, αμάξια χοροπηδάνε στην ακρη του πεζοδρομίου..οτι να ναι. και με κρασαρε μια φορά στα καλα καθούμενα ενω έπαιζα.

μπορώ να φτιάξω δικο μου δρομολόγιο και να ονομάσω τη γραμμή όπως θέλω εγω; ή μονο τις προεπιλεγμένες;
Απάντηση
#28
Μπορείς να φτιάξεις δικιά σου γραμμή, και να την ονομάσεις όπως εσύ θέλεις. Όπως εγώ έκανα του ΟΑΣΘ το 2,3,52,56.56Α. Για αυτό υπάρχει ένα ειδικό πρόγραμμα που βρίσκεται εκεί που εγκατέστησες το παιχνίδι σε έναν φάκελο αν θυμάμαι καλό στο bin32
Απάντηση
#29
Για να ξεθάψω το θέμα. Λοιπόν απο χθές βράδυ μου κόλλησε η ιδέα να ξεκινήσω να παίζω. Τελικά τι παίζει? ΣΤο youtube είδα OMSI και Βus Simulator.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#30
(25-08-2013, 04:04 PM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Για να ξεθάψω το θέμα. Λοιπόν απο χθές βράδυ μου κόλλησε η ιδέα να ξεκινήσω να παίζω. Τελικά τι παίζει? ΣΤο youtube είδα OMSI και Βus Simulator.
εγω παιζω omsi εχει πολλα διαφορετικα λεοφορεια και αρκετους χαρτες
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)