Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Saracakis B7LA "Αθηνά"
#21
(23-01-2015, 06:23 PM)nikos99 Έγραψε: Η ανακατασκευασμένη πλέον #166 κυκλοφορεί στους ελληνικούς δρόμους... Αμάξωμα λες και το είχαν αγοράσει χτες, γυάλιζε, καθαρές προμετωπίδες, λιγότερο τραγικός κινητήρας... Και η έλλειψη σομπών από το Β9, αλλά και η εθέαση (όπως διάβασα) Solaris στο Α/Β10 λογικά κι άλλες σόμπες έχουν πάρει τον ίδιο δρόμο (ας επιβεβαιώσει κάποιος αν γίνεται)

Μετά την #166, κυκλοφορεί και η #134 ανακατασκευασμένη...

Edit: Ανακατασκευασμένες είναι οι #134, #155, #166.
Απάντηση
#22
Η ανακατασκευασμενη Volvαρα 182 ειναι η πρωτη που εκτος απο τις οθονες τηλεματικης, διαθετει και καμερες καταμετρησης επιβατικης κινησης!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#23
(13-04-2011, 11:06 PM)nikost Έγραψε: Έχω δει τις τελευταίες μέρες σε Α/Β10 και μου φαίνονται σε πολύ καλή κατάσταση...

εχω να σου πω οτι ειχα δει Α/Β10 σολαρις 857 στο μενιδι τα βολβο οταν πανε Αβ10 ποτε δεν ερχονται σε καλη κατασταση βρωμανε απεσια απο πρεζα
Απάντηση
#24
Την περασμένη Κυριακή η Volvo #156 μετά από πολύ καιρό ξαναβγηκε στους δρόμους. Έχει περάσει ανακατασκευή, ενώ έχει αλλάξει ταπετσαρίες στις θεσεις. Οι καινούργιες είναι σαν αυτές των γκαζιερων η των Citelis και των τρόλεϊ (#8086, #9011, #9032 κ. α.) δηλαδή με μπουρμπουλήθρες !!!
Απάντηση
#25
Μπήκα προχθές σε μια σόμπα που ήταν δρομολογημένη στο 843 (η #124) και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα!!! Το εσωτερικό της γυάλιζε! Ναι μεν η μηχανή μας ζέσταινε (ακόμη και 'μένα, που βρισκόμουν στην άρθρωση), αλλά δε δυσκολευόταν καθόλου να πιάσει ταχύτητα. Κατέβηκα στον ΗΣΑΠ για να πάρω ανταπόκριση και πέρασε από μπροστά μου η #190. Όταν σταμάτησε στη στάση, πρόσεξα ότι ήταν τόσο καθαρή εξωτερικά που καθρεπτιζόταν το πρόσωπό μου! Πιστεύω ότι έναντι των Solaris, βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση.
Απάντηση
#26
Σήμερα είδα στο A7 την "σόμπα" με αριθμό #130. Φαινόταν καθαρή/φρεσκοβαμμένη και στα πλαϊνά παράθυρα απέξω, είχε ένα γυαλιστερό φινίρισμα χρωμίου.

Όμως δεν γνωρίζω αν είναι πρόσφατα ανακατασκευασμένη.
Απάντηση
#27
Απ'όσο ξέρω είναι ανακατασκευασμένη και αν θυμάμαι καλά έχει και ευρωπαϊκές πινακίδες. Σε κυκλοφορία εδώ και λίγο και η #164 που είχε μήνες να βγει όπως επίσης και η #190 που είχε χρόνια.
856 / 703  Cool
Απάντηση
#28
Καλά, αν υπάρχουν γραμμές που έχουν αυτό το όχημα, θα είναι φούρνοι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ με τέτοια ζέστη
Απάντηση
#29
(23-06-2021, 10:33 PM)DimPapandreou Έγραψε: Καλά, αν υπάρχουν γραμμές που έχουν αυτό το όχημα, θα είναι φούρνοι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ με τέτοια ζέστη

Δηλαδή η GN έχει καλύτερο κλιματισμό;
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#30
(27-06-2021, 08:56 PM)nikos1991 Έγραψε: Δηλαδή η GN έχει καλύτερο κλιματισμό;
Απλά το nickname δημιουργεί εντυπώσεις... βσκ έχω να δω σόμπα στο δρόμο 1.5 χρόνο τώρα και δεν έχω μπει γενικά σε αυτό το όχημα, άρα υποθέσεις κάνω
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)