Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Irisbus Citelis
Εγώ θυμάμαι κάπου στο Facebook πριν πολύ καιρό που είχε συζητηθεί στην Κροατία ένα παλι Citelis με χρώματα ΟΑΣΘ κι ΑΝ θυμάμαι καλά προέκυψε ότι απλά ήταν ανάμεσα στην παραγγελία του ΟΑΣΘ και βάφτηκαν το ίδιο, αα δεν είμαι και σίγουρος
Απάντηση
(20-01-2020, 11:55 PM)vard_57 Έγραψε: Εγώ θυμάμαι κάπου στο Facebook πριν πολύ καιρό που είχε συζητηθεί στην Κροατία ένα παλι Citelis με χρώματα ΟΑΣΘ κι ΑΝ θυμάμαι καλά προέκυψε ότι απλά ήταν ανάμεσα στην παραγγελία του ΟΑΣΘ και βάφτηκαν το ίδιο, αα δεν είμαι και σίγουρος
Πάντως σε λογαριασμό του Instagram με όνομα turinbuses οι περισσότερες φωτογραφίες με αυτά τα citelis έχουν στην λεζάντα την φράση ex Thessaloniki
Απάντηση
Δεν είναι σίγουρα πρώην ΟΑΣΘ, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από τις ημερομηνίες λήψης. Μια πρακτική της Iveco εκείνη την εποχή ήταν αν ο πελάτης δεν ζητούσε κάποιο συγκεκριμένο χρωματισμό να βάφονται στα ίδια χρώματα με ότι είναι στην παραγωγή. Έχει το νου σου όμως, τα EuroPolis της Κομοτηνής που επίσης ήταν ίδιο χρώμα με του ΟΑΣΘ έχουν πουληθεί στην Ιταλία - κάπου θα τα εντοπίσουμε...
Απάντηση
(21-01-2020, 12:23 AM)garvanitis Έγραψε: Δεν είναι σίγουρα πρώην ΟΑΣΘ, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο από τις ημερομηνίες λήψης. Μια πρακτική της Iveco εκείνη την εποχή ήταν αν ο πελάτης δεν ζητούσε κάποιο συγκεκριμένο χρωματισμό να βάφονται στα ίδια χρώματα με ότι είναι στην παραγωγή. Έχει το νου σου όμως, τα EuroPolis της Κομοτηνής που επίσης ήταν ίδιο χρώμα με του ΟΑΣΘ έχουν πουληθεί στην Ιταλία - κάπου θα τα εντοπίσουμε...
Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και ζητώ συγγνώμη για την ανακρίβεια με τα "πρώην ΟΑΣΘ" αλλά και εγώ ό,τι είδα σας μετέφερα
Απάντηση
(21-01-2020, 12:30 AM)Thodoras Έγραψε: Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και ζητώ συγγνώμη για την ανακρίβεια με τα "πρώην ΟΑΣΘ" αλλά και εγώ ό,τι είδα σας μετέφερα
Πολλοί την έχουν πατήσει έτσι, δεν έγινε τίποτα...
Απάντηση
Σε συνέχεια του ποστ που έκανα στο θρεντ των αθηναϊκών Citelis CNG, βρήκα αυτήν εδώ την φωτογραφία στο mobilys.net, σε αυτό το άλμπουμ:

https://www.mobilys.net/galerie/iveco-bus-annonay

Η φωτογραφία τραβήχτηκε στις 9/7/2012 και εδώ διακρίνονται 3 τρίπορτα Citelis με τα χρώματα του ΟΑΣΘ στο πίσω μέρος τους, ωστόσο, από φωτογραφίες στην gallery του δικού μας site που είδα, δεν μου ταιριάζουν οι γρίλλιες στο κάλυμμα του κινητήρα, φαίνονται διαφορετικές. Ξέρει κανείς από τους Σαλονικιούς του forum αν είναι έτσι οι γρίλλιες στην δεύτερη παραλαβή των Citelis;
Απάντηση
Ναι έτσι είναι, στα 500αρια citelis οι πίσω γρίλιες είναι στρογγυλεμένες.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)