Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Irisbus Citelis
#21
garvanitis, Σημασία για να είναι ένα λεωφορείο καλό πρέπει να είναι όπως λες φιλικό με το περιβάλλον, να είναι άνετο για το επιβατικό κοινό και φυσικά για τον οδηγό και επίσης να είναι γρήγορο.

Τέλος γιατί όταν ανεβαίνω σε citaro, σε irisbus και b9l/LA έχει ψύχρα ενώ όταν ανεβαίνω σε b7L/LA είναι ανοιχτός ο κλιματισμός αλλά δεν έχει καλή απόδοση;
Απάντηση
#22
Εγω παλι προτιμω τα B7LA για κλιματισμο.
Στα B9LA o κλιματισμος μου φαινεται ασθενικος, ενω στα B7LA, υπαρχουν σημεια-κλειδια που μπορεις να κατσεις και να σε χτυπαει απευθειας ροη αερα, οπως πανω στο τεποζιτο οπου εισαι απεναντι ακριβως απο τις γριλιες (τα Β9 δεν εχουν), και αν θυμαμαι καλα μια φορα που γυρνουσα με το 52 πανω απο την πορτα (?) εβγαινε ενα δυνατο κυμα αερα! Στα B9 αν κατσεις, ο αερας βγαινει απο κατι μικρες τρυπουλες πανω απο τα παραθυρα. Διαφορετικα καλυτερα να εισαι ορθιος κατω απο τις κεντρικες γριλιες στον ουρανο.

Και στους αλεξανδρους αν εχουν φρεον, εχουν δυνατο κλιματισμο, τουλαχιστον μπροστα.... Αν παλι δεν εχει πολυ κοσμο ρυθμιζεις μια εξοδο να σε χτυπαει και εισαι αρχοντας Smile

Και για να μην ειμαστε οφτοπικ
[Εικόνα: 800px-Pulapromet_%2806%29.JPG]
[Εικόνα: 800px-VER_Ennepetal_Irisbus_Citelis_100_8033.jpg]
[Εικόνα: 3501_a.jpg]
Ομορφια μου εσυ, σαν εντομο εισαι! Big Grin
Απάντηση
#23
Καλορίζικοι οι νέοι "Γάλλοι".
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση.
Η κρίση θα βοηθήσει κάπως, να "αγαπήσουμε" τις συγκοινωνίες και ιδίως το τρένο.
Απάντηση
#24
Από μπροστά ωραία είναι τα citelis αλλά από πίσω είναι χάλια. Τα ΟΑΣΘΙΚΑ citelis είναι πιο όμορφα από αυτά που έχει η Γαλλία.
Απάντηση
#25
Ποιο ομορφες ειναι οι γκαζιερες Ψιτελις που θα ερθουν Αθηνα! Τα δικα σας ειναι λιγο καρναβαλια με το χρωματισμο που εχουν.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#26
Απο παντου χαλια ειναι. Συμφωνω με τον Solaris Urbino σχετικα με τα καρναβαλια.
Απο πισω παντως στην πρωτη σελιδα στην φωτο, δειχνει λες και ειναι ολο φτιαγμενο απο ΠΛΑΣΤΙΚΟ. Undecided

garvaniti λες οτι παιζει να διαλυθουν μετα απο 2-3ς διαδρομες, αυτο δεν το εχει λαβει υποψην του ο οργανισμος πριν τα αγορασει?HuhUndecided (σορρυ δεν εχω ιδεα πως γινεται η επιλογη-αγορα λεοφωρειων)
Απάντηση
#27
(07-07-2010, 01:38 PM)Enema Έγραψε: Απο παντου χαλια ειναι. Συμφωνω με τον Solaris Urbino σχετικα με τα καρναβαλια.
Απο πισω παντως στην πρωτη σελιδα στην φωτο, δειχνει λες και ειναι ολο φτιαγμενο απο ΠΛΑΣΤΙΚΟ. Undecided

garvaniti λες οτι παιζει να διαλυθουν μετα απο 2-3ς διαδρομες, αυτο δεν το εχει λαβει υποψην του ο οργανισμος πριν τα αγορασει?HuhUndecided (σορρυ δεν εχω ιδεα πως γινεται η επιλογη-αγορα λεοφωρειων)

αναλογα με τα λεφτα που θα φανε!!!!!
ΑΣΣΟΣ κ πασης Ελλαδος...-1-
Απάντηση
#28
Καλά που γλυτώσαμε αυτά να λέτε!

[Εικόνα: 21ndzqr.jpg]
Απάντηση
#29
kostas01, μην ανησυχείς και από αυτά μπορεί να μας φέρουν στο μέλλον. Λογικά δεν θα αποσυρθούν οι αλέκοι 165-179 και 601-645
Απάντηση
#30
Εννοείς οτι δε θα αποσυρθούν άμεσα? Μέχρι το 12 θα έχουν φύγει όλοι οι αλέκοι + τα σκανια σύμφωνα με τον ΟΑΣΘ.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)