Αξιολόγηση Θέματος:
  • 15 Ψήφοι - 2.47 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λεωφορειακές γραμμές ανα Αμαξοστάσιο
(01-11-2016, 10:40 AM)nikos1991 Έγραψε: Μετά από χρόνια μεταφέρθηκαν τα 406-7 από το Ελληνικό στην Ανθούσα (μιας και πλέον έχει midi για να βγάζει τις γραμμές) και έτσι επέστρεψε το 220-1 στο Ελληνικό τις καθημερινές.

Ηταν ομως 20 βαρδιες αυτες οι δυο γραμμες? Δεν νομιζω. Κι εγω ψαχνω απο το πρωι να βρω στην τηλεματικη ποια αλλη γραμμη δωσανε στη Ανθουσα. Δεν κρυβω βεβαια τη μεγαλη μου χαρα ως Ζωγραφιωτης, διοτι περα απο τα ακαταλληλα οχηματα που εχει η Ανθουσα, το ειχαν ξεσκισει εδω κ ενα εξαμηνο με τις ανεπανδρωτες βαρδιες. Καθημερινη εβγαζαν το πολυ 8 απο τα 10 κ το απογευμα στανταρ μειον 1 οχημα. Παραδοξως, τελευταια το Ελληνικο επανδρωνει καλυτερα. Τα δε Ν1 για τα Ιλισια τα πηραν απο το 237 κ το 164 , βλεπω
Απάντηση
309 από Ανθούσα
Απάντηση
(01-11-2016, 01:05 PM)Citaro Έγραψε: Ηταν ομως 20 βαρδιες αυτες οι δυο γραμμες? Δεν νομιζω. Κι εγω ψαχνω απο το πρωι να βρω στην τηλεματικη ποια αλλη γραμμη δωσανε στη Ανθουσα. Δεν κρυβω βεβαια τη μεγαλη μου χαρα ως Ζωγραφιωτης, διοτι περα απο τα ακαταλληλα οχηματα που εχει η Ανθουσα, το ειχαν ξεσκισει εδω κ ενα εξαμηνο με τις ανεπανδρωτες βαρδιες. Καθημερινη εβγαζαν το πολυ 8 απο τα 10 κ το απογευμα στανταρ μειον 1 οχημα. Παραδοξως, τελευταια το Ελληνικο επανδρωνει καλυτερα. Τα δε Ν1 για τα Ιλισια τα πηραν απο το 237 κ το 164 , βλεπω

Όπως ανέφερε και ο aliance η Ανθούσα πήρε και το 309. Μόνο το 418 έμεινε ΑΜ ΕΛΛ. Επίσης, το ΑΜ ΑΝΘ πήρε και άλλα 5 Neoplan.

Όντως είχε φάει πολύ ψαλίδι το 220/1 από την Ανθούσα και γενικότερα η Ανθούσα κόβει πολλές βάρδιες σε όλες σχεδόν τις γραμμές της. Βέβαια και σήμερα το Ελληνικό από ότι βλέπω 9 οχήματα έχει δρομολογήσει (και στο 235 τέσσερα) αλλά και πάλι είναι καλύτερα. Ελπίζω να το πάρει και τις Κυριακές μήπως και ξαναβγεί 3ο όχημα.

Όσο για τα Ν1 πλέον έχει αυξηθεί η διαθεσιμότητά τους (ακόμα και πάνω από 85/110) οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το 164 έχει σήμερα τρία Ν1, το Α3 οχτώ ενώ το 237 είναι μόνο με GN (λογικά για το συγκεκριμένο θα υπήρχε απόφαση για δρομολόγηση 12μετρων όλο τον Οκτώβριο και έληξε με το νέο μήνα).

Πάντως, τώρα που παίρνει midi η Ανθούσα είναι ευκαιρία να πάρει και κάτι 410, 447 που είναι κοντά (ίσως και τα Τ.ΚΗΦ.) και να δώσει τα 651/3 και τις βάρδιες του 036 στον Βοτανικό.
Απάντηση
Το 036 και τα Σ/Κ όλο στον Βοτανικό. Μάλιστα έχει βάλει 2 solaris urbino 8.6 και 2 Ν2.
Απάντηση
Έχω ακούσει πως το 706 θα πάει Βοτανικό από Δευτέρα και θα γίνει ανταλλαγή με τα 709 και 749 αλλά δεν ήταν ιδιαίτερη έγκυρη η πηγή που μου το είπε οπότε δεν το έγραψα εδώ! Θα δούμε αν ισχύει! Πάντως το 706 έχει κερδίσει αρκετό κόσμο αλλά και πάλι θα μπορούσε εύκολα να βγει με midi!
Απάντηση
Δεν έχει αναφερθεί κάπου πως από 1/1/2020, η "1 Πλ.Αττικής- Καλλιθέα - Μοσχάτο" βγαίνει από το ΑΜ ΑΤΤ πλέον.
Απάντηση
Το έκτακτο πρόγραμμα δρομολόγησης που τροποποιήθηκε ξανά (και ενδεχομένως ξανά από Δευτέρα, καθώς σήμερα βγαίνουν οι νέες βάρδιες) έχει τις εξής αλλαγές:
049 : ΣΚ από ΑΜ ΡΑΛ
203 : ΣΚ μόνο από ΑΜ ΑΝΘ
421 : 7-ημέρες από ΑΜ ΛΙΟ (ως είχε στο Θερινό 2)
444 : 7-ημέρες από ΑΜ ΛΙΟ (και Σαβ)
750 : 7-ημέρες από ΑΜ ΒΟΤ
820 : 7-ημέρες από ΑΜ ΠΕΙ
829 : Δευ-Σαβ από ΑΜ ΒΟΤ
Β5 : ΣΚ από ΑΜ ΒΟΤ (Καθ ως Χειμερινό)
Β9 : ΣΚ από ΑΜ ΛΙΟ
Α13 : ΣΚ από ΑΜ ΒΟΤ
Α7 : 7-ημέρες από ΑΜ ΡΑΛ (την προηγούμενη εβδομάδα τα ΣΚ ήταν από ΑΜ ΒΟΤ)
Απάντηση
Οι μεγάλες αλλαγές ήταν η μετακίνηση των 049/Α7 στη Ράλλη για τις Κυριακές Θερινού ΙΙ (πλέον πρόγραμμα Κυριακών εφαρμόζεται και τα Σάββατα). Τα υπόλοιπα νομίζω είναι κανονικά όπως ίσχυαν στο περασμένο Θερινό ΙΙ.

Υ.Γ. Στο 421 Καθημερινές (πρόγραμμα Θερινό ΙΙ Σαββάτου) έχει 1 αμάξι η Ανθούσα που βγαίνει συνήθως νταλίκα. Επίσης, την περασμένη βδομάδα είχε τις Καθημερινές 2 ενισχυτικά Iris από Ράλλη, όπως και στο Α13 και 1 νταλίκα στο 608.
Απάντηση
(29-03-2020, 05:39 PM)mercedes elbo Έγραψε: Οι μεγάλες αλλαγές ήταν η μετακίνηση των 049/Α7 στη Ράλλη για τις Κυριακές Θερινού ΙΙ (πλέον πρόγραμμα Κυριακών εφαρμόζεται και τα Σάββατα). Τα υπόλοιπα νομίζω είναι κανονικά όπως ίσχυαν στο περασμένο Θερινό ΙΙ.

Υ.Γ. Στο 421 Καθημερινές (πρόγραμμα Θερινό ΙΙ Σαββάτου) έχει 1 αμάξι η Ανθούσα που βγαίνει συνήθως νταλίκα. Επίσης, την περασμένη βδομάδα είχε τις Καθημερινές 2 ενισχυτικά Iris από Ράλλη, όπως και στο Α13 και 1 νταλίκα στο 608.
Την περασμένη βδομάδα ήταν άλλο Πρόγραμμα Δρομολόγησης όμως. Από τις 24/3 που άλλαξε ξανά, δεν είδα Καθ αμάξι της Ανθούσας στο 421, παρά 4 από ΑΜ ΛΙΟ..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(29-03-2020, 11:05 PM)MrVanHool Έγραψε: Την περασμένη βδομάδα ήταν άλλο Πρόγραμμα Δρομολόγησης όμως. Από τις 24/3 που άλλαξε ξανά, δεν είδα Καθ αμάξι της Ανθούσας στο 421, παρά 4 από ΑΜ ΛΙΟ..

Την εβδομάδα 16/3-22/3 δούλεψε Καθημερινές χειμερινό Σαββάτου, Σάββατο θερινό ΙΙ Σαββάτου και Κυριακή θερινό ΙΙ Κυριακής. Από 23/3 εφαρμόστηκε (άσχετα τι λέει ο ΟΑΣΑ που αναφέρει 24/3) Καθημερινές θερινό ΙΙ Σαββάτου και ΣΚ θερινό ΙΙ Κυριακής (που και πάλι ο ΟΑΣΑ παραπληροφορεί αφού αναφέρει Ειδικό πρόγραμμα Κυριακής και Αργιών ενώ εφαρμόζεται και το Σάββατο).

Για το 421 συγκεκριμένα την πρώτη βδομάδα είχε τα 2-3 αμάξια από Ανθούσα που έχει τα Σάββατα με χειμερινό και από 23/3 Καθημερινές η δρομολόγηση ήταν 4 ΛΙΟ - 1 ΑΝΘ (αν και έπεφτε πάλι ψαλίδι σε βάρδιες) συν τα ενισχυτικά Iris της Ράλλη.
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Πρότυπες Λεωφορειακές Γραμμές Giannis 128 176.994 03-11-2016, 12:06 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MrVanHool
  Γραμμές τρόλεϊ ανα Αμαξοστάσιο panos81 3 7.218 30-12-2010, 04:07 PM
Τελευταία Δημοσίευση: aliance

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)