Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Έλεγχος εισιτηρίων - Πότε είδατε τελευταία φορά;
#81
(28-03-2019, 12:01 AM)amoran Έγραψε: Αστεία πράγματα, για να γελάνε τα παιδιά. 25 Μαρτίου, έλεγχος σε τρόλεϊ. Ένα νεαρό ζευγάρι πιάνεται χωρίς εισιτήριο. Ξέρετε τι τους είπαν οι ελεγκτές; "Χρόνια πολλά". Και αυτοί πληρώνονται, από εμάς που έχουμε εισιτήριο, για να λένε στους τζαμπατζήδες "χρόνια πολλά". Σε εμάς που πληρώνουμε την αργομισθία τους, τη βολτούλα και το χαζολόγημα, γιατί δουλειά δεν έκαναν, ούτε ευχαριστώ δεν μας είπαν.

Ουστ κοπρόσκυλα!

Είναι ακριβώς η αντίθετη ιστορία από την 90χρονη γιαγιά με τις κάλτσες. Όταν εκεί τα αστυνομικά όργανα έκαναν τη δουλειά τους (μετέφεραν τον παράνομο μικροπωλητή στο τμήμα για εξακρίβωση στοιχείων και καταλογισμό του διοικητικού προστίμου) έπεσαν να τους φάνε τα media. Εδώ έχουμε την ακριβώς αντίθετη περίπτωση όπου οι ελεγκτές φάνηκαν ελαστικοί (για οποιοδήποτε λόγο) και έπεσε ένας αυτόπτης μάρτυρας να τους φάει.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#82
(28-03-2019, 12:36 PM)nikos1991 Έγραψε: Είναι ακριβώς η αντίθετη ιστορία από την 90χρονη γιαγιά με τις κάλτσες. Όταν εκεί τα αστυνομικά όργανα έκαναν τη δουλειά τους (μετέφεραν τον παράνομο μικροπωλητή στο τμήμα για εξακρίβωση στοιχείων και καταλογισμό του διοικητικού προστίμου) έπεσαν να τους φάνε τα media. Εδώ έχουμε την ακριβώς αντίθετη περίπτωση όπου οι ελεγκτές φάνηκαν ελαστικοί (για οποιοδήποτε λόγο) και έπεσε ένας αυτόπτης μάρτυρας να τους φάει.

Δικαιολογία φίλε μου έχουν οι πάντες. Και η γριούλα και ο τζαμπατζής και ο τζιχαντιστής και ο ναρκομανής και ο serial killer. Κανείς δεν παρανομεί έτσι, επειδή ξύπνησε μια μέρα και του ήρθε έμπνευση, εκτός κι αν είναι τρελός. Αν όμως δικαιολογία σήμαινε αυτόματα και αθώωση, σήμερα δεν θα υπήρχαμε ούτε εσύ ούτε εγώ να γράφουμε σε αυτό το φόρουμ. Θα μας είχαν φάει λάχανο οι δικαιολογημένοι.
Αν δεν έχεις χιούμορ, δεν στο πήρα εγώ - σόρι.
Απάντηση
#83
(28-03-2019, 12:01 AM)amoran Έγραψε: Αστεία πράγματα, για να γελάνε τα παιδιά. 25 Μαρτίου, έλεγχος σε τρόλεϊ. Ένα νεαρό ζευγάρι πιάνεται χωρίς εισιτήριο. Ξέρετε τι τους είπαν οι ελεγκτές; "Χρόνια πολλά". Και αυτοί πληρώνονται, από εμάς που έχουμε εισιτήριο, για να λένε στους τζαμπατζήδες "χρόνια πολλά". Σε εμάς που πληρώνουμε την αργομισθία τους, τη βολτούλα και το χαζολόγημα, γιατί δουλειά δεν έκαναν, ούτε ευχαριστώ δεν μας είπαν.

Ουστ κοπρόσκυλα!
Σε ποιον ακριβώς απευθύνεται ο χαρακτηρισμός "Κοπροσκυλα"?

Όταν η εταιρική και πολιτική εντολή είναι απλά να υπάρχουν σαν φαντάσματα για να "φοβιζουν" τους επιβάτες να επικυρωνουν τα εισιτήρια τους και να παρέχουν πληροφορίες για το ΑΣΣΚ, με καμία δυνατότητα επιβολής προστίμου, τι να κάνουν? Καλό θα ήταν να μασαμε αντί να μιλάμε αν δεν ξέρουμε και τα παράπονα να τα κάνουμε εκεί και γι'αυτους που ευθύνονται πραγματικά.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#84
(31-03-2019, 07:27 PM)MrVanHool Έγραψε: Σε ποιον ακριβώς απευθύνεται ο χαρακτηρισμός "Κοπροσκυλα"?

Όταν η εταιρική και πολιτική εντολή είναι απλά να υπάρχουν σαν φαντάσματα για να "φοβιζουν" τους επιβάτες να επικυρωνουν τα εισιτήρια τους και να παρέχουν πληροφορίες για το ΑΣΣΚ, με καμία δυνατότητα επιβολής προστίμου, τι να κάνουν? Καλό θα ήταν να μασαμε αντί να μιλάμε αν δεν ξέρουμε και τα παράπονα να τα κάνουμε εκεί και γι'αυτους που ευθύνονται πραγματικά.

Χρόνια πολλά!
Συγγνώμη, το ξέρω ότι φοβήθηκες...
Αν δεν έχεις χιούμορ, δεν στο πήρα εγώ - σόρι.
Απάντηση
#85
(03-04-2019, 09:24 PM)amoran Έγραψε: Χρόνια πολλά!
Συγγνώμη, το ξέρω ότι φοβήθηκες...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! **κοπάνημα χεριού στο τραπέζι**


Δε θα ανεχτώ προσωπικούς χαρακτηρισμούς στο πλατώ. Σταματάει εδώ.
Απάντηση
#86
Μόλις τώρα στο Α10 (!) από το Σταθμό Λαρίσης.
Απάντηση
#87
Πέτυχα έλεγχο εισιτηρίων στο 12 λίγο πριν τις 8 το πρωί κοντά στο Σύνταγμα. Γενικά είχα να πετύχω έλεγχο εισιτηρίων σε λεωφορείο ή τρόλει μπορεί και χρόνια.
Απάντηση
#88
Τελευταία φορά είχα πετύχει σε λεωφορείο ή τρόλεϊ γύρω στον Οκτώβριο του 2019 (στο 11 αν θυμάμαι καλά). Στο μετρό είχα πετύχει στο Μοναστηράκι την περασμένη Δευτέρα (24-5-2021).
Απάντηση
#89
Ποτέ. Συν ότι πρέπει να είμαι από τους λίγους που επικυρώνουν εισητήριο είτε γιατί μια κυρία/κύριος το καλύπτει με τον αγκώνα του/της, είτε γιατί το λεωφορείο είναι τίγκα και είσαι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στην πόρτα άρα πού να βγάλεις να επικυρώσεις το εισητήριο είτε είτε είτε...
Απάντηση
#90
17 Αυγούστου του 2019. Στον σταθμό του Συντάγματος. Εκ τότε δεν έχω πετύχει ποτέ.
Το 2019 χρησιμοποιούσα 2-3 φορες την εβδομάδα λεωφορεία κυρίως. Το 2020 με την πανδημία καθόλου. Το 2021 χρησιμοποιώ κάθε μέρα και μέτρο. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω πετύχει ποτέ από τότε.

(Λίγο of topic αλλά στον προαστιακό έξω από την αρμοδιότητα ΟΑΣΑ έχω πετύχει έλεγχο 9/10 φορές! Εντυπωσιακό θα έλεγα)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)