Αξιολόγηση Θέματος:
  • 24 Ψήφοι - 2.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στόλος λεωφορείων ΟΣΥ
Το Neoplan #270 του ΑΣ Πειραιά πάει στη Δημοτική Συγκοινωνία Νίκαιας - Ρέντη. Να δούμε πόσο καιρό θα δουλέψει στη Δημοτική πριν επιστρέψει στον ΟΑΣΑ.
Απόσπασμα Διαύγειας
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Από τη μία δεν έχουν λεωφορεία από την άλλη τα μοιράζουν!
Απάντηση
(25-09-2018, 08:04 PM)ecoj Έγραψε: Από τη μία δεν έχουν λεωφορεία από την άλλη τα μοιράζουν!
Δεν νομίζω ότι υπάρχουν ελλείψεις σε midi...
Απάντηση
(25-09-2018, 08:08 PM)georgio Έγραψε: Δεν νομίζω ότι υπάρχουν ελλείψεις σε midi...

Υπάρχουν ελλείψεις σε άλλους τύπους οχημάτων όμως. Το σωστό είναι να επεκτείνεις τη χρήση midi ώστε να ελευθερωθούν 12μετρα και να καλύψουν κενά σε νταλικογραμμές μέχρι να φτάσει σε σημείο η κατάσταση που κάθε διαθέσιμος οδηγός σε κάθε αμαξοστάσιο να μπορεί να βρει λεωφορείο. Μετά βλέπεις αν μπορείς να δώσεις λεωφορεία.
Απάντηση
(25-09-2018, 08:08 PM)georgio Έγραψε: Δεν νομίζω ότι υπάρχουν ελλείψεις σε midi...

Αν κρίνω από το γεγονός ότι στον Βοτανικό δρομολογούν τα 021, 025/6/7, 035, 046, 227 κ.α. με Neoplan και τα 142/155 βγαίνουν με 12μετρα πρέπει να υπάρχει θέμα. Μάλιστα, σήμερα το μεσημέρι ο 035 είχε μόνο Neoplan!

Αλλού βέβαια (Πειραιά/Λιόσια) όντως περισσεύουν.. Ο Πειραιάς ειδικά έχει φτάσει στην πράξη να βγάζει περί τα 28-30 midi στην αιχμή, και μην ξεχνάμε έχει και γραμμές του Ελληνικού..

(25-09-2018, 08:35 PM)ecoj Έγραψε: Υπάρχουν ελλείψεις σε άλλους τύπους οχημάτων όμως. Το σωστό είναι να επεκτείνεις τη χρήση midi ώστε να ελευθερωθούν 12μετρα και να καλύψουν κενά σε νταλικογραμμές μέχρι να φτάσει σε σημείο η κατάσταση που κάθε διαθέσιμος οδηγός σε κάθε αμαξοστάσιο να μπορεί να βρει λεωφορείο. Μετά βλέπεις αν μπορείς να δώσεις λεωφορεία.

Τα λεωφορεία που φεύγουν όμως φέρνουν λεφτά με τα οποία μπορείς να επισκευάσεις κάποια νταλίκα π.χ. που ακινητεί. Πάντως συνολική έλλειψη λεωφορείων πέρα από τη Ράλλη (που ανέκαθεν έχει ... πρόβλημα) δεν βλέπω να έχει άλλο αμαξοστάσιο.

(25-09-2018, 03:44 PM)nikos1991 Έγραψε: Το Neoplan #270 του ΑΣ Πειραιά πάει στη Δημοτική Συγκοινωνία Νίκαιας - Ρέντη. Να δούμε πόσο καιρό θα δουλέψει στη Δημοτική πριν επιστρέψει στον ΟΑΣΑ.
Απόσπασμα Διαύγειας

Στην Ο.ΣΥ. μάλλον θες να πεις! Επίσης, ότι γυρνάει από Δήμους συνήθως γίνεται πηγή ανταλλακτικών.
Απάντηση
Παρότι από τους αρχαίους της σελίδας, επειδή έχω ειδίκευση στα υπεραστικά κρατάω ένα υποτυπώδες αρχείο για τα αστικά. Μιας και βλέπω λοιπόν, ότι υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν εξαιρετικές γνώσεις για τα αστικά της Αθήνας, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν είναι σε κυκλοφορία τα εξής Ν2 : 549-571-580-584-654-657-686.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Die Deutschen bullen
Απάντηση
(19-11-2018, 11:41 PM)OBELIX Έγραψε: Παρότι από τους αρχαίους της σελίδας, επειδή έχω ειδίκευση στα υπεραστικά κρατάω ένα υποτυπώδες αρχείο για τα αστικά. Μιας και βλέπω λοιπόν, ότι υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν εξαιρετικές γνώσεις για τα αστικά της Αθήνας, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν είναι σε κυκλοφορία τα εξής Ν2 : 549-571-580-584-654-657-686.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κανένα από τα αναφερόμενα δεν είναι σε κυκλοφορία εδώ και χρόνια, το 686 δε κάηκε τον Σεπτέμβριο του 2001 μόλις τριών μηνών.
Απάντηση
(20-11-2018, 02:55 AM)garvanitis Έγραψε: Κανένα από τα αναφερόμενα δεν είναι σε κυκλοφορία εδώ και χρόνια, το 686 δε κάηκε τον Σεπτέμβριο του 2001 μόλις τριών μηνών.

Ευχαριστώ Γιώργο!
Die Deutschen bullen
Απάντηση
Τα ποστ περί μετακίνησης Ν1 από ΒΟΤ σε ΜΠΡ μετακινήθηκαν στο νήμα "Μετακινήσεις λεωφορείων ανά Α/Σ - Πλήρης καταγραφή".
Απάντηση
To Σεπίτικο #974 του Μπραχαμίου μετά από πολύ καιρό απουσίας του στους δρόμους , αυτή τη στιγμή στο 124 της Γλυφάδας !
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Στόλος λεωφορείων ΚΤΕΛ MrVanHool 139 67.187 15-03-2024, 12:15 AM
Τελευταία Δημοσίευση: patrinos

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 Επισκέπτης (ες)