Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2.38 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόγραμμα Δρομολογίων
Βγήκε το νέο πρόγραμμα; Σε ποιες γραμμές άλλαξαν τα δρομολόγια; Αν και σε όλες λείπουν οχήματα.

Επίσης κάτι άλλο, δεν φτάνει που λείπουν οχήματα, πχ το 3 σήμερα με 4/6. Είναι ανάγκη αν αργεί 5 λεπτά με το ρολόι να φεύγει κενό η μέσω Αλεξάνδρας? Αν ήταν 15 να το καταλάβω αλλά κάπου δεν υπάρχει ένα όριο; Δηλαδή με 5 λεπτά καθυστέρηση και το επόμενο να είναι σε 25, πρέπει να πάει από Αλεξάνδρας;
Απάντηση
(02-04-2023, 04:09 PM)Man Lion\s city Έγραψε: Επίσης κάτι άλλο, δεν φτάνει που λείπουν οχήματα, πχ το 3 σήμερα με 4/6. Είναι ανάγκη αν αργεί 5 λεπτά με το ρολόι να φεύγει κενό η μέσω Αλεξάνδρας? Αν ήταν 15 να το καταλάβω αλλά κάπου δεν υπάρχει ένα όριο; Δηλαδή με 5 λεπτά καθυστέρηση και το επόμενο να είναι σε 25, πρέπει να πάει από Αλεξάνδρας;
Όταν σχολανε, οι περισσότεροι δημόσιοι υπάλληλοι (εδώ ισχύει) δεν δέχονται να φορτώσουν κανονικό δρομολόγιο καθυστερημενοι. Οπότε ο σταθμάρχης πρέπει να τους φορτώσει από κάποιο σημείο που θα ήταν στην ώρα τους ή να πάνε κατευθείαν μέσα (αν είναι βραδινό σχόλασμα). 

Ποιος την πληρώνει την μαγκιά των ΟΣΥτζηδων; Οι επιβάτες! Γιατί πάντα φταίει ο κακός ΟΑΣΑ με τους ασφυκτικούς χρόνους και κανένας άλλος..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(02-04-2023, 04:14 PM)MrVanHool Έγραψε: Όταν σχολανε, οι περισσότεροι δημόσιοι υπάλληλοι (εδώ ισχύει) δεν δέχονται να φορτώσουν κανονικό δρομολόγιο καθυστερημενοι. Οπότε ο σταθμάρχης πρέπει να τους φορτώσει από κάποιο σημείο που θα ήταν στην ώρα τους ή να πάνε κατευθείαν μέσα (αν είναι βραδινό σχόλασμα). 

Ποιος την πληρώνει την μαγκιά των ΟΣΥτζηδων; Οι επιβάτες! Γιατί πάντα φταίει ο κακός ΟΑΣΑ με τους ασφυκτικούς χρόνους και κανένας άλλος..
Φυσικά ο ΟΑΣΑ πρέπει να αναθεωρήσει τους χρόνους διαδρομής. Ειδικά το Σάββατο και σε μερικές περιπτώσεις και την Κυριακή. Όμως από την πλευρά των οδηγών, όταν έχει 5 λεπτά καθυστέρηση είναι απαράδεκτο να μην δεχτούν να κάνουν το δρομολόγιο, 3 φανάρια να μην πιάσουν θα φτάσουν και νωρίτερα στο σχόλασμα. Φυσικά αν μιλάμε για 20 λεπτά καθυστέρηση κανένας δεν έχει την απαίτηση να εκτελέσουν το δρομολόγιο
Απάντηση
(02-04-2023, 04:08 PM)MrVanHool Έγραψε: Γιατί και στα ΚΤΕΛ που τα έχουν όλα, τα πράγματα δεν είναι καλύτερα. Υπάρχει πρόβλημα γενικό με την εύρεση οδηγών, σιγουρα και δεν είναι αποκλειστικά ελληνικό θέμα, αλλά μήπως και στους υπόλοιπους κλάδους δεν υπάρχει ζήτηση, αλλά από προσφορά τίποτα;

Σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι : ότι ανθρωποι που δεν εχουν καταβάλει καμία σπουδαία προσπαθεια στη ζωή τους (πάτε μια βόλτα από ΓΕΛ κ ΕΠΑΛ να δείτε τι εστι "απολυτηριο λυκειου', εχουν την απαιτηση να τους δοθουν 1200-1300€ στο χερι και να μην κοπιασουν ... συγνώμη αλλά δεν γίνεται.
Απάντηση
Βέβαια αφού προσλήφθηκαν πρώτα και μετά παραιτήθηκαν σημαίνει ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα τους δεν ήταν αυτά καθαυτά τα λεφτά αλλά οι συνθήκες εργασίας μετά. Φαντάζομαι όταν έκαναν αίτηση να μπουν ήξεραν πόσα θα παίρνουν.
Απάντηση
(02-04-2023, 11:00 PM)ecoj Έγραψε: Βέβαια αφού προσλήφθηκαν πρώτα και μετά παραιτήθηκαν σημαίνει ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα τους δεν ήταν αυτά καθαυτά τα λεφτά αλλά οι συνθήκες εργασίας μετά. Φαντάζομαι όταν έκαναν αίτηση να μπουν ήξεραν πόσα θα παίρνουν.
Πόσοι παραιτήθηκαν και γιατί δεν αντικαταστάθηκαν;
Απάντηση
(02-04-2023, 08:48 PM)Citaro Έγραψε: Σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι : ότι ανθρωποι που δεν εχουν καταβάλει καμία σπουδαία προσπαθεια στη ζωή τους (πάτε μια βόλτα από ΓΕΛ κ ΕΠΑΛ να δείτε τι εστι "απολυτηριο λυκειου', εχουν την απαιτηση να τους δοθουν 1200-1300€ στο χερι και να μην κοπιασουν ... συγνώμη αλλά δεν γίνεται.
Διαφωνώ απόλυτα με αυτό που λες η κάθε δουλειά αξιολογείται ανάλογα με την ζήτηση ... Τι εννοείς χαρτί λυκείου ; Εκμηδενίζεις την δουλειά που κάνει ο άλλος επειδή δεν αρέσει σε εσένα ;Στον υδραυλικό και στον ηλεκτρολόγο που έχουν τελειώσει τεχνικό λύκειο τα σκατε στον οδηγό που έχει πέντε διπλώματα και ΠΕΙ να μην πληρωθεί... Δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτή την λογική... Μην πω ότι έχει και 100 ανθρώπους μέσα και ίσως παραπάνω ευθύνη
Απάντηση
Δε ξέρω αν είναι το σωστό τόπικ, αλλά θέλω να ρωτήσω αν το Α8 (από Μαρούσι) κάνει πλήρη αποβίβαση στη στάση "Πολυτεχνείο" ή μπορεί επιβάτης να πάει μέχρι τέρμα στη Μάρνη;
Απάντηση
(08-04-2023, 09:11 PM)NightLine Έγραψε: Δε ξέρω αν είναι το σωστό τόπικ, αλλά θέλω να ρωτήσω αν το Α8 (από Μαρούσι) κάνει πλήρη αποβίβαση στη στάση "Πολυτεχνείο" ή μπορεί επιβάτης να πάει μέχρι τέρμα στη Μάρνη;
Να πάει από την στάση Πολυτεχνείο στην Μάρνη κάποιος, δεν υπάρχει λόγος. Δεν υπάρχει όμως ορισμός ως στάσης αποβίβασης για το Α8.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(08-04-2023, 09:11 PM)NightLine Έγραψε: Δε ξέρω αν είναι το σωστό τόπικ, αλλά θέλω να ρωτήσω αν το Α8 (από Μαρούσι) κάνει πλήρη αποβίβαση στη στάση "Πολυτεχνείο" ή μπορεί επιβάτης να πάει μέχρι τέρμα στη Μάρνη;
Συνήθως οι πιο πολλοί τους κατεβάζουν όλους εκεί γιατί δεν αξίζει ο άλλος να περιμένει τόση κίνηση για να πάει Στουρνάρη Μάρνη πρώτον ,και δεύτερον όσοι σχολανε συνήθως πιάνουν από Στουρνάρη Σουμερλη και Λιοσίων για αμαξοστάσιο
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)