Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2.38 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόγραμμα Δρομολογίων
Εντύπωση μου κάνει που το 871Τ (του οποίου τα δρομολόγια δεν αναγράφονται ακόμα πουθενά) έχει κοινή ώρα αναχώρησης με το 871, 1540 από Πλ.Καραϊσκάκη.

Δηλαδή, υπάρχει μια γραμμή για να εξυπηρετηθούν καλύτερα οι διαμένοντες στα Κέντρα Φιλοξενίας (που είναι αρκετοί η αλήθεια είναι) και εκτελείται εμβόλιμα στα προγραμματισμένα δρομολόγια της κανονικής και τα έχουν βάλει να φεύγουν μαζί;
Απάντηση
Σύμφωνα με τα νέα αυτοκόλλητα των γραμμών 841 και 842 στην παλιά Αφετηρία της οδού Μενάνδρου, τα δυο πρώτα δρομολόγια και των δύο γραμμών ξεκινούν από εκεί.

Ωστόσο, με δεδομένο ότι το δεύτερο Β18 είναι στις 0545 (το προηγούμενο Γ18 είναι στις 0530), ώρα που έχει ξεκινήσει η λειτουργία του Μετρό, είναι παράξενο που ξεκινούν από την Αθήνα.
Απάντηση
Λογικά θα εξυπηρετεί τις πρωινές μετακινήσεις προς την Λεωφόρο Πέτρου Ράλλη πχ για τα εργοστάσια ή ακόμα για το αμαξοστάσιο που υπάρχει εκεί. Αλλά επί της ουσίας δεν έχει κάποια χρησιμότητα. Εγώ απορώ τι θα γίνει με την Πέτρου Ράλλη την οποία την αφήνουν μόνο με το 21, με αποτέλεσμα 100% εκείνο σε κάθε δρομολόγιο να είναι φίσκα...
Απάντηση
Σε διάφορα άλλα site (εδώ πχ) διαβάζω ότι από σήμερα ισχύει Θερινό 2, ωστόσο δεν βλέπω ανακοίνωση στο site του ΟΑΣΑ ή στην εφαρμογή της τηλεματικής. Τι ισχύει; Αραίωσαν όντως τα δρομολόγια των ΜΜΜ από σήμερα;
Απάντηση
(20-07-2020, 10:41 PM)Giannis Έγραψε: Σε διάφορα άλλα site (εδώ πχ) διαβάζω ότι από σήμερα ισχύει Θερινό 2, ωστόσο δεν βλέπω ανακοίνωση στο site του ΟΑΣΑ ή στην εφαρμογή της τηλεματικής. Τι ισχύει; Αραίωσαν όντως τα δρομολόγια των ΜΜΜ από σήμερα;

Δεν ξέρω αν όντως έφταιγε το Θερινό 2, αλλά σήμερα τα 550/Α7 περνούσαν με συχνότητα ακόμα και 40 λεπτά και αυτό υπήρχε κανονικά στο πρόγραμμα. Μιλάμε για 11-12 το πρωί.
Απάντηση
(20-07-2020, 10:41 PM)Giannis Έγραψε: Σε διάφορα άλλα site (εδώ πχ) διαβάζω ότι από σήμερα ισχύει Θερινό 2, ωστόσο δεν βλέπω ανακοίνωση στο site του ΟΑΣΑ ή στην εφαρμογή της τηλεματικής. Τι ισχύει; Αραίωσαν όντως τα δρομολόγια των ΜΜΜ από σήμερα;
Όχι, την άλλη Δευτέρα 27/7 θα μπει το Θερινό 2, όπως κάθε χρόνο. Δεν άλλαξε τίποτα σήμερα.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Βασικά ξαναδιαβάζοντας το site που παρέθεσα βλέπω ότι στις 20/7 σταματούν οι γραμμές που εξυπηρετούν τις σχολές, δεν λέει κάτι για Θερινό 2. Μάλλον μπερδεύτηκα λοιπόν.
Απάντηση
Μετά το βάφτισμα του Θερινού ΙΙ σε ενισχυμένο ειδικό πρόγραμμα δρομολογίων  ROFL από σήμερα 12/8 εφαρμόζεται δρομολόγηση Σαββάτου Θερινού ΙΙ και σε αντίθεση με πέρσι και πρόπερσι που πρωτοεφαρμόστηκε αυτή η πατέντα φέτος χωρίς καμία απολύτως ενημέρωση..
Απάντηση
(12-08-2020, 01:15 PM)mercedes elbo Έγραψε: Μετά το βάφτισμα του Θερινού ΙΙ σε ενισχυμένο ειδικό πρόγραμμα δρομολογίων  ROFL από σήμερα 12/8 εφαρμόζεται δρομολόγηση Σαββάτου Θερινού ΙΙ και σε αντίθεση με πέρσι και πρόπερσι που πρωτοεφαρμόστηκε αυτή η πατέντα φέτος χωρίς καμία απολύτως ενημέρωση..
Φοβερό πρόγραμμα! Γραμμές κορμοί με 3-4 οχήματα και στο 651 2 αμάξια το πρωί και πλέον συχνά πυκνά και στο 306..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Φοβερό το πρόγραμμα του Β10 σήμερα. Ούτε το ΚΤΕΛ τέτοια συχνότητα.  Tongue  (πατήστε τη φωτο ν' ανοίξει, αν την κόβει) 

[Εικόνα: 2020-08-16-21-25-32-770.png]
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 Επισκέπτης (ες)