Αξιολόγηση Θέματος:
  • 18 Ψήφοι - 1.83 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παραλαβές νέων λεωφορείων από τον ΟΑΣΘ
#31
(21-06-2010, 05:46 AM)garvanitis Έγραψε: Στον απολυτο βαθμο
(21-06-2010, 12:02 AM)Enema Έγραψε: Tα σκανια φευγουν ολα?

Οχι
(20-06-2010, 10:44 PM)kostas260 Έγραψε: Ερώτηση (γιατί δεν τα ξέρω καλά του ΟΑΣΘ) και σόρρυ αν είναι off topic. Τα scania και volvo πράγματι είναι 15 ετών όπως λέει το δημοσίευμα? ο δημοσιογράφος πάντως όντως ενημερωμένος. Ευχαριστώ Smile

Αφου ειναι ενημερωμενος ο δημοσιογραφος τοτε γιατι να μην ειναι σε αυτο το σημειο? Ναι, 15 ετων ειναι...

Εγω παλι εχω την υποψια οτι ειναι 85. 40 του 1995 και 45 του 1997-8.

Μ@λ@κιες τυπου ΕΘΕΛ δεν κανουμε εδω πανω. Τα πρωτα που θα κοπουν πανε για δωρεα οργανων, τα επομενα για μεταπωληση. Επισης το κομμενο δινει την αδεια του στο νεο (αναφερεται στην αδεια του καινουργιου "Νεο, σε αντικατασταση του αποχαρακτηρισθεντος ΧΨΩ-1234") αρα αλχημειες και λοιπα γραφικα δεν γινονται εδω.

Τελος δεν αμφισβητουμε με υποθετικα σεναρια εγκριτα αρθρα (βλ. παραπανω)

Oκ, απλά μου ξέφυγαν του 1995. Άρα μένουν τα 45 του 1997-8. Όπως έγραψα και παραπάνω, του ΟΑΣΘ δεν τα ξέρω καλά, γι' αυτό και δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν έτσι όπως τα έγραψα. Ρωτώντας μαθαίνει κανείς Smile
Απάντηση
#32
Ρωτωντας μαθαινει κανεις, οχι κανοντας και δημοσιευοντας ανυποστατα σεναρια...

Αφου τα 45 που δεν σου ξεφυγαν ειναι του 1997-8 γιατι τοτε να κοπουν?

Φυσικα δεν θα σχολιασω το οτι δεν ξεφυγαν 5 αλλα 40 οχηματα...
Απάντηση
#33
http://www.oasth.gr/news/announcements.php?id=215

Ειπα κι εγω..
Απάντηση
#34
Επισης
http://www.oasth.gr/news/announcements.php?id=214
Απάντηση
#35
Φευγουν οι αλεξανδροι Sad Με βαση αυτα που ειπαμε ξεκινουν να φευγουν οι 100αρηδες αλεξανδροι και οι 600αρηδες μενουν ή κανω λαθος?
Απάντηση
#36
Για νιοστη φορα, Αλεξανδροι 165-179, 601-645 και Scania 541-585 παραμενουν...
Απάντηση
#37
Ok Angel(ασχετο, αλλα ο τροπος γραφης σου μου δινει την εντυπωση οτι εχεις μονιμως νευρα Confused )

on topic : Μονο εμενα δεν μου αρεσει ο ηχος των καινουριων μονων?Undecided
Απάντηση
#38
Εnema όσο για τον τρόπο γραφής του garvaniti, έτσι είναι ο τρόπος του, σε όλους έτσι μιλάει. Απλά ίντερνετ είναι, δημιουργούνται εντυπώσεις.
On topic: οι αλέξανδροι ποιας χρονολογίας είναι που μένουν? αν έχεις την δυνατότητα garvaniti βάλε την λίστα με τα λεωφορεία της θεσσαλονίκης με τις χρονολογίες και τις πινακίδες τους (κάπου υπήρχε στο φόρουμ κάτι τέτοιο αλλά νομίζω είναι στο παλιό)
Απάντηση
#39
Χτες είδα το 917 νομίζω στη γραμμή 78. επίσης είδα παρασκευή νομίζω το 913 στο 27 και το 911 στο 78Ν
Απάντηση
#40
Κι'εγώ είδα το 917 στο 78 σήμερα, όπως και αυτά που μπήκαν στο 12.

ΕΛΒΟ C08.B9LΑ: Λίγες βελτιώσεις σε σχέση με το C06.B9LA αλλά υπαρκτές. Ξεχωρίζω το χείλος του δαπέδου που είναι λεπτότερο όπως και το περίγραμμα των τζαμιών που είναι λεπτότερο.

Γιά το ΕΛΒΟ C08.B9L ισχύουν τα ίδια σχεδιαστικά όμως μου άρεσε περισσότερο από το αρθρωτό αντίστοιχό του. Φυσικά κλάσεις καλύτερο του B7L.

Έζω αρκετό φωτογραφικό υλικό που θα το ανεβάσω όταν μπορέσω.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)