Αξιολόγηση Θέματος:
  • 18 Ψήφοι - 1.83 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Παραλαβές νέων λεωφορείων από τον ΟΑΣΘ
Τον αριθμο των λεωφορειων ανακοίνωσε ο σπιρτζης σε συνεδριο.δεν θα βγει προκήρυξη στο οασθ.gr
O διαγωνισμος θα γινει δια μεσου του υπουργειου γιατι θα αφορα λεωφορεια κ για τον οασα.επισης ο οασθ δεν μπορει να κανει διαγωνισμο όντας υπο εκκαθάριση.η διαδικασια ειναι στην φαση διαβουλευσης.απριλιο μαιο τα πρωτα οχηματα.οχι ολα
Απάντηση
Κάτι μου λέει ότι θα δούμε μόνο τα πρώτα που θα έρθουν (15-20) και μετά άλλα δε θα δούμε, αλλά ας ελπίσουμε ότι θα γίνει κάποιο θαύμα (κι ας μην ξεχνάμε τις οποιεσδήποτε πολιτικές καταστάσεις)
Απάντηση
Τα IVECO είναι φθηνά και τα citaro με φυσικό αέριο είναι καλά;;;

Εγώ λέω να πάρουν:
112 solaris ηλεκτρικίνητα 12m
125 citaro με φυσικό αέριο 12m και
113 solaris με πετρέλαιο 18m.
350 οχήματα σύνολο.

Ένα από τα καινούργια να είναι στις γραμμές : 4-6-7-11-33-39-69
Απάντηση
15 με 20 τι μας κάνουν τουλάχιστον 90 για αρχή να πάρουν μπουλο αλεκοι και σκανια
Απάντηση
Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για την παραλαβή νέων λεωφορείων αν ισχύει για την Θεσσαλονίκη αλλά και για Αθήνα. Ειπώθηκε από τον πρόεδρο του ΟΑΣΘ ότι πρώτο τρίμηνο του 2019 θα παραλάβουν τα νέα λεωφορεία. Τώρα λογικά για λογαριασμό του ΑΣΥΘ θα παρθούν. Διορία μέχρι 31/3/2019 έχουν, μένει τώρα να δούμε τι θα γίνει μέχρι τότε
Απάντηση
Τι θα γίνει; Κάτι μου λέει ότι δεν θα γίνει τίποτα
Απάντηση
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κανεις δεν σκεφτηκε οτι πρεπει να γινει αγορα και μινι μπας;
Απο ενημερωση που ειχα πριν λιγους μηνες ξερω οτι ο μισος στολος των europolis ειναι off η σχεδον off.
Η 23 θελει μινι μπας οπωσδήποτε οπωσ κ η 22 θελει ενίσχυση
15 κ 16? Ακομα κ σε περιπτωση συγχωνευσης που εχει πεσει στο τραπεζι τοτε ειναι που θελει μινι διαφορετικα μονο απεξω την ευαγγελιστρια.
24? Αδειο πανω κατω με τα12μ παει,
Κατι 42 και 59 και 43 και 04 θεωρουν οτι δεν τρεχει κ τιποτε να κυκλοφορουν συνήθως με 12μ?
Απάντηση
Μπορούν να παραγκείλουν sollaris 11m ή citaro 11m με ειδική παραγκελία τα solaris!

175 στην Σταυρούπολη θα μπορούν να πάρουν τα τοπικά ή οι γραμμές 81-84-85-86 και 175 στο Φοίνικα που θα μπορεί να πάρει το 4 νέα λεωφορεία!


Solaris 18μ
solaris 12m - 11m (15-16-23)
citaro φυσικο αέριο
Αυτά λέω να πάΡει ο ΟΑΣΘ
Απάντηση
Εγω μιλαω αποκλειστικά για μινι μπας που σε καποιες γραμμες πρεπει να ειναι η μονη λυση.το ενα μετρο λιγότερο απο τα 12 δεν κανει την διαφορα .σε στενους δρομους κ περιοχες τα μινι ειναι η καλυτερη λυση κ για να μην υπαρχουν κολληματα αλλα συμβαλουν κ στην βελτίωση του κυκλοφοριακου
Απάντηση
(05-01-2019, 09:00 PM)dim_thess Έγραψε: Εγω μιλαω αποκλειστικά για μινι μπας που σε καποιες γραμμες πρεπει να ειναι η μονη λυση.το ενα μετρο λιγότερο απο τα 12 δεν κανει την διαφορα .σε στενους δρομους κ περιοχες τα μινι ειναι η καλυτερη λυση κ για να μην υπαρχουν κολληματα αλλα συμβαλουν κ στην βελτίωση του κυκλοφοριακου

Φυσικά πρέπει να πάρουν και 12μ και 18μ αλλά σίγουρα πρέπει να πάρουν και 8,5 περίπου μέτρα! Το 15 δεν έχει θέμα να πάρει 12μ, το 16 μπορεί να πάρει 11μ! Υπάρχουν γραμμες βέβαια που λόγω κόσμου χρειάζονται mini bus και δεν μπαίνει λόγω απόστασης (το europolis δεν μπορεί να κάνει 5ωρο δρομολόγιο γιατί δεν είναι καθόλου άνετο)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 27 Επισκέπτης (ες)