Αξιολόγηση Θέματος:
  • 6 Ψήφοι - 1.83 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ημερησία] Κινητοποιήσεις και προσφυγές
#51
(17-01-2011, 07:04 PM)giorgos 0303 -1- Zaharo Έγραψε: υποτιθεται οτι ο ΟΑΣΑ εληγε τη σταση 15.30... τα 040, που ειδα εγω κ τα 910 ειχαν βγει ακριβως κ νωριτερα μην πω!!!
Απ' ότι ξέρω είχε καθοριστεί ώρα εξόδου από τα αμαξοστάσια 15:00, αλλά κανένα δρομολόγιο να μην ξεκινήσει πριν τις 15:30. Στα λεωφορεία βεβαίως οι οδηγοί και οι μηχανικοί, που πραγματικά ζημιώνονται από τις απεργίες στις οποίες ουσιαστικά εξαναγκάζονται, έχουν απηυδήσει πλέον και οι διαρροές είναι μεγάλες. Κι εγώ είδα λεωφορείο στο 025 στην Ασκληπιού χθες κατά τις 15:10 με κόσμο. Όσο κοντά κι αν είναι ο Προφήτης Δανιήλ στο Α/Σ Βοτανικού, αποκλείεται να πρόλαβε να φτάσει Ασκληπιού σε 10 λεπτά.

(17-01-2011, 07:04 PM)giorgos 0303 -1- Zaharo Έγραψε: το 10 το τρολλευ ενω εληγαν 15.00,ηρθε Καλλιθεα το πρωτο στις 17.00!!!!!
Από την μία έχει μια λογική καθώς αυτό το τρόλλεϊ έρχεται από Αττική ή Κόκκινο Μύλο. Είναι αρκετή η απόσταση και τα τρόλλεϊ δεν μπορούν να αναπτύξουν μεγάλες ταχύτητες, ούτε έχουν εναλλακτικές διαδρομές. Π.Χ. αν το 550 εκτελείτο από Π. Ράλλη, το λεωφορείο θα κατέβαινε από Κηφισιό. Τα τρόλλεϊ δεν έχουν τέτοια επιλογή, δεσμεύονται από το δίκτυο καλωδίων ρευματοληψίας, μιας και οι πετρελαιοκινητήρες τους είναι για ελιγμούς στα αμαξοστάσια ή έκτακτες ανάγκες, δεν έχουν μεγάλη αυτονομία, δεν μπορούν να αναπτύξουν μεγάλες ταχύτητες και έχουν μεγάλη κατανάλωση. Χωρίς να θέλω βέβαια να δικαιολογήσω τα συνδικάτα σε καμία περίπτωση.

(17-01-2011, 07:04 PM)giorgos 0303 -1- Zaharo Έγραψε: οι αφισες του μαραναν που κατηγορουν ΟΑΣΘ Κ ΚΤΕΛ για χρηματα!κ ειναι τοσο ηλιθιοι που αναφερουν κιολας οτι αυτοι οι δυοι ειναι ιδιωτες!!!
Γιατί, τα ΚΤΕΛ δεν είναι ιδιωτικά;
#52
εχεις δικιο φιλε panos81,αλλα οταν πχ σχολας 3 απο τη δουλεια δε γινεται να φευγεις απο 2!!!
ΑΣΣΟΣ κ πασης Ελλαδος...-1-
#53
(19-01-2011, 09:46 AM)giorgos 0303 -1- Zaharo Έγραψε: εχεις δικιο φιλε panos81,αλλα οταν πχ σχολας 3 απο τη δουλεια δε γινεται να φευγεις απο 2!!!

Συμφωνω.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
#54
Για την ερχόμενη βδομάδα τι περιλαμβάνει το πρόγραμμα;
#55
Μαλλον τιποτα, για την ωρα..

Παντως, ο, τι και να γινει, μπορειτε να ενημερωθειτε - μελη και μη - απο την υποενοτητα που δημιουργησαμε γι αυτο το σκοπο σε συνεργασια με το apergia.gr και φανταζομαι οτι εχετε παρατηρησει την υπαρξη της ολοι στις σελιδες του leoforeia.

Τα παιδια εκει συλλεγουν πληροφοριες απο ολο τον ελληνικο τυπο ειτε απο μονοι τους ειτε με την βοηθεια των αναγνωστων κι ετσι βγαινει ενα υπερπληρες αποτελεσμα με ολοκληρο το προγραμμα των απεργιων.

Ιδιαιτερα χρησιμο και ομορφα υλοποιημενο, τοσο που μας κερδισε και γι αυτο τους εμπιστευθηκαμε και τους αφιερωσαμε ευκολα προσβασιμη ενοτητα στην ιστοσελιδα, για να μπορεσουν ολοι οι επισκεπτες μας να ενημερωθουν με τροπο απλο και φιλικο στη χρηση!

Αν νομιζετε οτι βρηκατε λαθος (συμφωνα με πηγη την οποια πρεπει να αναφερετε) ή οτιδηποτε αλλο χρειαζεστε σχετικο με το apergia.gr, κατα την προβολη του ημερολογιου παντωντας πανω αριστερα στην εικονα "Ημερολογιο Απεργιων" αναδυεται νεα καρτελα/παραθυρο στον φυλλομετρητη σας που σας μεταφερει αυτοματα στη σελιδα του apergia.gr

Αυτα : )
#56
Να και η επομενη εβδομαδα
https://leoforeia.gr/forum2/showthread.php?tid=1727


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)