Αξιολόγηση Θέματος:
  • 7 Ψήφοι - 2.71 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NewsIt.gr] "Τρελή πορεία λεωφορείου στα Λεχαινά"
#1
Ο οδηγός του λεωφορείου, που εκτελούσε το δρομολόγιο Πάτρα - Πύργος, έχασε τον έλεγχο του οχήματος...
με αποτέλεσμα αυτό να εκτραπεί από την πορεία του. Το λεωφορείο προσέκρουσε στο ένα τμήμα της προστατευτικής μπάρας της σιδηροδρομικής γραμμής και ακολουθώντας μία ανεξέλεγκτη πορεία έπεσε πάνω σε ένα μαντρότοιχο. Στην συνέχεια κατέληξε στην άκρη του δρόμου, 50 μέτρα μακριά από το αρχικό σημείο της σύγκρουσης.

Η τρελή πορεία του λεωφορείου έγινε μεταξύ Λεχαινών και Ανδραβίδας, στο ύψος της σιδηροδρομικής διάβασης επί της παλαιάς εθνικής οδού. Ο απολογισμός είναι τρεις ελαφρά τραυματισμένοι ανάμεσα στους οποίους ήταν και ο οδηγός του οχήματος.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους 13 επιβάτες, είναι μια χαρά στην υγεία τους και μάλιστα μεταφέρθηκαν στον προορισμό τους με άλλο λεωφορείο που έφτασε στο σημείο.
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#2
Ξερουμε τα αιτια που ο οδηγος εχασε τον ελεγχο του οχηματος?
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#3
(04-12-2010, 01:48 AM)Konstantinos [Mercedes Benz]. Έγραψε: Ξερουμε τα αιτια που ο οδηγος εχασε τον ελεγχο του οχηματος?

Προς το παρόν είναι "αδιευκρίνιστες" συνθήκες.... Πάντως ο οδηγός, λένε, ήταν που κατάφερε να το σταματήσει και δεν το άφησε να ανατραπεί.

Υ.Γ. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο, πρέπει να είναι το #38 της Ηλείας. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Όποιος μπορεί ας το διασταυρώσει....
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#4
Ηταν σιγουρα bova futura απο μια φωτο που ειδα,αλλα ηταν φωτογραφημενο απο το πλαι και ετσι δεν ειδα πιο ειναι..παντως ενδεχεται να μην ειναι το 38 Ηλειας,αλλα ενα ομοιο χρωματικα του κτελ αχαιας το οποιο ομως ειναι μοντελο 2009.
Απάντηση
#5
Κι εγώ για το πλαϊνό είχα ενδοιασμούς...... μόλις βρω λίγο χρόνο θα το ψάξω....
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#6
Το λεωφορειο ηταν του ΚΤΕΛ Αχαιας..
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)