Αξιολόγηση Θέματος:
  • 17 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Λαμίας
#1
Το αστικο κτελ λαμιας αποτελειται απο 24 λεωφορεια απο τα οποια 5 ειναι Daf με καροτσα castrosoua SB220,τα 2 mercedes conecto o305,τα 5 mercedes 405,1 mercedes citaro o530,καθως απο 2 MAN A21,2 mini bus MAN sfakianakis,2 Neoplan N 4416 Centroliner,4 man A20,και 1 neoplan N4014 βρισκονται σε αρκετα καλη κατασταση στην παρακατω σελιδα μπορειτε να δειτε μερικα απο αυτα .
Απάντηση
#2
Μία μικρή διόρθωση... Τα Conecto τα πρώτα λέγονται Conecto ή Ο345 ενώ τα καινούρια απλά "Conecto"
Απάντηση
#3
Ωραιος ο Δημητρης! Εδωσες μια αναλλυτικη περιγραφη των οχηματων του στολου στο Αστικο ΚΤΕΛ Λαμιας!!! ;-)
Απάντηση
#4
Καλησπέρα. Έχω μερικές απορίες όσον αφορά κάποια οχήματα του αστικού ΚΤΕΛ και τους αριθμούς παρμπρίζ τους. Συγκεκριμένα ψάχνω τους αριθμούς παρμπρίζ των οχημάτων με αριθμό κυκλοφορίας:

1) ΜΙΤ-9636 (Ο405ΝΚ)
2) ΜΙΤ-9075 (Scania Omnicity) καθώς και
3) ΙΖΖ-2346 (SS380L)

Μου κάνει εντύπωση πάντως που τα SS380L του αστικού ΚΤΕΛ έχουν Αθηναϊκές πινακίδες, γνωρίζει κάποιος τον λόγο;

Τέλος το #24 του ΚΤΕΛ έχει αριθμό κυκλοφορίας ΜΙΤ-5767; Είμαι σχεδόν σίγουρος γι' αυτό αλλά θέλω να το διασταυρώσω.

Τελικά το #24 έχει αριθμό κυκλοφορίας ΜΙΤ-5761.

Γενικά αν κάποιος μπορούσε να κάνει μία λίστα με τα οχήματα και τους αριθμούς τους θα ήμουν ευγνώμων.
Απάντηση
#5
Το Scania έιναι το #6
Απάντηση
#6
Το διόρθωσα, ευχαριστώ για την πληροφορία!
Απάντηση
#7
1.Το 0405nk2 (MIT-9636) είναι το #21.
2.Όσο αναφορά τα SS380L από όσον ξέρω είναι 2 και τα έχει ο δήμος Λαμιέων μαζί με το αστικό Λαμίας και κάνουν μια συγκεκριμένη
γραμμή στη πόλη.
3.Το #10 αντικαταστάθηκε με 3πορτο MB CITARO,καθώς και το #4 και το #1 με 2πορτο CITARO
Απάντηση
#8
Ωραία, ευχαριστώ για τις ενημερώσεις! Είχα δει μία αγγελία με το Conecto του #4 σε γνωστό σάιτ με αγγελίες οχημάτων πριν καιρό οπότε είχα υποψιαστεί ότι είχε γίνει αλλαγή, αν και δεν πρέπει να ήταν πολύ παλιό όχημα.
Απάντηση
#9
Αντικατασταθηκε το Connecto;Ειχα την εντυπωση οτι αγοραστηκε καινουριο με επιδοτηση οπως ειχαν αγοραστει τοτε καποια κομματια σε αστικα οπως αυτα του Ηρακλειου. Είχε οντως αγοραστει καινουριο ή δεν μπορεσαν να το ξεχρεωσουν και γι' αυτο πουλήθηκε;
Απάντηση
#10
Το #6 Λαμίας όταν δούλευε στην ΑVL
http://www.flickriver.com/photos/arthur-a/10033574896
[Εικόνα: thumb_Scania_Omnicity_theatrou_sq_kteal_lamias.jpg]
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)