Αξιολόγηση Θέματος:
  • 15 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χάρτινα μοντέλα λεωφορείων
#1
Αυτό είναι το νέο μου blog.
Σε αυτό θα δημοσιεύονται σχέδια για χάρτινα μοντέλα λεωφορείων, είτε με ανάλογους χρωματισμούς είτε λευκά για να τα επεξεργαστείτε μόνοι σας. Κατά καιρούς θα δημοσιεύονται καινούργια οχήματα. Σκοπός είναι να βρεθεί ένας εύκολος τρόπος να βρει κάποιος το σχέδιο του μοντέλου που θέλει χωρίς να ψάχνει με τις ώρες στο internet προκειμένου να βρει κάτι ημιτελές και να το επεξεργαστεί κατάλληλα, όπως έκανα εγώ. Ελπίζω να το βρείτε ενδιαφέρον και με το καλό να "δημιουργήσετε" τα δικά σας αμαξοστάσια!Tongue
http://paperbusmodels.blogspot.com/
Απάντηση
#2
(02-03-2010, 06:34 PM)Mercedes O405N2 Έγραψε: Αυτό είναι το νέο μου blog.
Σε αυτό θα δημοσιεύονται σχέδια για χάρτινα μοντέλα λεωφορείων, είτε με ανάλογους χρωματισμούς είτε λευκά για να τα επεξεργαστείτε μόνοι σας. Κατά καιρούς θα δημοσιεύονται καινούργια οχήματα. Σκοπός είναι να βρεθεί ένας εύκολος τρόπος να βρει κάποιος το σχέδιο του μοντέλου που θέλει χωρίς να ψάχνει με τις ώρες στο internet προκειμένου να βρει κάτι ημιτελές και να το επεξεργαστεί κατάλληλα, όπως έκανα εγώ. Ελπίζω να το βρείτε ενδιαφέρον και με το καλό να "δημιουργήσετε" τα δικά σας αμαξοστάσια!Tongue
http://paperbusmodels.blogspot.com/

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ!!
ΟΧΗΜΑΤΑ Ε.Α.Σ. ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ?
Απάντηση
#3
Μπράβο φιλαράκι, συνέχισε την καλή προσπάθεια. Αν μπορείς βάλε και ikarus Smile
Απάντηση
#4
Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο σου!
Απάντηση
#5
Εξαιρετική δουλειά, συγχαρητήρια!
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση.
Η κρίση θα βοηθήσει κάπως, να "αγαπήσουμε" τις συγκοινωνίες και ιδίως το τρένο.
Απάντηση
#6
Τις περασμενες μερες εκανα ξεκαθαρισμα στην αποθηκη μου και μεσα σε μια κουτα βρηκα μερικα παλια μοντελα λεωφορειων που ειχα φτιαξει πριν παρα πολλα χρονια και εγω δεν θυμαμαι, αποφασισα να ασχοληθω σημερα κανοντας ενα λιφτινκ σε δυο απο αυτα μιας και μετα απο πολλα χρονια τα χρωματα ειχαν ξεβαψει και χρειαζονταν φρεσκαρισμα.

Το ενα ειναι το Magirus Deutz M230 E120 στο κλασσικο μπλε ασπρο και το αλλο για τους φιλους των Ikarus 260 που ειστε αρκετοι Rolleyes με την μονη διαφορα οτι ειναι της Σταγερ.
(Για τον κανονικο Ικαρο που εχω στην κατοχη μου εχω κατι αλλο στο μυαλο μου και οταν ολοκληρωθει χρονου θελοντος θα τον ανεβασω).

Συγχωρεστε με για τις διαφορες που υπαρχουν με τα γνησια αλλα τοτε οταν τα εφτιαχνα δεν υπηρχε ουτε διαδυκτιο να βρω τα σχεδια ουτε καν υπολογιστης απο τις φωτογραφιες που τα ειχα τραβηξει τα εφτιαξα.

Θεου θελοντος και χρονου επιτρεποντος θα ερθει ενα ΑTLAS με διφυλλες πορτες και οσο μπορω θα ανεβασω και τον Αθηναικο δεινοσαυρο,το τετραφυλλο ΑΤLAS το LEYLAND OLYMPIAN, Mercedes-Benz 0302 (Βιαμαξ) κ.α.

[Εικόνα: pict0003j.jpg]

[Εικόνα: pict0019vi.jpg]





''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#7
(02-03-2010, 06:34 PM)Mercedes O405N2 Έγραψε: Αυτό είναι το νέο μου blog.
...
http://paperbusmodels.blogspot.com/

Τήν καλησπέρα μου. Τό ἱστολόγιό σας ἔχει ἀφαιρεθεῖ (ὅπως ἀναφέρει τό σχετικό μήνυμα). Συνέβη κάτι; Ἔχετε μεταφερθεῖ κάπου ἀλλοῦ;

Μπορεῖτε παρακαλῶ νά μᾶς ἐνημερώσετε σχετικά;

Εὐχαριστῶ!
Απάντηση
#8
Που μπορω να βρω τα χαρτινα μοντελα για να τα φτιαξω και εγω?
Απάντηση
#9
Η σελίδα μεταφέρθηκε στο dimnioras.wordpress.com/paperbusmodels

Προετοιμάζεται νέα μεταφορά αλλά θα αργήσει αρκετά. Ελπίζω να είναι η τελευταία Big Grin
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)