Αξιολόγηση Θέματος:
  • 9 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Zougla.gr] Έκλεψαν λεωφορείο από τα ΚΤΕΛ Κατερίνης
#1
Λίγο μετά τις οκτώ το απόγευμα της Παρασκευής στην Κατερίνη άγνωστοι έκλεψαν λεωφορείο των ΚΤΕΛ.
Οι δράστες πήγαν στον προαύλιο χώρο των ΚΤΕΛ στο Νομό Πιερίας εκεί όπου σταθμεύουν κάθε μέρα περίπου 50 λεωφορεία. Η πρώτη απόπειρα τους απέτυχε αλλά φαίνεται πως δεν το έβαλαν κάτω. Πήγαν σε ένα δεύτερο λεωφορείο, το διέρρηξαν και στην συνέχεια πάτησαν γκάζι προς άγνωστη κατεύθυνση.

Σύμφωνα με την αστυνομία στις 20.41 το βράδυ της Παρασκευής το λεωφορείο με άγνωστο οδηγό πέρασε από τα διόδια των Μαλγάρων χρησιμοποιώντας το ΤΕΟ pass.

Ο οδηγός του λεωφορείου πήγε σήμερα στις πέντε το πρωί να το πάρει για να ξεκινήσει το δρομολόγιο αλλά δεν το βρήκε στη θέση του.

Σύμφωνα με την καταγγελία που έγινε από την ιδιοκτήτρια το λεωφορείο έχει αριθμό πινακίδας ΚΝΗ 9544, ενώ παρακαλεί όποιος γνωρίζει οτιδήποτε να ενημερώσει άμεσα τις αστυνομικές αρχές της περιοχή.
Απάντηση
#2
Ευχαριστουμε για την επισημανση της ειδησης τον φιλο miltos_xania

Προφανως προκειται για το παρμπριζ #44 του ΚΤΕΛ Πιεριας..
Απάντηση
#3
Το γραφω και εδω για να το δουν ολοι το οχημα που κλεψανε ειναι ολοιδιο με αυτο https://leoforeia.gr/photos2/displayimag...play_media διαφερουν μονο στον αριθμο παρμπριζ(#44)
Απάντηση
#4
Πολύ φοβούμαι ότι το λεωφορείο βρίσκεται ήδη σε κάποια γείτονα χώρα, χωρίς να θέλω να το παίξω Κασσάνδρα.......
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#5
Έχουν αποθρασυνθεί.... Ελπίζω ο ανθρωπος να το βρει και να μην εχει παθει τιποτα το αμάξι! Πιθανόν να μην προλαβαν να το βγάλουν απο την χωρα αλλά πραγματικά αν αυτό συμβεί μακάρι να έχει ασφάλεια κλοπής γιατί το να παιρνεις απο καποιον το μέσο που βγαζει το ψωμί του είναι τουλάχιστον βάναυσο...
Απάντηση
#6
Μακαρι να βρεθει το λεωφορειο και κανενας να μην θρεθει στην θεση αυτη που βρεθηκε αυτος ο ανθρωπος σημερα και οι μακγες που το εκαναν να τιμωρηθουν με την χειροτερη ποινη που υπαρχει για παραδιγματισμο των υπολοιπων
Παντως θα ηθελα να ρωτησω κατι σοβαρο το οποιο το σκεφτηκα μολις ακουσα την ειδηση αυτη γιατι και γω λεωφορειο εχω και μαλιστα καθε μερα οταν σχολαει στο παρκινγκ μαζι μετα αλλα αραζει και ειναι παρα μα παρα πολυ επικυνδινο οπως αποδειχτικε τελικα να μην εχεις το λεωφορειο στο σπιτι σου σε στεγασμενο χωρο.Η ερωτηση μου ειναι πως αυτα τα τσογλανια καταφεραν και το εβαλα μπρος και εφηγαν γιατι αν ειναι τοσο ευκολο οσο φανηκε σημερα θα αρχησω και αυριο μην σας πω να χτιζω φρουριο να να μενει το Travego μολις σχολαει γιατι ειχα και γω μια αναλογη περειπετια με διαρυξη πριν κανα 2 χρονια που ομως ευτυχως για μενα δεν καταφεραν κανουν τιποτα παρα μονο να μου χαλασουν την κλειδαρια
Απάντηση
#7
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10....html#more
Απάντηση
#8
Απο τη στιγμη που το λεωφορειο περασε τα Μαλγαρα στις 21.00 χθες βραδυ ηταν θεμα 2 ωρων το πολυ το να βγει Σκοπια(το περιστατικο καταγγελθηκε στις 05.00 δηλαδη 8 ωρες αργοτερα)...Θα ειναι πολυ τυχερος ο ιδιοκτητης του αν το βρει..Το μονο που εχω να πω πλεον μετα απ ολα αυτα ειναι ΜΑΚΡΙΑ απο τα αφυλακτα αμαξοστασια,γιατι αν αυτη ειναι μια νεοσυσταθεισα σπειρα ληστων θα''γλυκαθουν''με τα λεφτα που θα βγαλουν απο το οχημα που πηρανε και θα υπαρξει και συνεχεια,μην το γελατε..
Απάντηση
#9
(24-10-2010, 12:35 AM)miltos xania Έγραψε: Απο τη στιγμη που το λεωφορειο περασε τα Μαλγαρα στις 21.00 χθες βραδυ ηταν θεμα 2 ωρων το πολυ το να βγει Σκοπια(το περιστατικο καταγγελθηκε στις 05.00 δηλαδη 8 ωρες αργοτερα)...

Εγώ πάντως αν ήμουν στα σύνορα στον έλεγχο δεν θα μου καθόταν καλά ενα ΚΤΕΛ να βγαίνει απο την χώρα και μάλιστα αργα το βράδυ. Δεν λέω οτι θα μπορουσα να κάνω κάτι εφόσον είχε άδεια κυκλοφορίας μαζί αλλά οπωσδήποτε θα το θυμόμουν και αν ακουγα για το περιστατικό θα το ανέφερα...

Πιστεύω υπάρχει μια ελπίδα να μην περάσαν τα σύνορα... Θα μάθουμε παντως γιατί είναι σημαντικό γεγονός
Απάντηση
#10
(24-10-2010, 03:35 AM)Paul:) Έγραψε: Εγώ πάντως αν ήμουν στα σύνορα στον έλεγχο δεν θα μου καθόταν καλά ενα ΚΤΕΛ να βγαίνει απο την χώρα και μάλιστα αργα το βράδυ. Δεν λέω οτι θα μπορουσα να κάνω κάτι εφόσον είχε άδεια κυκλοφορίας μαζί αλλά οπωσδήποτε θα το θυμόμουν και αν ακουγα για το περιστατικό θα το ανέφερα...

Πιστεύω υπάρχει μια ελπίδα να μην περάσαν τα σύνορα... Θα μάθουμε παντως γιατί είναι σημαντικό γεγονός

Υπάρχει και το λάδι εκτός απ' τον έλεγχο... μην ξεχνιόμαστε Angry
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)