Αξιολόγηση Θέματος:
  • 12 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magirus Deutz M230E120
#21
ποπο τι μου θυμισες!!!τα χαμε εδω στο γουδη στις 622 και 815 αλλα ημουν μικρος και δεν τα προλαβα πολυ θυμαμαι το 99 μετα τους σεισμους που εφυγαν και μπηκαν τα ικαρια
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#22
Αλλο ενα Magirus διπλα σε ενα τζιπ Μ-38 απο την επιστρατευση των λεωφορειων
την περιοδο των απεργιων το 1990...

http://img810.imageshack.us/i/file0026pw6.jpg

Πηγή εικόνας / Ελεύθερος Τύπος
http://img237.imageshack.us/img237/3451/file0026pw6.jpg
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#23
Αχ ωραιες φωτογραφιες Heart
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#24
Μάλλον είναι τραβηγμένη το καλοκαίρι του 1992 (εποχή κατάργησης της ΕΑΣ και ίδρυσης των Σ.ΕΠ.)
Όσο πληθύνονται οι νόμοι, τόσο πιο σάπιο είναι ένα κράτος.
Απάντηση
#25
παντος τα Magirus ηταν τα πιο ευρηχωρα λεωφορεια τις εποχης.
Απάντηση
#26
(02-02-2011, 07:47 PM)kostas260 Έγραψε: Όντως είχε για ένα φεγγάρι magirus, μαζί με atlas και ikarus το 909

35 χρόνια στον Πειραιά, (Αγ. Σοφία), δεν θυμάμαι ποτέ να είδα άλλο λεωφορείο στο 909 εκτός από ikarus, μετά περάσαμε για μικρό χρονικό διάστημα στα καινούργια τότε Mercedes O405N και αμέσως μετά στα Irisbus Agora S.
Απάντηση
#27
Τα Magirus μέχρι πότε ήταν στο 051;
Απάντηση
#28
(25-12-2011, 10:52 PM)moukons Έγραψε: 35 χρόνια στον Πειραιά, (Αγ. Σοφία), δεν θυμάμαι ποτέ να είδα άλλο λεωφορείο στο 909 εκτός από ikarus, μετά περάσαμε για μικρό χρονικό διάστημα στα καινούργια τότε Mercedes O405N και αμέσως μετά στα Irisbus Agora S.

Δουλεψανε και Chavdar και Magirus στο 909 επι ΣΕΠ.
Απάντηση
#29
Είχα πάει με το 509 απ΄τον Αγ.Στέφανο στην Κηφισιά με Magirus, το 2001 (όπου εκείνη τη χρονιά αποσύρθηκαν). Όταν πήγαινες στις περιοχές από Κηφισιά έως Αγ.Στέφανο και Διόνυσο και από Κηφισιά έως Πεντέλη έβλεπες Magirus. Πριν τις πυρκαγιές του 1995, όταν πήγαινες βόλτα με τα Magirus εκεί, έβλεπες τις πράσινες περιοχές του Πεντελκού.
Απάντηση
#30
Απ' όσο θυμάμαι, τα λεωφορεία αυτά ήταν ο εφιάλτης των γερόντων λόγω ύψους...Δεν ήταν λίγοι εκείνοι που δεν μπορούσαν να ανέβουν αν δεν τους τραβούσε επάνω κάποιος επιβάτης (νομίζω στην πίσω πόρτα η κατάσταση ήταν ακόμα χειρότερη)...
Επίσης θυμάμαι ότι ήταν από τα πιο δύσκολα στο να μείνεις όρθιος, με πολύ απότομα ξεκινήματα κι ένα μοτέρ που είχε αρκετή διάρκεια κι ανέβαζε στροφές σχετικά γρήγορα παρά την πιο μακριά κλιμάκωση του σασμάν (σε σχέση με Ίκαρο).
Η χειρότερη θέση ήταν η μεσαία στη γαλαρία. Ψηλά και με κεκλιμένο πάτωμα, ένιωθες έτοιμος να αδειαστείς σε κάθε δυνατό φρενάρισμα!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)