Αξιολόγηση Θέματος:
  • 12 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magirus Deutz M230E120
#11
ναι μαλλον βοτανικο,γιατι υπαρχει φωτο του 1982 που απεικονιζει 2 μαγκιρους διπλα σε ικαρους ΟΖ(7295) στο πληντηριο του βοτανικου.αριθμος κυκλοφοριας των μαγκιρους δεν φενετε αλλα η προμετοπιδα γραφει 532 ΑΘΗΝΑ-ΠΟΛΙΤΕΙΑ.
Απάντηση
#12
μήπως οσο ήταν στον Βοτανικό κάνανε και δρομολογια Πειραιά?Τα έχω σε φωτο σε 802-803-845-909
Απάντηση
#13
σιγουρα γιατι δεν ειχαν ερθει ακομα τα ΗΕ ικαρους κ τα ΥΑΕ σταγιερ που πηγαν κατευθειαν πειραια τα περισσοτερα.
Απάντηση
#14
(02-02-2011, 05:46 AM)Kostas Steyr Hellas Έγραψε: σιγουρα γιατι δεν ειχαν ερθει ακομα τα ΗΕ ικαρους κ τα ΥΑΕ σταγιερ που πηγαν κατευθειαν πειραια τα περισσοτερα.

Αν είναι έτσι, γιατί του Πειραιά ήταν στο κλιμάκιο 9 και τα ΥΝ Magirus στο κλιμάκιο 10;
Απάντηση
#15
(02-02-2011, 11:50 AM)abc Έγραψε: Αν είναι έτσι, γιατί του Πειραιά ήταν στο κλιμάκιο 9 και τα ΥΝ Magirus στο κλιμάκιο 10;

δεν γνωριζω τον λογο,απλα λεω τη λεξη σιγουρα γιατι ωντος υπαρχουν φωτο που δειχνει να εχουν προμετοπιδες δρομολογιων πειραια.μηπως απλα ειχε αναλαβει το κλιμακιο των μαγκιρους τα δρομλογια αυτα για καποιο διαστιμα?αυτο πιστευω σαν εξηγιση.κ το σκεπτικο ειναι οτι αφου δεν ειχε γινει παραλαβη των νεων τοτε ικαρων που πιγαν πειραια..ισωσ χρησιμοποιουσαν μαγκιρους κ μπαλκανκαρ που επεισεισ εχουν φωτογραφιθει σε δρομολογια πειραια εκεινη την εποχη.δεν γνωριζω πολλα απο κλιμακια κτλ,δεν εχω ασχολιθει με αυτο το ειδος ταξινομισης,οποτε να με συνχωρεσετε αν κανω σε κατι λαθοςAngel
Απάντηση
#16
(02-02-2011, 04:24 PM)Kostas Steyr Hellas Έγραψε: δεν γνωριζω τον λογο,απλα λεω τη λεξη σιγουρα γιατι ωντος υπαρχουν φωτο που δειχνει να εχουν προμετοπιδες δρομολογιων πειραια.μηπως απλα ειχε αναλαβει το κλιμακιο των μαγκιρους τα δρομλογια αυτα για καποιο διαστιμα?αυτο πιστευω σαν εξηγιση.κ το σκεπτικο ειναι οτι αφου δεν ειχε γινει παραλαβη των νεων τοτε ικαρων που πιγαν πειραια..ισωσ χρησιμοποιουσαν μαγκιρους κ μπαλκανκαρ που επεισεισ εχουν φωτογραφιθει σε δρομολογια πειραια εκεινη την εποχη.δεν γνωριζω πολλα απο κλιμακια κτλ,δεν εχω ασχολιθει με αυτο το ειδος ταξινομισης,οποτε να με συνχωρεσετε αν κανω σε κατι λαθοςAngel

Εγώ που εκείνη την εποχή ασχολιόμουν θυμάμαι ότι υπήρχαν στα 802/803/804/845/871 (801 δεν έχω δει ποτέ) και στα 835/882 (που αντικαστάθηκαν από το 16). Δεν θυμάμαι σε άλλες γραμμές, αλλά θυμάμαι ότι κάποιες είχαν παλαιότερα λεωφορεία (814/815 και κάποιες από τις 90χ).
Απάντηση
#17
Στο 801 υπηρχαν τα Magirus και συγκεκριμενα λογο του οτι η γραμμη ειναι χαμηλης επιβατικης κινησης υπηρχαν δυο λεωφορεια που καλυπταν την γραμμη και μονο τις πρωινες ωρες γι'αυτο δεν υπηρχε μεγαλη θεαση των Magirus σε αυτη την γραμμη.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#18
Επίσης νομίζω είχε και το 909.
Απάντηση
#19
Όντως είχε για ένα φεγγάρι magirus, μαζί με atlas και ikarus το 909
Απάντηση
#20
Απ'οτι θυμαμαι αυτα τα λεωφορεια καποτε ειχαν και το 851 Νεαπολη-Πλ.Κουμουνδουρου αν δεν κανω λαθος μεχρι τελη του 1998 οπου μετα ανελαβαν τα Ικαρια απο τον Ρεντη.

Αυτη ειναι μια φωτογραφια που βρηκα τυχαια...

http://img846.imageshack.us/i/g11c.jpg

Πηγή εικόνας / B10R
http://www.b10r.com/index.php
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)