Αξιολόγηση Θέματος:
  • 9 Ψήφοι - 2.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Δήμος Χαϊδαρίου
#11
Τα λεωφορειακια ΕΛΒΟ λεγοντουσαν Μιδες και τα Vanttol λεγονται VanHoll A300.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#12
(27-09-2010, 10:07 PM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Τα λεωφορειακια ΕΛΒΟ λεγοντουσαν Μιδες και τα Vanttol λεγονται VanHoll A300.

Φιλε Solaris σε ευχαριστω για την διευκρινηση των ΕΛΒΟ μου διεφευγε και γι αυτο τα ελεγα συμπιεσμενες βεργινες, τωρα οσο αναφορα τα Vanttool η Vanholl εδω υπαρχει θεμα γιατι στο γραφειο κινησης στα εγγραφα ονομαζονται ως Vanttool ενω στην ασφαλεια τους ονομαζονται ως Vanholl και στο ιντερνετ που εψαξα μου δινει και τις δυο ονομασιες.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#13
Ο Δήμος Χαϊδαρίου, όπως και η γειτονική (σχετικά) Νίκαια, χρησιμοποίησαν σε δύο περιόδους Ikarus 260 της Ε.ΘΕ.Λ.

Η πρώτη φορά ήταν τέλη της δεκαετίας του '90/αρχές '00, και όσο ο τύπος κυκλοφορούσε κανονικά και με την Ε.ΘΕ.Λ.. Εκείνα είχαν χρωματισμό ίδιο περίπου με τα ανακαινισμένα της Ε.ΘΕ.Λ. (γκρι ποδιά, λευκό αμάξωμα, λεπτή μπλε λωρίδα περιμετρικά κάτω από τα παράθυρα), με την διαφορά ότι το μπλε ήταν λίγο πιο σκούρο και από κάτω υπήρχε και μία κίτρινη λωρίδα ίδιου πλάτους.

Η δεύτερη φορά ήταν πιο πρόσφατα (2006), με δύο λεωφορεία βαμμένα απλά λευκό με γκρι ποδιά και την επιγραφή "ΔΗΜΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ", όπως είναι σήμερα και τα δύο Van Hool.

Τα μικρά λεωφορεία της ΕΛΒΟ όντως δεν ήταν και ό,τι το καλλίτερο, σαφώς κατώτερα από την "Βεργίνα" που κι αυτή είναι απλά κάτι το αξιοπρεπές χωρίς πολλά-πολλά. Παρότι ξεκίνησαν σε πολλούς Δήμους (Πεύκη, Πειραιάς, Χαϊδάρι, Ραφήνα, Χαλάνδρι κ.ά.) σήμερα έχουν εξαφανιστεί.
Απάντηση
#14
Το ενα απο τα δύο Van Hool του δημου εχει αλλαξει χρωματισμο εδω και 10 μηνες.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#15
Και πώς είναι τώρα; Μπορείς να το περιγράψεις;
Απάντηση
#16
Εχει δυο καθετες μπλε λωριδες που ξεκινουν απο την οροφη του λεωφορειου και τερματιζουν στην ποδια του οπου και αυτη ειναι βαμμενη σε μπλε σκουρο χρωμα, προφυλακτηρες βαμμενοι και αυτοι στα μπλε με το λογοτυπο του δημου. και κατι τελευταιο ο δημος εχει κρατησει μια απο τις Μιδες το Νο2 βαμμενο ολο πρασινο και σε αρκετα καλη κατασταση ειναι εφεδρικο,και απο τα ικαρια εχει κρατησει 1 by STAYER και ειναι αραγμενο πανω απο το στρατοπεδο εφεδρικο και αυτοSmile.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#17
(28-09-2010, 11:27 AM)panos81 Έγραψε: Ο Δήμος Χαϊδαρίου, όπως και η γειτονική (σχετικά) Νίκαια, χρησιμοποίησαν σε δύο περιόδους Ikarus 260 της Ε.ΘΕ.Λ.

Η πρώτη φορά ήταν τέλη της δεκαετίας του '90/αρχές '00, και όσο ο τύπος κυκλοφορούσε κανονικά και με την Ε.ΘΕ.Λ.. Εκείνα είχαν χρωματισμό ίδιο περίπου με τα ανακαινισμένα της Ε.ΘΕ.Λ. (γκρι ποδιά, λευκό αμάξωμα, λεπτή μπλε λωρίδα περιμετρικά κάτω από τα παράθυρα), με την διαφορά ότι το μπλε ήταν λίγο πιο σκούρο και από κάτω υπήρχε και μία κίτρινη λωρίδα ίδιου πλάτους.

Η δεύτερη φορά ήταν πιο πρόσφατα (2006), με δύο λεωφορεία βαμμένα απλά λευκό με γκρι ποδιά και την επιγραφή "ΔΗΜΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ", όπως είναι σήμερα και τα δύο Van Hool.

Τα μικρά λεωφορεία της ΕΛΒΟ όντως δεν ήταν και ό,τι το καλλίτερο, σαφώς κατώτερα από την "Βεργίνα" που κι αυτή είναι απλά κάτι το αξιοπρεπές χωρίς πολλά-πολλά. Παρότι ξεκίνησαν σε πολλούς Δήμους (Πεύκη, Πειραιάς, Χαϊδάρι, Ραφήνα, Χαλάνδρι κ.ά.) σήμερα έχουν εξαφανιστεί.

Tα ikarus της νίκαιας κυκλοφορούν ακόμα. Στον Πειραιά έχει ακόμα πάντως αυτά τα λεωφορεία της ΕΛΒΟ. Και πιστεύω θα υπάρχουν πολύ ακόμα. Νομίζω μάλιστα δεν έχουν και κλιματισμό. Όντως πολύ χαμηλού επιπέδου λεωφορεία, αλλά αξιοπρεπή και με αυτόματο κιβώτιο.
Απάντηση
#18
(28-09-2010, 06:20 PM)kostas260 Έγραψε: Tα ikarus της νίκαιας κυκλοφορούν ακόμα. Στον Πειραιά έχει ακόμα πάντως αυτά τα λεωφορεία της ΕΛΒΟ. Και πιστεύω θα υπάρχουν πολύ ακόμα. Νομίζω μάλιστα δεν έχουν και κλιματισμό. Όντως πολύ χαμηλού επιπέδου λεωφορεία, αλλά αξιοπρεπή και με αυτόματο κιβώτιο.
Φιλε kosta260 δεν το ξερα οτι στην Νικαια κυκλοφορουν τα ικαρια, οταν πηγαινω προς Πειραια απο θηβων βλεπω αραγμενα στο προαυλιο του δημοτικου κινηματογραφου Νικαιας δυο ικαρια by stayer μηπως ειναι αυτα της δημοτικης συγκοινωνιας αν γνωριζεις, και για λεωφορειακια της ΕΛΒΟ οντως δεν εχουν κλιματισμο ο δημος Χαιδαριου που κρατησε ενα του εχει βαλει κλιματισμο και ειναι στην πενα και το βγαζει το ψωμι του. και αν δεν κανω λαθος ο δημος Πειραια εχει αρκετα στο αμαξοστασιο του.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#19
Το ένα ικάρι απ' τα 2 κάνει 1 ή 2 δρομολόγια το πρωί. Τπτ παραπάνω, αλλά κάνει σίγουρα. Το είδα πρόσφατα πριν 2 μέρες να κυκλοφορεί. Πολύ πρωί όμως κάνουνε από 7:30 ως το πολύ 11. Ο Πειραιάς έχει αρκετά και τα κυκλοφορεί κανονικά τα μιδάκια, αν και είναι σε άθλια κατάσταση
Απάντηση
#20
κωστα εγω την προηγουμενη βδομαδα εκανα βολτα με της νικαιας!μια χαρα κρατιετε ακομα αν κ εχει γινει καρναβαλι απ τα στολιδια που του εχουν βαλει κ το βαψιμο με πινελο που εχει πεσει σε εσωτερικο κ εξωτερικο....κανει 2 δρομολογια το πρωι κ αλλα δυο το μεσημερι κ αλλα δυο το απογευμα!συνολο εξη!μονο το ενα δουλευει ,το αλλο το σταματισαν κ εγινε ανταλακτικα αν χρειαστει κατι το αλλο..αλλαξαν 4 φορες μοτερ κ μετα τους εκοβε το κτεο γιατι δεν ρυθμιζοταν σωστα ο ψεκαμος του πετρελεου κ το παρατησαν μεσα εκει διπλα στο αλλο...το αλλο ειναι μια χαρα με το οριτζιναλ μοτερ,δουλευουν τα παντα,καλοριφερ κτλ κ οσο ειναι αυτος ο δημαρχος δεν θα το αλλαξει...!ο οδηγος ολα τα λεφτα,πολυ καλος κ ευγενικος αλλο που δεν ηθελε για κουβεντα!ωραια εμπειρια!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)