Αξιολόγηση Θέματος:
  • 7 Ψήφοι - 2.71 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buspotting
#1
Ανοιγω αυτο το θεμα για να αναφερουμε τι το "περιεργο" ειδαμε να κυκλοφορει εξω (εννοωντας καποιο τυπο λ/φ σε καποιο συγκεκριμμενο Α/Σ που να κινειται σε γραμμη που δεν τυχαινει συνηθως) αλλα και για διαφορα αλλα λεωφορεια τουριστικα και θα κανω την αρχη.
Mercedes O303 με αρ. κυκλ ΥΧΙ 5473? (με μια επιφυλαξη ο αριθμος) απο τα ελαχιστα που κυκλοφορουν και εχουν το διπλο παρμπριζ ενω ο κινητηρας ψιλοθυμιζει Ο302.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#2
Δεν θα έλεγα ότι είναι ελάχιστα τα Ο303... Υπάρχουν αρκετά ακόμα.
Απάντηση
#3
(10-02-2010, 03:33 PM)panos81 Έγραψε: Δεν θα έλεγα ότι είναι ελάχιστα τα Ο303... Υπάρχουν αρκετά ακόμα.

Εννοωντας ελαχιστα τα Ο303 με τα διπλα παρμπριζ, παραλειψη μου να το αναφερωConfused
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#4
Και επανερχομαι. Σημερα καθως επεστρεφα σπιτι με το 036 στο Ψυχικο ειδα ενα VOLVO ελληνικης κατασκευης σε αμαξωμα Ο404 midi αν θυμαμαι καλα πισω ελεγε Β6 αριθμος κυκλοφοριας ε καποια επιφυλαξη επειδη περασε γρηγορα το λεωφορειο απο το σημειο ειναι ΥΖΧ 7455?
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#5
Εχθες χαμος στον κεντρικο σταθμο του ΚΤΕΛ Μακεδονια.

Κατ αρχην, απο Καβαλα για Θεσσαλονικη ταξιδεψα με το #138 Καβαλας Neoplan Tourliner (Περισσοτερα για το εν λογω στην Gallery) μοντ 2007.

Φθανοντας στην Θεσσαλονικη προλαβα να δω οριακα τα λεωφορεια του δρομολογιου των 23:15 που φευγει απο Θεσσαλονικη για Πειραια. Δε μιλαμε για ενα ουτε δυο αλλα 3 (!) τον αριθμο λεωφορεια αυξημενης χωρητικοτητας.

Δυο διοροφα S328DT και ενα Neoplan Cityliner L.

Πινακιδες και παρμπριζ δεν προλαβα να δω, για τους πινακιδολατρεις.

Εγω ταξιδεψα με το δρομολογιο των 00:15 απο Θεσσαλονικη για Αθηνα, γεματες 6 ωρες και 30 λεπτα με το Neoplan Skyliner #72 του ΚΤΕΛ Θεσσαλονικης.

Εκεινο που θελω να τονισω ειναι οτι το Cityliner ρεμιζαρε στον Κηφισο την ωρα που το λεωφορειο μου ξεφορτωνε τις αποσκευες, πρωτου αναχωρησει για Π. Αρεος. Απ οτι γνωριζω ειναι 1. Οποτε υπαρχουν δυο εκδοχες,

η πρωτη να εφυγε ξανα για Θεσσαλονικη με δρομολογιο (πολυ πιθανο)
η δευτερη να εφτασε εκεινη την ωρα Κηφισο γιατι επηξε στην κινηση του Πειραια...

Αυτα απο μενα Smile
Απάντηση
#6
Εγω πυ ειδα το απογευμα στην καθοδο της Λ.Βειου στο Γαλατσι εναν Ρουμπα Μερσεντες και δεν ειδα τις πινακιδες τους και δεν μπορεσα να τον φωτογραφισω επειδη οδηγουσα??? Μαυρα τα εβαψα.... θα το πετυχω ομως που θα παει και αυτος.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#7
Καλα μη φτασεις σε σημειο να οδηγας με δημοσιογραφικο κασσετοφωνακι για να τα υπαγορευεις κιολας...
Απάντηση
#8
Λες??
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#9
ΚΤΕΛ Κηφισου, πριν λιγο εφυγαν 6 αρτινα λεωφορεια με φανταρους.. Χαμος κλασσικα, ειδαν κι επαθαν οι ανθρωποι να βγουν απ τις ρεμιζες..

Εφυγαν τα
Temsa Safari HD #25 ΑΤΗ-6235
MB O303 #14 ΑΤΕ-3212
Volvo Irizar #1 ΑΤΕ-4744
MAN Lion's Coach ATE-5577
MB Tourismo #11 ΑΤΗ-6758
MB Travego ΑΤΕ-4040

Ολοκληρωμενο ρεπορταζ αυριο με ο,τι κατεγραψα στον Κηφισο Wink
Απάντηση
#10
Συχνο φαινομενο οταν γινονται μαζικες μεταθεσεις φανταρων και οταν αναλαμβανουν τα κτελ την μεταφορα τους και παντα στην κορυφη αυτου το χαμου τα κτελ Εβρου στην Αλεξανδρουπολη οπου οταν ημουν πριν 12 χρονια οδηγος εκει ηταν πραγματικα πονοκεφαλος μεχρι να φυγεις και να ξεκινησεις το δρομολογιο.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)