Αξιολόγηση Θέματος:
  • 34 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Citaro
(24-08-2013, 09:55 PM)GiannisB Έγραψε: Παιδιά, κάποτε υπήρχε στην gallery φώτο με το 799 στην αντιπροσωπεία της EVOBUS στην Πεντάλοφο με τα χρώματα όπως στα αρθρωτά λεωφορεία του ΟΑΣΘ αυτά που είναι μετά το 2004, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με αυτό;

τι να γνωριζουμε?ετσι οπως ειναι σημερα ειναι ντυμενο με αυτοκολλητα δηλαδη αν τα αφαιρεσεις θα ειναι οπως τα υπολοιπα.
Απάντηση
(24-08-2013, 11:25 PM)Giannis B10M Έγραψε: τι να γνωριζουμε?ετσι οπως ειναι σημερα ειναι ντυμενο με αυτοκολλητα δηλαδη αν τα αφαιρεσεις θα ειναι οπως τα υπολοιπα.

για την φωτογραφία αν κανένας την πήρε μάτι σε κανένα άλλο site. Τα αυτοκόλλητα όταν πάει να κάνει το μπανάκι του :p τα αφαιρούνε
Απάντηση
(24-08-2013, 11:37 PM)GiannisB Έγραψε: για την φωτογραφία αν κανένας την πήρε μάτι σε κανένα άλλο site. Τα αυτοκόλλητα όταν πάει να κάνει το μπανάκι του :p τα αφαιρούνε

ναι τα βγαζουν το βραδυ και το πρωι τα ξαναβαζουν...............Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Απάντηση
Παιδια παρατηρωντας τα citaro 700αρια με τα 900αρια ειδα οτι στα 900αρια στο πιλοτηριο του οδηγου λειπουν καποια κουμπια...Δηλαδη τα 900αρια δεν εχουν κουμπι για να ανοιγει μονο το ενα φυλο πορτας οπως στα 700αρια....Τα συγκεκριμενα 900αρια ειναι η βασικη εκδοση του citaro;;;
Απάντηση
(24-08-2013, 11:37 PM)GiannisB Έγραψε: για την φωτογραφία αν κανένας την πήρε μάτι σε κανένα άλλο site. Τα αυτοκόλλητα όταν πάει να κάνει το μπανάκι του :p τα αφαιρούνε

ναι ρε και κάθε φορά που βρέχει σταματάει ο οδηγός με αλαρμ και τα ξεκολλάει στη μέση του δρόμουEuxelaio
Απάντηση
(24-08-2013, 11:41 PM)Giannis B10M Έγραψε: ναι τα βγαζουν το βραδυ και το πρωι τα ξαναβαζουν...............Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
(25-08-2013, 12:49 AM)bill_thes Έγραψε: ναι ρε και κάθε φορά που βρέχει σταματάει ο οδηγός με αλαρμ και τα ξεκολλάει στη μέση του δρόμουEuxelaio

Καλό κομμάτι πάντως και χωρίς τα αυτοκόλλητα το 799Wink:pROFLROFLROFL

(25-08-2013, 12:43 AM)george-oasth Έγραψε: Παιδια παρατηρωντας τα citaro 700αρια με τα 900αρια ειδα οτι στα 900αρια στο πιλοτηριο του οδηγου λειπουν καποια κουμπια...Δηλαδη τα 900αρια δεν εχουν κουμπι για να ανοιγει μονο το ενα φυλο πορτας οπως στα 700αρια....Τα συγκεκριμενα 900αρια ειναι η βασικη εκδοση του citaro;;;

Πως νομίζω ότι είχα δει ανοιχτή μισή την πρώτα σε 900αρι. Θα το δούμε και εγώ το παρατήρησα αυτό θέλει περισσότερο διερεύνηση
Απάντηση
(20-08-2013, 01:34 AM)garvanitis Έγραψε: Καλά το φαντάστηκα! Η mobile εφαρμογή συχνά εμφανίζει οχήματα από άλλη γραμμή - για την ακρίβεια από κάποια από τις προηγούμενες που είδες. Δεν βρέθηκε ποτέ Citaro στη Σταυρούπολη και σαν συνέπεια δεν δρομολογήθηκε ποτέ στο 27. Απ' ότι θυμάμαι μάλιστα τη συγκεκριμένη ημερομηνία ήταν στο 6 δρομολογημένο κατά συνέπεια ούτε κομμένο δεν θα μπορούσε να βρίσκεται εκεί. Τέλος είμαι πολύ περίεργος να δω πώς μπορείς να δεις τις θέσεις των λεωφορείων από το χάρτη (ποιονWink από το site του ΟΑΣΘ.

Όσο για το δημοψήφισμα, όσοι απάντησαν είπαν το προφανές. Ακόμη και ο Θωμάς που βρίσκεται στο εξωτερικό και δεν πρέπει να έχει εμπειρία από τα 900αρια καθόλου... Να σου κάνω τη χάρη να απαντήσω (μιας και απ' ότι φαίνεται δική σου ιδέα ήταν κρίνοντας από το ότι θίχτηκες); Να σου την κάνω. Ορίστε λοιπόν...
Για μένα λές? Δεν έχω εμπειρία απο κανένα όχημα του ΟΑΣΘ Sad αν και έχω ανέβει Θεσ/νίκη (προτιμώ το ΙΧ μου Big Grin )
Τα δικά μας στην Γενευη είναι απο 2008-2010 αν δεν απατώμαι. ΕΞαιρετικά όλα τους. Τι άλλο να πώ? Tongue
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
(24-08-2013, 09:55 PM)GiannisB Έγραψε: Παιδιά, κάποτε υπήρχε στην gallery φώτο με το 799 στην αντιπροσωπεία της EVOBUS στην Πεντάλοφο με τα χρώματα όπως στα αρθρωτά λεωφορεία του ΟΑΣΘ αυτά που είναι μετά το 2004, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με αυτό;

Γνωρίζω εγώ, δική μου είναι η φωτογραφία, τι θέλεις να μάθεις;

(25-08-2013, 01:12 AM)GiannisB Έγραψε: Πως νομίζω ότι είχα δει ανοιχτή μισή την πρώτα σε 900αρι. Θα το δούμε και εγώ το παρατήρησα αυτό θέλει περισσότερο διερεύνηση
Not

(25-08-2013, 02:38 AM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Για μένα λές? Δεν έχω εμπειρία απο κανένα όχημα του ΟΑΣΘ Sad αν και έχω ανέβει Θεσ/νίκη (προτιμώ το ΙΧ μου Big Grin )
Τα δικά μας στην Γενευη είναι απο 2008-2010 αν δεν απατώμαι. ΕΞαιρετικά όλα τους. Τι άλλο να πώ? Tongue

Εσένα λέω. Και του 2006 και του 2011 Citaro2 είναι και φαντάζομαι ότι η επιλογή σου βασίζεται στον κοινό νου που υπαγορεύει ότι ένα όχημα το οποίο μόλις βγήκε στην αγορά θα παρουσιάσει "παιδικές ασθένειες" και θα υστερεί σε σχέση με ένα (ίδιο κατά τα άλλα) το οποίο έχει πέντε χρόνια εξέλιξης και 7000 μονάδες παραγωγής επιπλέον.
Απάντηση
Citaro 2 είναι για την περιοχή της Γενεύης αλλά απο 2008-2011 Smile . Αυτό που λές για την εξέλιξη είναι μεγάλη αλήθεια και δεν μπορώ να το αρνηθώ.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
[Εικόνα: 1383918_703270189703163_13802560_n.jpg]Στο 777 άλλαξαν τον δεξί τον καθρέφτη. Την φώτο την βρήκα σε μια σελίδα στο facebook
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)