Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
(14-03-2023, 01:46 AM)Man Lion\s city Έγραψε: Το 13 έχει καταργηθεί εδώ και πολλά χρόνια (περίπου 10?), το θυμάμαι ήταν μια ένωση 14 με 3. Αν και τότε το 3 πήγαινε Γηροκομείο και το 14 Πλατεία Παπαδιαμάντη. Το ατύχημα για να ήταν στις 3, σίγουρα ήταν στο 11

Το 13 παίζει να κοντεύει 10 χρόνια που έχει καταργηθεί. Το ωραίο είναι ότι όλα τα site, γράφουν ότι ήταν η γραμμή 13.  Tongue  Πιθανότατα ήταν το 11.
Απάντηση
Χθες στο 824 κατά τις 6 το απόγευμα στην Παύλου Φύσσα το αγκόρα 902 εκεί που πήγε να ξεκινήσει άρχισε να πηγαίνει με όπισθεν ενώ είχε D. Άλλαξε 2 φορές ταχύτητα ο οδηγός και συνέχιζε αυτό με όπισθεν, οπότε μας κατέβασε. Είδα ότι ξεκόλλησε μετά από μισή ώρα, μέσω τηλεματικής γιατί είχα φύγει. Και όποιο ήταν επόμενο δρομολόγιο κόλλησε επίσης για λίγο από πίσω του. :Ρ
Απάντηση
Ξέρω πως είναι κάτι ιδιαίτερο καθώς δεν αποτελεί συμβάν που αφορούσε το ίδιο το όχημα, ωστόσο το αναφέρω επειδή είναι κάτι το απρόοπτο. Χτες στο 608 το δρομολόγιο στο οποίο επέβαινα διακόπηκε λόγω λιποθυμίας επιβάτη. Το περίεργο που παρατηρώ είναι πως ήμουν παρών σε τέτοιο περιστατικό για τρίτη φορά φέτος και μου κάνει εντύπωση καθώς δεν το θεωρώ ιδιαίτερα συνηθισμένο ως φαινόμενο (ο πατέρας μου παραδείγατος χάρη, που χρησιμοποιεί λεωφορεία σχεδόν κάθε μέρα τα τελευταία 40 χρόνια, δεν έχει πετύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο). Λέτε να κουβαλάω καμιά κατάρα και να προκαλούνται μπροστά μου αυτά τα περιστατικά εξαιτίας της Tongue ;
Απάντηση
Το #54 του ΚΤΕΛ Κορινθίας έξυσε ένα αυτοκίνητο σταματημένο (όπου νάνε) στο κέντρο της Ερυθραίας. Το λεωφορειο πέρασε αρκετά κοντά του γιατί δεν χωρούσε στην λωρίδα και ένα μηχανάκι το προσπερνούσε αριστερά. Αποτέλεσμα ήταν να συγκρουστούν (επειδή το μαύρο όχημα έκανε προφανώς ολίγων πίσω (ενώ βρισκόταν ήδη σε ενεργή λωρίδα κυκλοφορίας το πίσω μέρος του)
Απάντηση
Εθεάθη ο ΟΒΒΟ να σέρνει το Solaris midi #677
Απάντηση
Μέρα μεσημέρι βάψανε το τρένο στον σταθμό της Κηφισιάς με γκράφιτι. Μετά οι δράστες τράπηκαν σε φυγή ανοίγοντας χειροκίνητα την πόρτα που οδηγούσε στην γραμμή.

(Καλά πάει αυτό! Σχέδιο Αριάδνη και καλά)
Απάντηση
Στην συγγρού είχαμε τροχαίο ατύχημα με το N2 #679
856 / 703  Cool
Απάντηση
(30-03-2023, 08:30 PM)Giannis93 Έγραψε: Στην συγγρού είχαμε τροχαίο ατύχημα με το N2 #679
Δύσκολη η χθεσινή μέρα καθώς το κακό τρίτωσε. Είχαμε ατύχημα με το λεωφορείο Α3 στη Γλυφάδα, καθώς «κόλλησε το γκάζι» και έπεσε
πάνω σε αυτοκίνητα που προπορεύονταν.

https://www.902.gr/eidisi/koinonia/32514...ogo-vlavis


Επίσης στη διάρκεια διαδρομής, κομμάτι οροφής λεωφορείου κατέρρευσε, αυτή τη φορά κυριολεκτικά πάνω σε επιβάτες, ήταν στο Χ95.

https://www.imerodromos.gr/se-tragikh-ka...-epivates/


Γενικά η απαξίωση συνεχίζεται!!Να κρατικοποιηθούν οι συγκοινωνίες άμεσα!!
Τι, κρατικές είναι;
Απάντηση
Καλα τι γίνεται??? Εντομεταξύ αυτό που ήθελα να σχολιάσω είναι ότι είχαμε πάλι το περιστατικό με τις οροφές πάλι στον ίδιο τύπο λεωφορείου , στα Solaris! Θα κάνουμε τον σταυρό μας για να μπούμε σε ένα λεωφορείο. Έλεος!
Απάντηση
(31-03-2023, 11:21 AM)notis Έγραψε: Δύσκολη η χθεσινή μέρα καθώς το κακό τρίτωσε. Είχαμε ατύχημα με το λεωφορείο Α3 στη Γλυφάδα, καθώς «κόλλησε το γκάζι» και έπεσε
πάνω σε αυτοκίνητα που προπορεύονταν.

https://www.902.gr/eidisi/koinonia/32514...ogo-vlavis
Δεν είναι τρίτο.
Το ατύχημα της Συγγρού είναι αυτό και "δεν κόλλησε" το γκάζι, ήταν λάθος του οδηγού. Δεν θα βγάλουμε σκάρτα και τα Ν2 για να κοπούν και να μην υπάρχει τίποτα μετά...
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)