Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
(08-06-2022, 05:00 PM)panos1b Έγραψε: Ο συρμός πρώτης γενιάς 0744 χάλασε λογικά στην άνοδο στον σταθμό της ειρήνης της γραμμής 1. ο επόμενος συρμός πέρασε στην δεξιά τροχιά και παρέλαβε τον κόσμο που αποβιβάστηκε εκεί.

Εκεί στη δεξιά τροχιά ανόδου για πολύ καιρό είχαν τοποθετημένους εκτροχιαστές, δεν τη χρησιμοποιούσαν καθόλου, πολλά χρόνια είχα να δω συρμό να διέρχεται από εκεί. Υποθέτω θα αφαίρεσαν τους εκτροχιαστές στο τσακ-μπαμ.
Απάντηση
(08-06-2022, 07:03 PM)Achilleas-Lykavittos Έγραψε: Εκεί στη δεξιά τροχιά ανόδου για πολύ καιρό είχαν τοποθετημένους εκτροχιαστές, δεν τη χρησιμοποιούσαν καθόλου, πολλά χρόνια είχα να δω συρμό να διέρχεται από εκεί. Υποθέτω θα αφαίρεσαν τους εκτροχιαστές στο τσακ-μπαμ.
Δεν ήταν τοποθετημένοι καιρό τώρα. Και εγώ είχα να δω καιρό αλλά μια μέρα όταν ημουν μέσα σε έναν συρμό, χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος, περάσαμε στην εξωτερική τροχιά και έγινε εκεί η στάση. Μου είχε κάνει εντύπωση τότε. Όποτε πάλι καλά απλώς ήθελε αλλαγή το κλειδί
Απάντηση
Κατά τις 2 και 20 στο σταθμό της Πικροδάφνης ήταν σταθμευμένος συρμός τραμ στη ράγα προς Σύνταγμα με σβηστά φώτα και κλιματισμό να δουλεύει, αλλά χωρίς οδηγό. Επικράτησε πανικός
Απάντηση
Νωρίς το πρωί, ήμουν στη GN #563 (αν θυμάμαι καλά) και μας κορναρε ένας τρολεατζης να σταματήσουμε. Φτάνουμε στην στάση, κατεβαίνουν οι 2 οδηγοί και μας λέει ότι τρέχει πετρέλαιο από πίσω. Καθόταν ο δικός μας, το κοίταζε κάμποση ώρα. Μετά συνεχίσαμε. Μέχρι τώρα κυκλοφορεί κανονικά.

Πόσο πιθανό να το μπέρδεψε με το νερό που στάζει το air condition; Tongue
Απάντηση
Αυτήν την στιγμή στην Δροσοπούλου από το στο ύψος της Κέας έχει ακινητοποιηθεί ένα διπορτο Man (6014) με αποτέλεσμα να έχουν εγκλωβιστεί στην Δροσοπούλου περί τα 7 οχήματα αν είδα καλά.. Αυτάα, ώρα για περπάτημα τώρα..
Απάντηση
(21-06-2022, 08:02 PM)Solaris_sto_608 Έγραψε: Αυτήν την στιγμή στην Δροσοπούλου από το  στο ύψος της Κέας έχει ακινητοποιηθεί ένα διπορτο Man (6014) με αποτέλεσμα να έχουν εγκλωβιστεί στην Δροσοπούλου περί τα 7 οχήματα αν είδα καλά.. Αυτάα, ώρα για περπάτημα τώρα..
Στο 622 ή στο 054 ήταν ;
Απάντηση
(21-06-2022, 08:31 PM)panos1b Έγραψε: Στο 622 ή στο 054 ήταν ;
Δεν μπόρεσα να το διασταυρώσω, αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν στο 054
Απάντηση
(21-06-2022, 08:56 PM)Solaris_sto_608 Έγραψε: Δεν μπόρεσα να το διασταυρώσω, αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν στο 054
Ήταν στο 054 σίγουρα, μάλιστα μετά κυκλοφόρησε κανονικά μέχρι και τις 11 το βράδυ
Απάντηση
Η νταλίκα GN #709 είχε μείνει πριν τις 12 το μεσημέρι στην κάθοδο της Κηφισίας, στην στάση Γηροκομείο. Ήρθε κινητό συνεργείο.
Απάντηση
Μου πρότεινε το YouTube το κάτωθι ντροπιαστικό βίντεο. Υποτίθεται ότι τα αμαξοστάσια των γραμμών 2/3 είναι «υψηλής ασφαλείας» και «ελεγχόμενης εισόδου». Αρλούμπες
https://youtu.be/RjpVdEWErQQ
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 9 Επισκέπτης (ες)