Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
(23-05-2018, 11:16 PM)Vyroniotis Έγραψε: Σημερα στις 13.00 στο υψος του Ωνασειου στη λεωφ συγγρου προς αθηνα σταματημενο Β2 αριθμος νομιζω #180

Περί τις 08:20 σήμερα στην κάθοδο της Λεωφ. Παπάγου (7η στάση) ακινητοποιημένη νταλίκα GN με κινητό συνεργείο πίσω της. Επειδή είχε κλείσει το ρεύμα καθόδου, κλήθηκε η τροχαία, η οποία προέβαινε σε εναλλάξ διοχέτευση οχημάτων από το ρεύμα ανόδου (παράκαμψη από το διάζωμα της οδού Αναστασάκη, πορεία αντίθετα στο ρεύμα καθόδου, επαναφορά στη Γαρδένια)
Απάντηση
Κάηκε το Citelis #9073 ενώ βρισκόταν στα Κάτω Πατήσια στο 755!
Απάντηση
Ειχαμε φωτια σε Citelis (δεν γνωριζω αριθμο) στα Κατω Πατησια στην γραμμη 755. Καηκε ολοσχερως, αποτι φαινεται.
Πηγη: https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/3...to-patisia
Εχτρα φωτογραφιες: https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/3...to-patisia
ΠΑ.Δ.Α Πανεπιστημιουπολη 2.
Απάντηση
Η GN #451 έμεινε γύρω στις 1:20 κοντά στον Ευαγγελισμό ενώ ήταν στο Χ14. Απ' ότι έμαθα, άναψε το λαμπάκι της παντόφλας και δεν έδινε καθόλου γκάζι, ο οδηγός δοκίμασε να κάνει black out αλλά μετά ο κινητήρας δεν ξανα άναψε ποτέ μέχρι που έμεινε και από μπαταρία. Σύμφωνα με την τηλεματική, αντικαταστάθηκε από την #706.
Γενικά, έχω παρατηρήσει ότι τόσο οι GN όσο και τα Ν1 βγάζουν σχετικά συχνά προβλήματα στο γκάζι.
Απάντηση
Επανήλθε πάντως στο δρόμο η #451 που αναφέρεις πως έμεινε!
Απάντηση
(07-07-2018, 12:24 AM)ecoj Έγραψε: Επανήλθε πάντως στο δρόμο η #451 που αναφέρεις πως έμεινε!

 Δεν μου κάνει εντύπωση. Συνήθως, τέτοιες βλάβες διορθώνονται σχετικά γρήγορα.
Απάντηση
Χθες είδα στο Μενίδι ένα λεωφορείο που περίμενε οδική βοήθεια, γύρω στις 11 το βράδυ. Τώρα δε ξέρω ποιο ήταν, αλλά σίγουρα όχι τα Α/Β10.
Απάντηση
(07-07-2018, 01:36 AM)NightLine Έγραψε: Χθες είδα στο Μενίδι ένα λεωφορείο που περίμενε οδική βοήθεια, γύρω στις 11 το βράδυ. Τώρα δε ξέρω ποιο ήταν, αλλά σίγουρα όχι τα Α/Β10.

Φυσικού αερίου ήταν?
Απάντηση
Αν εννοείς αυτά με τα πορτοκαλί γράμματα, ναι. Εξάλλου τα τοπικά του δήμου Αχαρνών έτσι είναι.
Απάντηση
Κάτι για ένα 550 που πείρε φωτιά έχω μάθει αλλά δεν γνωρίζω τίποτα παραπανω αυτήν την ώρα. (Με επιφύλαξη το λέω δεν είναι σίγουρο)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)