Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
Εδώ η Εποπτεία Πανεπιστημιούπολης δεν άνοιξε την Πύλη της Καισαριανής το πρωί θα είχε εικόνα της κατάστασης;

9:30 που πέρασα τόσο το φορτηγάκι όσο και το λεωφορείο ήταν στο σημείο εκεί και το 250 ξεκίνησε δρμολόγια πολύ αργότερα.
Απάντηση
(20-02-2015, 12:12 AM)sbav-80 Έγραψε: Εδώ η Εποπτεία Πανεπιστημιούπολης δεν άνοιξε την Πύλη της Καισαριανής το πρωί θα είχε εικόνα της κατάστασης;

Το ότι δεν άνοιξε η Πύλη Καισαριανής δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει. Άλλωστε τη στιγμή που η Κατεχάκη είχε προβλήματα λόγω παγετού και εντός Πανεπιστημιούπολης υπήρχε θέμα, δε νομίζω πως κάποιος θα την προτιμούσε.

Η Εποπτεία Πανεπιστημιούπολης οφείλει να έχει πλήρη εικόνα για το ποιες είναι οι επικρατούσες συνθήκες στο χώρο αρμοδιότητας και αντίστοιχα να επιβάλλει τις ανάλογες απαγορεύσεις. Άλλωστε είναι και ο μόνος φορέας που φέρει ευθύνη, μιας και η Τροχαία δεν έχει καμία απολύτως εμπλοκή στα όσα συμβαίνουν εντός Πανεπιστημιακού χώρου.
Απάντηση
Χτες, βλάβη στο Citelis #9081 στην γραμμή 444 πάνω στην Βεϊκου ενώ πίσω του υπήρχε κινητό συνεργείο... (είχαν αφαιρέσει το πλαστικό κάλυμμα πίσω από την καμπίνα του οδηγου-μπροστά από την αριστερή θέση στο θόλο. ξέρει κανείς τι έχει εκεί?). Πρέπει να επισκευάστηκε γιατί το είδα ξανα πιο μετά στα Α. Πατήσια
Απάντηση
Γύρω στις μία σήμερα είδα το τρόλει #9002 (στην Αχαρνών- το τρόλει ήταν στην γραμμή 6) να σύρεται από ΟΒΒΟ...
Απάντηση
Μετά το τρόλει #9002, σήμερα γύρω στις 8 το πρωί είδα το #8020 να το τραβάει ένα φορτηγό (όχι ΟΒΒΟ) στην Αχαρνών.
Απάντηση
Στις 21:15 σήμερα, έμεινε στον σταθμό Δάφνη (με κατεύθυνση την Ανθούπολη) ο συρμός #65. Αποβίβασε τους επιβάτες και αναχώρησε κενό. Επόμενος συρμός ο #5, ο οποίος γέμισε ασφυκτικά. Σημειωτέον, ότι μόλις μπήκα στον #65 μου ήρθε μια μυρωδιά καμμένου πλαστικού...
Απάντηση
Άτυχο το Citelis #9180, άτυχη και η οδηγός του. Ενώ ήταν δρομολογημένο στο 730 έμεινε στη γωνία Θηβών με Τζων Κένεντι κλείνοντας τη μία λωρίδα της Θηβών. Πέρασε πολλή ώρα μέχρι να φύγει από το σημείο (νομίζω με ΟΒΒΟ).
Απάντηση
Έμεινε και το τρόλεϊ #9041 στην Αχαρνών, απέναντι απ' τον Αγ. Παντελεήμονα.
Απάντηση
Έμεινε το Ν2 #665 στην Αχαρνών στον Αγ. Παντελεήμονα, ενώ παράλληλα έριχνε υγρά στο δρόμο. Επίσης έμεινε συρμός 11ης παραλαβής μετά τον Άγ. Ελευθέριο προς Πειραιά (αλλά επιδιορθώθηκε μαλλον γρήγορα)...
Απάντηση
Σήμερα γύρω κατά τις 16:30 ήμουν στην Ειρήμη και περίμενα προς Πειραιά... Έρχεται συρμός 11ης. Μπαίνω από την τρίτη πόρτα του τελευταίου βαγονιου... και εκει που κλείνουν οι δεξιές πόρτες συνειδητοποιώ πως κάτω από το βαγόνι μυριζει καμμένο... (φυσικά κατεβηκα και περίμενα το επόμενο)
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)