Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
Το Ν2 #733 πρεπει να χει καποιο προβλημα στο κιβωτιο
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
Ατύχημα με όχημα της γραμμής 109, γύρω στις 18:30, σήμερα το απόγευμα, στη Λ. Ιωνίας.

Συγκεκριμένα, οδηγός που είχε διπλοπαρκάρει στο ύψος της στάσης "ΠΙΝΔΑΡΟΥ" επιχείρησε να ανοίξει την πόρτα την ώρα που διέρχονταν το λεωφορείο, με αποτέλεσμα το τελευταίο να προκαλέσει λίγες φθορές στο Ι.Χ.

Το δρομολόγιο της γραμμής διεκόπη, μέχρι να έρθει επί τόπου η Τροχαία, για να καταγράψει το περιστατικό.
Απάντηση
Χθες το απόγευμα λεωφορείο του Γ9 προς Μενίδι είχε σταματήσει πριν το ΣΚΑ και είχαν μπει αστυνομικοί μέσα. Υπήρχαν και μηχανές της αστυνομίας αλλά και περιπολικό στο σημείο.
Απάντηση
(05-11-2014, 10:05 AM)Giannis Έγραψε: Χθες το απόγευμα λεωφορείο του Γ9 προς Μενίδι είχε σταματήσει πριν το ΣΚΑ και είχαν μπει αστυνομικοί μέσα. Υπήρχαν και μηχανές της αστυνομίας αλλά και περιπολικό στο σημείο.

Πρεζόνια, παράνομοι αλλοδαποί, παραεμπόριο κλπ. Γραμμές που κουβαλάνε συνήθως "¨φυντάνια" τις σταματάνε αρκετά συχνά σε "μπλόκα" και "ξεπουπουλιάζουν" το όχημα. Ίσως να συννενοήθηκε ο οδηγός γιατί κάτι έγινε μέσα στο λεωφορείο. Συνήθως έχει "σοδειά" .

Κλασική γραμμή που έχω δει πολλές φορές είναι το 21.
Απάντηση
(05-11-2014, 10:05 AM)Giannis Έγραψε: Χθες το απόγευμα λεωφορείο του Γ9 προς Μενίδι είχε σταματήσει πριν το ΣΚΑ και είχαν μπει αστυνομικοί μέσα. Υπήρχαν και μηχανές της αστυνομίας αλλά και περιπολικό στο σημείο.

Πάει το πορτοφόλι...
Απάντηση
Χτες, τράκαρε στο ύψος της Γαλατσίου το Citelis #9001, στην γραμμή Α8 με ένα τζιπ. Το λεωφορείο τράκαρε στο αριστερό φανάρι.
Απάντηση
Το #9001 νομίζω ότι είχε μεταφερθεί στην Ανθούσα και ήταν μόνιμο στο 302!
Απάντηση
(17-11-2014, 10:57 PM)ecoj Έγραψε: Το #9001 νομίζω ότι είχε μεταφερθεί στην Ανθούσα και ήταν μόνιμο στο 302!

Λάθος μου. Ήταν το #9101.
Απάντηση
Πρίν από λίγο: ΟΒΒΟ τραβούσε 9000χίλιαρο τρόλεϊ, δρομολογημένο στην 14 στην Πατησίων. Πρέπει να ήταν το #9033(?), ενώ η προμετωπίδα έγραφε: Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ.
Απάντηση
Έκτακτο (30/11/2014): λίγο μετά τη 1 το ξημέρωμα, κλειστό το ρεύμα ανόδου της Πατησίων από Στουρνάρη ως Μάρνη, λόγω νεαρών από Πολυτεχνείο, οι οποίοι τοποθέτησαν φλεγόμενα αντικείμενα. Γύρω στη 1:10 που διερχόμουν με το 11 προς Πατήσια, από Πατησίων κινηθήκαμε αριστερά Στουρνάρη, δεξιά 3ης Σεπτεμβρίου & Μάρνη και μετά η εγκεκριμένη διαδρομή. Στο ρεύμα πρός Ομόνοια, μόνο οι 2 δεξιές λωρίδες ήταν ελεύθερες.
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση.
Η κρίση θα βοηθήσει κάπως, να "αγαπήσουμε" τις συγκοινωνίες και ιδίως το τρένο.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)