Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
(26-06-2020, 04:44 PM)Citaro Έγραψε: ROFL ROFL ROFL   το είδα εκείνο το μεσημέρι στη Διδότου, να παλεύει κινητό συνεργείο. Τελικά δεν σωζόταν ε;;;
Έφτασε μέχρι την στάση του 6 και από εκεί, το φόρτωσε ο γερανός!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Κάτι πρέπει να συνέβη σήμερα και το 651 έμεινε για πάνω από 3 ώρες χωρίς λεωφορείο. Μπορεί το πρωινό N1 να χάλασε ή να μην υπήρχε διαθέσιμος οδηγός. Τελικά ήρθε το Iris CNG #880 να κάνει τα δρομολόγια του 651. Αν δεν κάνω λάθος, το πρωί το είχα δει στο 411 και πιθανόν να έφυγε με απόσπαση.
Απάντηση
(21-07-2020, 03:32 PM)MitsosDaBest Έγραψε: Κάτι πρέπει να συνέβη σήμερα και το 651 έμεινε για πάνω από 3 ώρες χωρίς λεωφορείο. Μπορεί το πρωινό N1 να χάλασε ή να μην υπήρχε διαθέσιμος οδηγός. Τελικά ήρθε το Iris CNG #880 να κάνει τα δρομολόγια του 651. Αν δεν κάνω λάθος, το πρωί το είχα δει στο 411 και πιθανόν να έφυγε με απόσπαση.
Είχε βλάβη το 957 Ν1, και άλλωστε η απουσία του 651 δεν είναι σοβαρή...
Το 880 στο 411 ήταν διακοπή, του έδωσαν το πρώτο που βρήκαν απλά.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(21-07-2020, 06:59 PM)MrVanHool Έγραψε: Είχε βλάβη το 957 Ν1, και άλλωστε η απουσία του 651 δεν είναι σοβαρή...
Το 880 στο 411 ήταν διακοπή, του έδωσαν το πρώτο που βρήκαν απλά.

Ευχαριστώ.   Smile

Σωστά λοιπόν υπέθεσα πως κάτι συνέβη. Δεν θυμάμαι ποιο N1 ήταν, αλλά το #957 το είδα να κυκλοφορεί χθες (22/7) στο 653. Μάλλον δεν είχε κάτι σοβαρό και το έφτιαξαν.

Μπορεί το 651 να μην είναι τόσο σημαντικό και να το καλύπτει μερικώς το 036. Αλλά αρκετές φορές το βλέπω να φεύγει γεμάτο για Ψυχικό, μόλις κάνει στάση στο μετρό Πανόρμου.
Απάντηση
(23-07-2020, 02:19 PM)MitsosDaBest Έγραψε: Ευχαριστώ.   Smile

Σωστά λοιπόν υπέθεσα πως κάτι συνέβη. Δεν θυμάμαι ποιο N1 ήταν, αλλά το #957 το είδα να κυκλοφορεί χθες (22/7) στο 653. Μάλλον δεν είχε κάτι σοβαρό και το έφτιαξαν.

Μπορεί το 651 να μην είναι τόσο σημαντικό και να το καλύπτει μερικώς το 036. Αλλά αρκετές φορές το βλέπω να φεύγει γεμάτο για Ψυχικό, μόλις κάνει στάση στο μετρό Πανόρμου.
Οι περισσότερες βλάβες είναι απλή μετάβαση στο Α/Σ για αντικατάσταση λεωφορείου και επισκευή του λεωφορείου εντός των επόμενων ωρών. Αν χτύπαγαν σασμάν ή κινητήρα κάθε μέρα, σε μια βδομάδα δεν θα κυκλοφορούσε τίποτα! Wink

Το 651 το βλέπεις να φεύγει γεμάτο για πάνω γιατί έτυχε να περάσει πριν το 036. Καθαρή σύμπτωση!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Γνωρίζουμε ποιο Volvo ήταν; Αφού έπεσε στη μπάρα, θα έπαθε αρκετή ζημιά υποθέτω. 

Μακάρι να γλιτώσουν όσοι νοσηλεύονται.

https://www.vimaonline.gr/20/article/421...onisi-foto
Απάντηση
(19-09-2020, 12:14 AM)MitsosDaBest Έγραψε: Γνωρίζουμε ποιο Volvo ήταν; Αφού έπεσε στη μπάρα, θα έπαθε αρκετή ζημιά υποθέτω. 

Μακάρι να γλιτώσουν όσοι νοσηλεύονται.

https://www.vimaonline.gr/20/article/421...onisi-foto
Η 228 ήταν. 
Την ζημιά δεν θα την χαρακτήριζα ιδιαίτερα μεγάλη. Θα πάρει κάποιους μήνες, αλλά αν είναι μόνο λαμαρινοϋποθεση, θα γδύσουν κάποια από όλες αυτές που κάθονται και θα ξαναβγεί..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Λίγο καθυστερημένα, αλλά ελλείψει χρόνου... Χθες με τα μέτρα στην Αλεξάνδρας γύρω από το Εφετείο, επήλθαν αναγκαστικά πολλές αλλαγές στις γραμμές. Για κάποια ώρα έβλεπα από την Ασκληπιού να περνά το 021, πριν ακόμη κλείσουν οι δρόμοι (ανέστρεφε στην Ιπποκράτους). Στην τηλεματική έγραφε πως το 15 θα εκτελούσε κυκλική διαδρομή από Πετράλωνα ως ΟΤΕ (Πατησίων), χωρίς κάποια περαιτέρω διευκρίνιση. Ξέρεις κάποιος πώς γίνεται αυτό; Δεν βλέπω πού θα μπορούσε να το κάνει στην Πατησίων. Εκτός αν από το Μουσείο ακολουθούσε τη διαδρομή των 2/4 και έστριβε από Μαυροματαίων αριστερά Κορδιγκτώνος για να βγει Πατησίων. Υπάρχει σχετικά εναέριος για τη στροφή από Μαυροματαίων σε Κορδιγκτώνος.
Απάντηση
(08-10-2020, 11:18 AM)Achilleas-Lykavittos Έγραψε: Λίγο καθυστερημένα, αλλά ελλείψει χρόνου... Χθες με τα μέτρα στην Αλεξάνδρας γύρω από το Εφετείο, επήλθαν αναγκαστικά πολλές αλλαγές στις γραμμές. Για κάποια ώρα έβλεπα από την Ασκληπιού να περνά το 021, πριν ακόμη κλείσουν οι δρόμοι (ανέστρεφε στην Ιπποκράτους). Στην τηλεματική έγραφε πως το 15 θα εκτελούσε κυκλική διαδρομή από Πετράλωνα ως ΟΤΕ (Πατησίων), χωρίς κάποια περαιτέρω διευκρίνιση. Ξέρεις κάποιος πώς γίνεται αυτό; Δεν βλέπω πού θα μπορούσε να το κάνει στην Πατησίων. Εκτός αν από το Μουσείο ακολουθούσε τη διαδρομή των 2/4 και έστριβε από Μαυροματαίων αριστερά Κορδιγκτώνος για να βγει Πατησίων. Υπάρχει σχετικά εναέριος για τη στροφή από Μαυροματαίων σε Κορδιγκτώνος.
Έκανε κατευθείαν αριστερά Αλεξάνδρας από Μαυροματταίων.
Αλλά και από Κοδρικτωνος να πήγαινε, υπάρχει σύρμα το οποίο ήταν για τα σχολιασμένα της Αττικής και κάνει δεξιά Πατησίων όμως. Σε κάθε περίπτωση πάντως, δεν έχουμε ακόμα τα ρωσικά, ώστε σε έκτακτη τροποποίηση να υπάρχει ανάγκη εναερίου, υπάρχει και ο ντηζελοκινητηρας πια...
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(08-10-2020, 11:42 AM)MrVanHool Έγραψε: Έκανε κατευθείαν αριστερά Αλεξάνδρας από Μαυροματταίων.
Αλλά και από Κοδρικτωνος να πήγαινε, υπάρχει σύρμα το οποίο ήταν για τα σχολιασμένα της Αττικής και κάνει δεξιά Πατησίων όμως. Σε κάθε περίπτωση πάντως, δεν έχουμε ακόμα τα ρωσικά, ώστε σε έκτακτη τροποποίηση να υπάρχει ανάγκη εναερίου, υπάρχει και ο ντηζελοκινητηρας πια...

Συμφωνώ, αλλά έτσι όπως το έγραφαν, εννοούσαν πως φτάνει μέχρι τη στάση ΟΤΕ στην Πατησίων. Γενικά πολλές ανακοινώσεις είναι πρόχειρα γραμμένες. Έτσι είπα μήπως αντί να κάνουν τη διαδικασία ανεβοκαταβάσματος των κεραιών, πηγαίνανε κάπως έτσι. Ευχαριστώ πάντως.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)