Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σταθμοί Μετρό με τη μεγαλύτερη και τη μικρότερη επιβατική κίνηση
#9
(04-12-2013, 08:50 PM)i_lie_us Έγραψε: Άμα είναι για Αιγάλεω-Αεροδόμιο, που δεν την έχω κάνει ποτέ ολόκληρη, ευχαρίστως, αλλά δεν έχει 1.40.. Sad

Χμμ.. Σωστά, είχα ξέχασει Μοναστηράκι και είχα υποτιμήσει τον τερματικό στο Αιγάλεω..
Κατά τα άλλα μπράβο μου.. Tongue

Πάντως, πραγματικά, κρίμα για το σταθμό της Αγίας Παρασκευής.. Δεν νομίζω να είχε αυτή τη θέση αν είχε γίνει με τον αρχικό συνδυασμό, στην κεντρική πλατεία..
Εντύπωση μου κάνει ο λιγότερος κόσμος σε Χαλάνδρι σε σχέση με το Χολαργό όμως.. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο νομίζω.
Ο Χολαργός έχει αρκετή κίνηση το πρωί, αλλά "νεκρώνει" σε ώρες μη αιχμής ας πούμε..

Τα στατιστικά αυτά τελικά βγαίνουν με εισιτήρια που ακυρώνονται; Γιατί αν είναι έτσι, με το ποσοστό λαθρεπιβίβασης που έχουμε, μπορεί να είναι και αλλιώς τελικά.. Tongue

Δεν αξίζει να πληρώσεις τα 8€ αν δεν έχεις να κάνεις κάτι στο Αεροδρόμιο. Πήγαινε καλύτερα μέχρι Νομισματοκοπείο ή Παλλήνη και πάρε Χ95. 5€ (ή 2,5€ με πάσο) θα σου κοστίσει όλη η διαδρομή.

Δεν γνωρίζω με βάση τι δεδομένα δίνουν αυτά τα στοιχεία. Πάντως είναι επίσημα και περιλαμβάνονται στις προκηρύξεις της καθαριότητας. Και δυστυχώς δεν υπάρχουν και αντίστοιχα για τη γραμμή 1 και το Τραμ, όπου στο τελευταίο τα οχήματα έχουν φωτοκύτταρα καταμέτρησης επιβατικής κίνησης.

(04-12-2013, 09:10 PM)Vasilis21 Έγραψε: αρκετο κοσμο θα χει και ο κεραμεικος τα σαββατα το βραδυ

Το ενδιαφέρον θα ήταν να μπορούσαμε να είχαμε για επί μέρους χρονικές περιόδους. Για παράδειγμα, η επιβατική κίνηση του Κεραμεικού "φτάνει στο Θεό" στη νυχτερινή λειτουργία. Και η Ακρόπολη τα απογεύματα και τα βράδια του καλοκαιριού έχει πολύ κόσμο.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Σταθμοί Μετρό με τη μεγαλύτερη και τη μικρότερη επιβατική κίνηση - από marios.ilioupoli - 04-12-2013, 09:37 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)