Δημοψήφισμα: Να αναρτηθεί επιτέλους και Χαρτης Συμπεριφοράς Επιβατών στα λεωφορεία;
Να δρομολογηθεί άμεσα
77.78%
7 77.78%
Το θεωρώ άσκοπο
22.22%
2 22.22%
Σύνολο {1 ψήφοι 100%
* Ψηφίσατε αυτό το στοιχείο. [Προβολή Αποτελεσμάτων]

Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Συμπεριφορά επιβατών μεσα στα ΜΜΜ
#1
Εγω θελω να θηξω την συμπεριφορά των επιβατών μεσα στα ΜΜΜ και ειδικότερα στα λεωφορεία.
Διαβάζω ενα κάρο..."γλυκόλογα" (για να μην τα χαρακτηρίσω πιο άκομψα) για τις δεσμεύσεις μας απεναντι στους "πελάτες" μας την συμπεριφορά, τις υποχρεώσεις... και ολα αυτα αναρτώνται στα διάφορα site των Εταιρίων απο τους ανεγκέφαλους των P.R (των γελοίων που κάνουν δημόσιες σχέσεις) μεσα απο ενα γραφείο "γλύφοντας" προς πάσα κατεύθυνση και που δεν έχουν έρθει σε επαφή έστω και μιά στιγμή με τα σκατά... και καλλιεργούν το θάρρος για να μας συμπεριφέρονται με θράσος και χωρίς ιχνος σεβασμού, ξεροντας οτι η κωλο-Εταιρία μας δεν μας περιφρουρεί απέναντι σε ΤΙΠΟΤΑ.
Έχουν οι κύριοι "διευθύνοντες" αφήσει το μαγαζί "μπάτε σκύλοι αλέστε..." κόσμος μπαίνει, κόσμος βγαίνει, τους κουβαλάμε τζάμπα, επωμιζόμαστε χωρις λογο την ευθύνη της σωματικής ακεραιότητας του κάθε κλέφτη (γιατί για μένα ο λαθρεπιβάτης είναι κλέφτης του ιδρώτα μας και του ψωμιού της οικογενείας μας. Πήγαινε να πάρεις μιά δαγκωνιά απο Σοκοφρέττα στο περίπτερο...) μεσα στο λεωφορείο, μας βρίζει γιατί άργησε το δρομολόγιο, φωνασκεί μεσα στο χωρο του λεωφορειου με κάποιον συνομιλητή ή στο κινητό του μη δίνοντας δεκάρα αν μας δυσκολεύει το έργο μας και ολα αυτα... ΤΖΑΜΠΑ !!!!
Αν ο κάθε "διευθύνων" ηταν μέτοχος ή ιδιοκτήτης θα χάριζε έτσι απλόχερα υπηρεσίες, καύσιμα, εργατοώρες??? Αλλά είναι ωραίο "να μνημονεύεσαι με ξένα κόλυβα"...
Αν είχαν δυό δράμια τσίπας επάνω τους, αντι να εισπράττουν παχυλό μισθό θα είχαν παραιτηθεί και θα είχαν φύγει σπίτια τους. Άλλωστε ποιά εταιρία εκτός των ζώων του κράτους πληρώνει κάποιον αδρά "για να του βουλιάξει το μαγαζί" ???
Εμένα το θέμα μου είναι σε πρώτη φάση να βγάλουν κάποια αυτοκόλλητα για τα λεωφορεία που να προτρέπουν και να αναγκάζουν για την φειδωλή χρήση των κινητών και να υπενθυμίζουν οτι "Χαιρόμαστε που σας κάνουμε και νοιώθετε σά στο σπίτι σας, αλλά να υπενθυμίσουμε οτι είστε με άλλους 25, 30.." και δεν έχετε το δικαίωμα να ενοχλείται τους υπόλοιπους και πόσο μάλλον τον οδηγό.
Να βάλουν αφίσες πίσω απο τους οδηγούς για τα κινητά ήξεραν... και οταν τις σκίζαμε να τις ανανεώνουν καθημερινά κι αυτό το ήξεραν...
Κάτι τόσο απλό που θα έδιχνε και στον κόσμο οτι η Εταιρία είναι στο πλευρό των ανθρώπων της που "σκυλοπνίγονται" ολη μέρα εκεί έξω για να φέρουν ψωμί και να συντηρήσουν όλο το σύστημα και των εκεί μέσα που απλά "πληκτρολογούν" και μοιράζουν "Λυπούμαστε" στον κάθε περαστικό στο πεζοδρόμιο ("ντεμέκ" πελάτη ) που θα πάει στο γραφείο και μιά και δε θα έχει πώς να σκοτώσει την ώρα του θα κάνει την πλάκα του "παίζοντας" με τη φόρμα παραπόνων.
Πριν δύο Κυριακές έκοψαν λεωφορεία απο γραμμές δεξιά κι αριστερά, για να τα στείλουν στη Λούτσα να πάνε τους τζαμπατζήδες για μπανάκι γιατί "έπεφτε ξύλο στο Νομισματοκοπείο"...
Ναι φίλε μου να το κάνεις, αλλά να βάλεις και καμμιά δεκαριά νταγκλαράδες δικούς μας (αργόσχολους γραφιάδες, βλέπω πολλούς να παρασιτοζωούν κάθε φορά που πάω στα Κεντρικά... με τρείς φακέλλους στο χέρι να τους παίζουν τον "παπ'α" για ωρες) ή εστω security στη μπροστινή πόρτα και να φουλάρεις τα λεωφορεία, έχοντας ο καθένας το εισιτήριο του ανάμεσα στα δόντια...
Πρέπει δηλαδή να τα πάρει η "Νταχτιριντί Α.Ε για να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο ???
Αυτά λοιπόν τα παράπονα και η πικρία μου, που φαντάζομαι την μοιράζονται πολλοί συνάδελφοι, αλλά υποκύπτουν στην παγίδα του "δε βγάζεις άκρη, μην ασχολείσαι" και κάνουν μόκο...
Ελπίζοντας οτι θα πιάσουν τόπο...
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Συμπεριφορά επιβατών μεσα στα ΜΜΜ - από ip-nat0r49 - 24-06-2012, 05:06 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)