Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Άρτας
#1
Το ΚΤΕΑΛ Άρτας έχει 13 ιδιόκτητα λεωφορεία και τα υπόλοιπα ανήκουν στην ΑΕ. Στα περισσότερα οχήματα δεν αναγράφονται τα παρμπρίζ παρά μόνο στις ψηφιακές πινακίδες. Επίσης χρησιμοποιούνται και τα 2 Σφακιανάκης που ανήκουν στον Δήμο Αρταίων. Όποιος γνωρίζει τα παρμπριζ ας τα αναφέρει για να τα περάσω..Ευχαριστώ
Απάντηση
#2
To DEN OUDSTEN ALLIANCE CITY B90 (ATE-5052) μου φαίνεται ότι γράφει 18 στην ψηφιακή οθόνη άρα είναι το #18 και άνηκε στην εταιρία ΑVL από Λουξεμβούργο όπως δείχνουν τα χρώματα.
Επίσης το ΚΤΕΑΛ είχε και ένα DAF SB220 '91 πρώην #5 Λαμίας (ίσος να κυκλοφορεί ακόμα). Το πήρε πουθενά το μάτι σου;
Απάντηση
#3
(29-10-2017, 01:04 PM)0530 CITARO Έγραψε: Επίσης το ΚΤΕΑΛ είχε και ένα DAF SB220 '91 πρώην #5 Λαμίας (ίσος να κυκλοφορεί ακόμα). Το πήρε πουθενά το μάτι σου;
Περιμένετε να εγκριθούν και οι αλλες φωτογραφίες..Ναι κυκλοφορεί ακόμα..Φωτογράφισα 20 οχήματα αφού όλα ήταν παρκαρισμένα στο πάρκιν..Λογικά δεν πρέπει να υπάρχουν άλλα..Κυκλοφορεί και ένα σιτάρο..Επίσης είναι σίγουρο οτι υπάρχουν 2 Ο405 από άλλα ΚΤΕΑΛ..Ένα με πρόσφατες πινακίδες και ένα άλλο με αριθμό παρμπριζ Νο29 που σίγουρα το ΚΤΕΑΛ δεν έχει τόσα οχήματα..
Απάντηση
#4
(29-10-2017, 01:24 PM)patrinos Έγραψε: Περιμένετε να εγκριθούν και οι αλλες φωτογραφίες..Ναι κυκλοφορεί ακόμα..Φωτογράφισα 20 οχήματα αφού όλα ήταν παρκαρισμένα στο πάρκιν..Λογικά δεν πρέπει να υπάρχουν άλλα..Κυκλοφορεί και ένα σιτάρο..Επίσης είναι σίγουρο οτι υπάρχουν 2 Ο405 από άλλα ΚΤΕΑΛ..Ένα με πρόσφατες πινακίδες και ένα άλλο με αριθμό παρμπριζ Νο29 που σίγουρα το ΚΤΕΑΛ δεν έχει τόσα οχήματα..

Ενα Ο405Ν είναι το πρώην 14 του ΚΤΕΑΛ Αγρινίου.
Edit: https://leoforeia.gr/photos/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pid=15247#top_display_media Το πρώην Α14 του Αγρινίου
https://leoforeia.gr/photos/displayimage.php?album=208&pid=12952#top_display_media
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#5
Υπάρχει και άλλο ένα αστικό Setra χαμηλοδάπεδο με αριθμό κυκλοφορίας ΑΤΗ-9716..Δεν είναι σαν τα S 215 SL ουτε όπως το πρωην Νο84 S300 NC..
Απάντηση
#6
Τότε θα πρέπει να είναι είτε S315NF, είτε S415NF, νομίζω αυτά είναι χαμηλοδάπεδα. Το έχεις σε φωτογραφία; Επίσης ο ακριβής τύπος του Volvo Steyr (#6) που φωτογράφισες είναι SN12.
Απάντηση
#7
(06-11-2017, 10:51 PM)Giannis Έγραψε: Τότε θα πρέπει να είναι είτε S315NF, είτε S415NF, νομίζω αυτά είναι χαμηλοδάπεδα. Το έχεις σε φωτογραφία; Επίσης ο ακριβής τύπος του Volvo Steyr (#6) που φωτογράφισες είναι SN12.

Αν το ειχα σε φωτογραφία θα το είχα ανεβάσει..Δεν το ειδα πουθενά το setra..S415NF λίγο δύσκολο γιατί είναι καινούριο..Πιθανόν S315NF..Την επόμενη φορά ελπίζω να το πετύχω σίγουρα..
Απάντηση
#8
Χρόνια πολλα και καλή χρονιά με υγεία.. Λοιπόν έχουμε κάποιες αλλαγές στα οχήματα.. Από φώτο που μου έστειλε ο κουμπάρος μου και έπειτα από ψάξιμο στην gallery έχουμε ότι το Νο1 O405 που ήταν το πρώην Νο15 Ιωαννίνων αντικαταστάθηκε πάλι με O405 πρώην Νο13 Ιωαννίνων με νέο αριθμό κυκλοφορίας ΑΤΚ- 2636. Διασταύρωθηκε η πληροφορία και επίσης το Νο3 πρώην Νο5 Λαμίας αντικαταστάθηκε με ένα σιτάρο..
Απάντηση
#9
(02-01-2019, 07:24 PM)patrinos Έγραψε: Χρόνια πολλα και καλή χρονιά με υγεία.. Λοιπόν έχουμε κάποιες αλλαγές στα οχήματα.. Από φώτο που μου έστειλε ο κουμπάρος μου και έπειτα από ψάξιμο στην gallery έχουμε ότι το Νο1 O405 που ήταν το πρώην Νο15 Ιωαννίνων αντικαταστάθηκε πάλι με O405  πρώην Νο13 Ιωαννίνων με νέο αριθμό κυκλοφορίας ΑΤΚ- 2636. Διασταύρωθηκε η πληροφορία και επίσης το Νο3 πρώην Νο5 Λαμίας αντικαταστάθηκε με ένα σιτάρο..
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

μήπως έμαθες και αριθμούς παρμπρίζ για τα δύο 405 (ΑΤΚ-1490 και ΑΤΚ-1557) και το Centoliner (ATH-9724) που έχουν μείνει ορφανά? Wink
Die Deutschen bullen
Απάντηση
#10
(06-01-2019, 02:50 PM)OBELIX Έγραψε: Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

μήπως έμαθες και αριθμούς παρμπρίζ για τα δύο 405 (ΑΤΚ-1490 και ΑΤΚ-1557) και το Centoliner (ATH-9724) που έχουν μείνει ορφανά? Wink

Τα παρμπριζ είναι εως το 14...Τα υπόλοιπα δεν έχουν.. Αν και το midi αναγράφει το 20..Ότι είναι στην gallery..
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)