Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
Το Citelis 9125 με "720 Ανάκασα - Πλ.Αγ.Αναργύρων" στην Λιοσίων σήμερα..
Απάντηση
10 χρόνια πίσω μας γύρισε η 7082 σήμερα που αναγράφει "711 Αχαρναί - Ζωφριά", παρ'όλες τις αλλαγές που έχουν μεσολαβήσει από τότε.
Απάντηση
Εμφανίστηκε Solaris στο Α7, όπου το "Πλ.Πλατάνου" δεν είναι πλέον σε παρένθεση, ενώ τα Ν1 στο 052 γράφουν "Στ.Υπεραστικών" (πάνω) "Λεωφ.Κηφισού" (κάτω), εναλλαγή με χοντρά γράμματα στην μέση "ΣΤ.ΕΛΑΙΩΝΑ"!
Απάντηση
Η 7082 που είναι σήμερα στα Τ.ΑΧΑ και την τελευταία μέρα του τοπικού 711 έγραφε ακόμα ως αφετηρία τις Αχαρνές, με "728 Αχαρναί - Πλάτωνας" (πριν την συγχώνευση με το 753).

Επίσης τα Citelis πλέον στο 740 στην κάτω σειρά εναλλάσεται η "Αγ.Άννα" με το "Αχαρναί", όπως και στο Β10 που αντί να το αναγράφουν όλο, έχει εναλλάσεται όπως στις νταλίκες.
Απάντηση
Η Γκαζιέρα 941 στο 409 με την παλιά διαδρομή (Στ.Κατεχάκη), ενώ το Citelis 9139 με το τοπικό στον Προαστιακό 711!
Απάντηση
Το Citelis 9193 με "727 Αχαρναί - Μεσονύχι"!
Απάντηση
Καλημέρα αυτό που παρατήρησα είναι το Renault 7082 Που Όταν αλλάζει πρωτεμιδα στο 728 λέγεται μόνο Αχαρναι Πλάτωνας Όπως Κι Παλιότερα Πριν Αλλάξουν τις βάρδιες μετακίνησεις γραμμών διαγαφες κτλ Το Απριλιο Του 17 Δεν  ξέρω άμα ισχύει κι στις υπόλοιπες 5  Γκαζιερες Αυτο
Απάντηση
(28-05-2020, 09:33 AM)RenaultAgora7069 Έγραψε: Καλημέρα αυτό που παρατήρησα είναι το Renault 7082 Που Όταν αλλάζει πρωτεμιδα στο 728 λέγεται μόνο Αχαρναι Πλάτωνας Όπως Κι Παλιότερα Πριν Αλλάξουν τις βάρδιες μετακίνησεις γραμμών διαγαφες κτλ Το Απριλιο Του 17 Δεν  ξέρω άμα ισχύει κι στις υπόλοιπες 5  Γκαζιερες Αυτο
Το έχω γράψει παραπάνω για την 7082.
Οι υπόλοιπες είναι κανονικά ενημερωμένες με την νέα διαδρομή..

Επίσης, το 252 συνεχίζει να μην έχει περασμένο το 734 και έτσι κυκλοφορεί μόνο με τον αριθμό πάνω.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(28-05-2020, 11:24 AM)MrVanHool Έγραψε: Το έχω γράψει παραπάνω για την 7082.
Οι υπόλοιπες είναι κανονικά ενημερωμένες με την νέα διαδρομή..

Επίσης, το 252 συνεχίζει να μην έχει περασμένο το 734 και έτσι κυκλοφορεί μόνο με τον αριθμό πάνω.
Α οκ δεν το είδα αυτό ισχύει που λες  καθώς  κι τα 260 κι 301 να λέει μόνο τον αριθμό έχουν κάτι οι πρωτεμιδες τους η απλώς βγαίνουν έτσι κι παλιότερα θυμάμαι τα renault το 2018 2019 να ήταν μικρά τα γράμματα εκτός από τις γραμμες 537 723 που εβγαζε κανονικά Στα 7067 7094 7078 δεν τα έιχαν αλλάξει καθόλου
Απάντηση
(28-05-2020, 05:23 PM)RenaultAgora7069 Έγραψε: Α οκ δεν το είδα αυτό ισχύει που λες  καθώς  κι τα 260 κι 301 να λέει μόνο τον αριθμό έχουν κάτι οι πρωτεμιδες τους η απλώς βγαίνουν έτσι κι παλιότερα θυμάμαι τα renault το 2018 2019 να ήταν μικρά τα γράμματα εκτός από τις γραμμες 537 723 που εβγαζε κανονικά Στα 7067 7094 7078 δεν τα έιχαν αλλάξει καθόλου
Το 260 εμφανίζει κανονικά την ονομασία της γραμμής, το δε 301 είναι πλέον στον Βοτανικό, οπότε δεν εχει σημασία.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα, απλά δεν είναι περασμένη η ενημέρωση της γραμμής στην βάση δεδομένων της προμετωπίδας, με αποτέλεσμα, στα Midi που υπάρχει χωριστή εισαγωγή αριθμού και γραμμής, ο αριθμός να εμφανίζεται και η ονομασία όχι, αφού δεν το έχουν ανανεώσει.

Σε όλες τις γραμμές είχε αλλάξει η γραμματοσειρά αναγραφής, λόγω της εναλλαγής με το μήνυμα "Είσοδος μόνο από την πρώτη πόρτα".

Σε αυτό το σημείο να πούμε πως το ταμπλό των Renault είναι μοναδικό, ακόμα και στην εισαγωγή της γραμμής, που δεν μοιάζει με κανέναν άλλο τύπο οχήματος και είχε 3 τρόπους μάλιστα, όταν λειτουργούσαν όλα τέλεια..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)