Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1
#1
144 χρόνια ζωής ο Ηλεκτρικός άλλα τελευταία πήρε την κάτω βόλτα
Απάντηση
#2
Αν προσέξουν τη συχνότητα στις ώρες αιχμής καθώς και τη σταθερή λειτουργία των ηλεκτρονικών ενημερωτικών πινακίδων, θα βελτιωθεί ακόμη περισσότερο ο ΗΣΑΠ.
ΕΛΒΟ-Δημιουργώντας Ελληνικά
Να χτυπηθεί ριζικά η παράνομη στάθμευση.
Η κρίση θα βοηθήσει κάπως, να "αγαπήσουμε" τις συγκοινωνίες και ιδίως το τρένο.
Απάντηση
#3
(05-03-2013, 01:29 AM)ELBO O405GN Έγραψε: Αν προσέξουν τη συχνότητα στις ώρες αιχμής καθώς και τη σταθερή λειτουργία των ηλεκτρονικών ενημερωτικών πινακίδων, θα βελτιωθεί ακόμη περισσότερο ο ΗΣΑΠ.

Επίσης θέλει προσοχή και η εμφάνιση των συρμών...
Απάντηση
#4
Αλήθεια γιατί είναι τόσο γραμμένοι;
Απάντηση
#5
(05-03-2013, 10:31 AM)ecoj Έγραψε: Αλήθεια γιατί είναι τόσο γραμμένοι;

Επειδή είναι εύκολα προσβάσιμοι στους γκραφιτάδες εν σχέση με το μετρό.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#6
(05-03-2013, 05:24 PM)nikos1991 Έγραψε: Επειδή είναι εύκολα προσβάσιμοι στους γκραφιτάδες εν σχέση με το μετρό.
Και οι συρμοί και το δίκτυο του Ηλεκτρικού. Έχω αναφέρει και εδώ στο φόρουμ περιστατικό που συνέβη γύρω στον περασμένο Οκτώβρη-Νοέμβρη, όταν κάποιοι εξυπνάκηδες είχαν μπει εντός του δικτύου για να κάνουν γκράφιτι στο Μοναστηράκι, τους εντόπισαν, διέφυγαν μέσα από τις ράγες με αποτέλεσμα οι υπεύθυνοι να υποχρεωθούν να κόψουν το ρεύμα και να διακοπούν τα δρομολόγια για 1 ώρα.
Ενδεικτικό για το πόσο εύκολα προσβάσιμο είναι το δίκτυο της "πράσινης" γραμμής είναι το πρόσφατο περιστατικό στο Θησείο, με τον αλλοδαπό που για να ξεφύγει από τους αστυνομικούς κατέληξε στις ράγες, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό του.
Και στο Μετρό δεν είναι δύσκολη η πρόσβαση στα αμαξοστάσια. Και ενδεικτικό είναι και ότι κάποιοι συρμοί κυκλοφορούν με γκράφιτι στους εξωτερικούς χώρους, ενώ έχω κάποια πληροφόρηση και ότι σε έναν από τους 17 της 3ης γενιάς ήταν αρκετά εκτεταμένες οι φθορές (γιατί φθορά είναι το γκράφιτι).
Και δεν είναι τωρινό το φαινόμενο στο Μετρό. Διότι έχω βρει βιντεάκι στο youtube που το τράβηξαν 2 άτομα τα οποία την περίοδο που το Μετρό έφτανε μέχρι τη Δάφνη και η επέκταση του Αγ. Δημητρίου ήταν ακόμη υπό κατασκευή, αυτοί είχαν μπει από κάποιο σημείο στη σήραγγα και είχαν καταφέρει να κάνουν γκράφιτι σε συρμό που ήταν σε αναμονή (μακριά από τις αποβάθρες δηλαδή).
Απάντηση
#7
Διακοπή δρομολογίων το Σάββατο 16/3 και την Κυριακή 17/3, στο διάστημα από τις 22:30 έως τη λήξη δρομολογίων (01:00), στο τμήμα ΕΙΡΗΝΗ - ΚΗΦΙΣΙΑ, λόγω εργασιών.
Να σημειωθεί πως δε θα υπάρξει δρομολόγηση έκτακτης λεωφορειακής γραμμής, αλλά οι επιβάτες θα εξυπηρετούνται από τις ήδη υπάρχουσες.
Απάντηση
#8
Ξέρουμε κάτι για το είδος των εργασιών;
Απάντηση
#9
(16-03-2013, 02:44 AM)Pelham Express Έγραψε: Ξέρουμε κάτι για το είδος των εργασιών;

Εκκρεμούν οι εργασίες λείανσης και φρεζαρίσματος των -προσφάτως ανακαινισμένων- σιδηροτροχιών και αλλαγών τροχιάς και επίσης η τοποθέτηση ηχοαπορροφητικών πλακών σε όλο το δίκτυο.
Νόμιζε κάνεις ότι τελείωσε η ταλαιπωρία τον Δεκέμβρη του '11; Αμ δε...
Απάντηση
#10
(16-03-2013, 10:39 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Εκκρεμούν οι εργασίες λείανσης και φρεζαρίσματος των -προσφάτως ανακαινισμένων- σιδηροτροχιών και αλλαγών τροχιάς και επίσης η τοποθέτηση ηχοαπορροφητικών πλακών σε όλο το δίκτυο.
Νόμιζε κάνεις ότι τελείωσε η ταλαιπωρία τον Δεκέμβρη του '11; Αμ δε...

Αυτό με τις ηχοαπορροφητικές πλάκες, προσωπικά νομίζω ότι είναι αλόγιστη σπατάλη!!
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 3 Cmaniac 179 180.297 29-01-2024, 11:11 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panagiotisg
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 2 Cmaniac 169 219.323 10-12-2023, 07:15 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Leon377
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 4 (υπό κατασκευή) nikos1991 15 26.313 31-01-2022, 02:09 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panos1b

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)