Αξιολόγηση Θέματος:
  • 16 Ψήφοι - 4.38 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Θριάσιο
#31
μεγαλη κινηση τον τελευταιο καιρο στο θριασιο,ο χςροσ καθαριστικε κ επεκταθικε,τα προς
καταστροφη ικαρους/μαγκιρους κ βολβο μετακινηθικαν για να υπαρχει προσβαση στους παλιατζιδες που θα τα παρουν(νομιζω σημερα ηταν η δημοπρασια)..κ 7 ελβο μερσεντες Ν2 προστεθικαν στην παρεα των αποσυρμενων(2 τα καμενα κ 5 που απλα αποσυρθικαν,αριθμοι παμπριζ 585,607,608 τα αλλα 2 ηταν δυσδιακριτα) κ 2 ν1 τα πρωιν ΥΕΚ 5229 κ 5233(τρακαρισμενο)..στο θριασιο βρισκοντε επεισεις περιπου 20 με 25 μπορει κ περισοτερες γκαζιερες renault χωρισ πινακιδες/ακυρωτικα κ με πολλα εξωτερικα ανταλακτικα πχ καπω,δεξαμενες υγραεριου,φαναρια να λειπουν......στο καλο κ να μας γραφουν
Απάντηση
#32
Εδώ αν ψάξετε (http://www.ethel.gr/ethelsite/pages/proclamations.php) έχει προκύρηξη για κόψιμο όλων (ή σχεδόν, μια που νομίζω τα neoplan midi που είναι πάνω είναι περισσότερα απ' ότι γράφει και υπάρχουν και γκαζιέρες renault πάνω που δεν είναι για κόψιμο) των λεωφορείων που υπάρχουν πάνω. Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι πάνε για κόψιμο και τα μουσειακά τρόλει και θα κοπεί και το διπλό ziu που είχαν πάνω. Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο το ότι θα κοπούν τα τρόλει λόγω του ότι πιθανόν να είναι και μοναδικά τα κομμάτια που υπάρχουν. Έχει τις πινακίδες των οχημάτων που κόβονται οπότε βοηθάει πολύ
Απάντηση
#33
Το Ziu το ειδες, την "Φαλκονερα" δεν την ειδες? Κατι θα γινει για αυτα, ηδη κινηθηκαν οι διαδικασιες...
Της κοντης (...) οι τριχες της φταινε...
Απάντηση
#34
(23-03-2012, 12:28 AM)dimitris84 Έγραψε: Το Ziu το ειδες, την "Φαλκονερα" δεν την ειδες? Κατι θα γινει για αυτα, ηδη κινηθηκαν οι διαδικασιες...

Ναι σωστό... Μακάρι να μην κοπούν, μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη κατάσταση, αλλά μην την πατήσουμε όπως άλλες φορές με μουσειακά
Απάντηση
#35
Πέρασα σήμερα κοντά από το Θριάσιο και σχεδόν όλα τα Vanhool Α300 είναι μέσα παρατημένα.
Απάντηση
#36
Σήμερα ξαναπέρασα κοντά από το Θριάσιο πάλι. Βέβαια οδηγούσα και ήμουν σε κάποια απόσταση άλλα διέκρινα διάφορα ενδιαφέρον πράγματα
Μέσα βρίσκονται καταρχάς σχεδόν όλα τα Vanhool A300. Υπάρχουν ένα δύο βεργίνες και φαίνεται κάποιο 12μετρο Neoplan και πρέπει να είναι και Α507 μέσα. Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 2 Ν1 ενώ διακρίνονται καθαρά και κάποια Neoplan Midi. Υπάρχει και ίκαρος μέσα όπως και κάποια πορτοκαλί τρόλεϊ. Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μέσα υπάρχει και μία γκαζιέρα που πρέπει να είναι Renault και κάτι που από μακριά μοιάζει με αρθρωτό χωρίς να είμαι σίγουρος όμως. Αυτά μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα περάσω πάλι.
Απάντηση
#37
(16-11-2013, 09:49 PM)ecoj Έγραψε: Σήμερα ξαναπέρασα κοντά από το Θριάσιο πάλι. Βέβαια οδηγούσα και ήμουν σε κάποια απόσταση άλλα διέκρινα διάφορα ενδιαφέρον πράγματα
Μέσα βρίσκονται καταρχάς σχεδόν όλα τα Vanhool A300. Υπάρχουν ένα δύο βεργίνες και φαίνεται κάποιο 12μετρο Neoplan και πρέπει να είναι και Α507 μέσα. Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 2 Ν1 ενώ διακρίνονται καθαρά και κάποια Neoplan Midi. Υπάρχει και ίκαρος μέσα όπως και κάποια πορτοκαλί τρόλεϊ. Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μέσα υπάρχει και μία γκαζιέρα που πρέπει να είναι Renault και κάτι που από μακριά μοιάζει με αρθρωτό χωρίς να είμαι σίγουρος όμως. Αυτά μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα περάσω πάλι.

Από αρθρωτό παίζει να 'ναι η καμμένη GN (#425) ή κανά Volvo. Από Renault νομίζω παλιά είχε περισσότερες.
Απάντηση
#38
(16-11-2013, 09:49 PM)ecoj Έγραψε: Σήμερα ξαναπέρασα κοντά από το Θριάσιο πάλι. Βέβαια οδηγούσα και ήμουν σε κάποια απόσταση άλλα διέκρινα διάφορα ενδιαφέρον πράγματα
Μέσα βρίσκονται καταρχάς σχεδόν όλα τα Vanhool A300. Υπάρχουν ένα δύο βεργίνες και φαίνεται κάποιο 12μετρο Neoplan και πρέπει να είναι και Α507 μέσα. Σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 2 Ν1 ενώ διακρίνονται καθαρά και κάποια Neoplan Midi. Υπάρχει και ίκαρος μέσα όπως και κάποια πορτοκαλί τρόλεϊ. Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μέσα υπάρχει και μία γκαζιέρα που πρέπει να είναι Renault και κάτι που από μακριά μοιάζει με αρθρωτό χωρίς να είμαι σίγουρος όμως. Αυτά μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα περάσω πάλι.

Κάποια απ' αυτά (vanhool A300, mini Vanhool και κάποια τρόλεϊ που είναι μέσα) θα πάνε για σκραπ (τουλάχιστον σύμφωνα με κάποιο διαγωνισμό που είχε προκυρήξει η ΟΣΥ, για παραπέρα δεν ξέρω). Ο ίκαρος είναι ο μουσειακός (θεωρητικά) που είχε κρατήσει η ΕΘΕΛ. Γκαζιέρα μόνο 1? εγώ είχα πετύχει (πριν πολύ καιρό βέβαια, από τότε που πήγαν για σκραπ δεινόσαυροι και ίκαροι) είχα δει περισσότερες γκαζιέρες πάνω, τις πήρανε από κει?
Απάντηση
#39
Εγώ πρόσεξα μία γκαζιέρα. Τώρα ίσως υπάρχουν και 2 - 3 ακόμα. Ο Ίκαρος ο μουσειακός πρέπει να φύγει από κει πάντως. Είναι κρίμα να ρημάζει εκεί.
Απάντηση
#40
(19-11-2013, 11:09 AM)ecoj Έγραψε: Εγώ πρόσεξα μία γκαζιέρα. Τώρα ίσως υπάρχουν και 2 - 3 ακόμα. Ο Ίκαρος ο μουσειακός πρέπει να φύγει από κει πάντως. Είναι κρίμα να ρημάζει εκεί.

Είχα λόγο που είπα θεωρητικά μουσειακός. Το πιο πιθανόν είναι ότι θα πάει για σκραπ και θα γίνει μουσειακός της Νίκαιας, αν και απορώ γιατί αποφασίσανε κάτι τέτοιο μια που είναι το τσίρκο μεντράνο έτσι όπως έχει καταντήσει
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)