Αξιολόγηση Θέματος:
  • 24 Ψήφοι - 2.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στόλος λεωφορείων ΟΣΥ
#11
Γιατι 99 σολαρις νταλικες;;100 δεν ηταν;
Απάντηση
#12
Καηκε μια το καλοκαιρι στο Α13! Το ειχαμε γραψει και στο παλιο φορουμ και ειχα ανεβασει και φωτογραφιες.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#13
Α,ναι μπραβο το θυμαμαι!Τι ειχε γινει ακριβως;Προβλημα στα ηλεκτρικα;
Απάντηση
#14
(20-11-2009, 09:12 PM)Mercedes O405N2 Έγραψε: Συνολικά παρήχθηκαν 34 ή 35 κομμάτια (διαφωτήστε με), εκ των οποίων τα 33 ήρθαν στην Αθήνα! Το ΥΒΡ-6812 είναι εκτός λειτουργίας, άρα τα υπόλοιπα 32 είναι τα VanHool A507 της Αθήνας που είναι σε λειτουργία!
Τα Α507 ειναι 34 συνολικα. Τα 33 ηρθαν στην Αθηνα και το 34ο κυκλοφορει (δεν κοπηκε ακομα) καπου στην Γερμανια. Το ΥΒΡ6812 καταστραφηκε περιεργως απο πυρκαγια το 1993 επι ΣΕΠ και εδωσε τη θεση του το 1994 επι ΕΘΕΛ στο ΥΕΚ5248. Δεν ειναι απλα εκτος λειτουργιας αλλα "καρφιτσες, συνδετηρες, μπρικια, κατσαρολες κλπ. Πιθανοτατα καποιοι απο εμας να εχουνε λιγο σπιτι τους με την παραπανω μορφη.

Τα κειμενακια και οι οποιες ανακριβειες υπαρχουν θα διορθωθουν συντομα. Οσοι εχετε καποιες επιπλεον πληροφοριες απευθυνθειτε ειτε στον cmaniac, ειτε σε εμενα με pm προκειμενου να ληφθουν υποψη.

(20-11-2009, 10:53 PM)dermitzakis Έγραψε: Α,ναι μπραβο το θυμαμαι!Τι ειχε γινει ακριβως;Προβλημα στα ηλεκτρικα;

Προβλημα στον οδηγο κατα τα φαινομενα. Εκτος αν λαμπαδιαζουν ετσι τα αυτοκινητα απο θερμοκρασιες. Απο διηγησεις του περιστατικου απο διαφορους παροντες και οδηγους αυτο το συμπερασμα βγαινει. Παντως ********** εχουν εμφανισει κι αλλες τα οχηματα αυτα. Συχνα σοβαρες.
Απάντηση
#15
Έχω την εντύπωση όλη η παραγγελία των ΕΛΒΟ που είναι το 1999 πρέπει να είναι euro III και όχι Euro II.
Απάντηση
#16
Οχι, για 2 λογους.

1) Οι κινητηρες που φορανε δεν εφτασαν ποτε στο επιπεδο EURO III (το Ο405 αντικατασταθηκε απο το Citaro και το νεο λεωφορειο χρησιμοποιησε νεο κινητηρα)

2) Ο λειτουργικος απολογισμος της ΕΘΕΛ αναφερει τα λεωφορεια ως EURO II.

Σελιδα 7, λειτουργικος απολογισμος 2007: http://www.ethel.gr/_pdf/reportDone/func...Report.pdf (στον απολογισμο του 2008 ετσι οπως εχουν κανει τον πινακα ειναι αδυνατον να διαβαστει)
Απάντηση
#17
Σύμφωνα με τον Ο405Ν τα 6 μίντι νεοπλάν που ήταν δανεικά στην ολυμπιακή επιστράφηκαν στην ΕΘΕΛ ύστερα από 10 χρόνια
Απάντηση
#18
Και μαλλον πολυ αργησαν.. Αναμενομενο και λογικο! Αλλωστε το ειχα αναφερει πριν πολυ καιρο. Ο Mr MIG δεν θελει να πληρωνει για σαβουρες...
Απάντηση
#19
(10-02-2010, 04:33 PM)kostas260 Έγραψε: Σύμφωνα με τον Ο405Ν τα 6 μίντι νεοπλάν που ήταν δανεικά στην ολυμπιακή επιστράφηκαν στην ΕΘΕΛ ύστερα από 10 χρόνια

Πότε έγινε αυτό; Εγώ τα είδα στις 28/1 κανονικά.
Απάντηση
#20
Σήμερα μου το ανέφερε. Θα ρωτήσω σχετικά και θα σας πω, λογικά σήμερα ήρθανε...
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Στόλος λεωφορείων ΚΤΕΛ MrVanHool 139 66.899 15-03-2024, 12:15 AM
Τελευταία Δημοσίευση: patrinos

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)