Αξιολόγηση Θέματος:
  • 55 Ψήφοι - 2.73 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές
1)Ακριβως ετσι ρωτησα τον φιλο μου.Πια γραμμη μεταφερει τον περισσοτερο κοσμο.Και μου ειπε το 32.Βεβαια αυτου του οδηγου που μενει σταυρουπολη,και του αρεσει πολυ το 27,θα ελεγε σε μενα το 32 ετσι για να μου φτιαξει το κεφι ε;;;;; anyway
2)Καλα αφου το βλεπω εγω "τοπικιστικα"το θεμα τοτε ειμαστε ενταξει...Εγω εχω παρει χαμπαρι πως συγκεκριμενος κοσμος-ανθρωποι δεν ασχολουνται με την περιοχη μου.Γιατι αν ασχολιοταν δεν θα ειχαμε ακομα 600αρια,και το 34 με το 19 δεν θα ειχαν νεοτερης τεχνολογιας οχηματα....
3)Ναι υπαρχουν οχηματα που περισσευουν.Και μιλαω για τα καθημερινα 900αρια που πανε στο 27 τα απογευματα.Η σε αλλες γραμμες.π.χ. το 733 πηγε σε 34 ενα απογευμα,και στο 32 στειλαν το 601.
4)Δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα με τα mercedes στο 7.Εγραψα κατι που μου εκανε εντυπωση,γιατι δεν ειχα δει ποτε 900αρι στο 7.Επισης να σας γραψω οτι χθες στις 22/12 μπηκε το 264 στο 8....Μπηκε στα κτελ.εγινε 19.εκανε την διαδρομη μεχρι σταθμο,και μετα μπηκε κανονικα στο 23.Επισης σημερα το 52 κυκλοφορει μονο με citelis και με το 486.
 
Μήπως μπορεί κάποιος να πει τι προβλημα εχει το 356 και δεν εχει εμφανιστεί στους δρόμους απο τις 29/09/2013;
(02-01-2014, 07:58 PM)'K.S.' Έγραψε: Μήπως μπορεί κάποιος να πει τι προβλημα εχει το 356 και δεν εχει εμφανιστεί στους δρόμους απο τις 29/09/2013;

 

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο που θα πω,αλλα το 356 ειχε παρει φωτια...παραπανω δεν ξερω.

 
(07-01-2014, 10:15 PM)george-oasth Έγραψε: Δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο που θα πω,αλλα το 356 ειχε παρει φωτια...παραπανω δεν ξερω.

 

Αν έγινε αυτό στο αμαξοστάσιο γιατί όταν εφυγε απο τον Τ.Σ.Σταυρούπολης δεν φαινοταν να εχει παρει φωτιά
Ήρθε επιτέλους η μεγάλη μέρα του 84. Χθές το 275 ένα από τα τρία οχήματα της γραμμής.
ρε παιδιά ας ''ξεντυσει'' καποιος αυτον τον 600αρη αλεκο που δούλευε χθες στη γραμμή 14 (νομιζω το 621 ήταν) εκτός αν διαφημίζει τον επόμενο Αστερόκοσμο που θα γίνει σε 11 μήνεςTongue
(23-01-2014, 05:00 PM)bill_thes Έγραψε: ρε παιδιά ας ''ξεντυσει'' καποιος αυτον τον 600αρη αλεκο που δούλευε χθες στη γραμμή 14 (νομιζω το 621 ήταν) εκτός αν διαφημίζει τον επόμενο Αστερόκοσμο που θα γίνει σε 11 μήνεςTongue
Το 617 ειναι....Ειναι χρεωμενο στο 32,και χθες δουλευε σε 14 λογω ΠΑΟΚ...
Θα παω να τον ξεντυσω εγω οταν ερθει στο τερμα της περιοχης μου Tongue
γεια σας φιλοι..ειμαι νεο μελος κ εχω ενθουσιαστει με την ιστοσελιδα ..εχω καποιες αποριες για την γραμμη 23.αν καποιος ξερει θα θελα να μαθω ποσα λεωφορεια εχει καθημερινα στο δρομολογιο της.τα τελευταια 3 χρονια με την μεταφορα της στο σταθμο εχει γινει διαδρομη κολασης γιατι πλεον δεν εχει καθολου σταθερα δρομολογια και οι αναμονες ποικιλουν,τυχαινει να κατεβαινουν προς κεντρο 2 αστικα μαζι πολλες φορες η και 3 με διαφορα ελαχιστων λεπτων,επισης μολις προχθες απογευματακι το περιμενα 27 λεπτα με κατευθυνση προς κεντρο. η αλλαγη τερματος στο σταθμο σε συνδιασμο οτι εξυπηρετει κ τις συκιες ενω ο κυριος κορμος της γραμμης διασχιζει κ εξυπηρετει την ανω πολη εχει δημιουργησει απειρα προβληματα σε εμας που χρησιμοποιουμε την γραμμη συνεχως ενω δεν ειναι λιγες οι φορες που τα λεωφορεια γεμιζουν και δε παιρνουν κοσμο,εχουν δοκιμασει ποτε 12μετρο?η εστω για πιο λογο δεν αυξανουν τα δρομολογια?εχω δει καποια απο αυτα 251-265 στις εξης γραμμες..15 1819 24 28 40 54 56 κ ισως καποιες διαφευγουν.γιατι τα δινουν εφοσον ξερουν(?)οτι δεν αρκουν.αυτα που ζουμε απο το πρωι ως το μεσημερι προς το κεντρο και απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ σχεδον προς ανω πολη ειναι απαραδεκτο
(28-01-2014, 06:01 PM)dim_thess Έγραψε: γεια σας φιλοι..ειμαι νεο μελος κ εχω ενθουσιαστει με την ιστοσελιδα ..εχω καποιες αποριες για την γραμμη 23.αν καποιος ξερει θα θελα να μαθω ποσα λεωφορεια εχει καθημερινα στο δρομολογιο της.τα τελευταια 3 χρονια με την μεταφορα της στο σταθμο εχει γινει διαδρομη κολασης γιατι πλεον δεν εχει καθολου σταθερα δρομολογια και οι αναμονες ποικιλουν,τυχαινει να κατεβαινουν προς κεντρο 2 αστικα μαζι πολλες φορες η και 3 με διαφορα ελαχιστων λεπτων,επισης μολις προχθες απογευματακι το περιμενα 27 λεπτα με κατευθυνση προς κεντρο. η αλλαγη τερματος στο σταθμο σε συνδιασμο οτι εξυπηρετει κ τις συκιες ενω ο κυριος κορμος της γραμμης διασχιζει κ εξυπηρετει την ανω πολη εχει δημιουργησει απειρα προβληματα σε εμας που χρησιμοποιουμε την γραμμη συνεχως ενω δεν ειναι λιγες οι φορες που τα λεωφορεια γεμιζουν και δε παιρνουν κοσμο,εχουν δοκιμασει ποτε 12μετρο?η εστω για πιο λογο δεν αυξανουν τα δρομολογια?εχω δει καποια απο αυτα 251-265 στις εξης γραμμες..15 1819 24 28 40 54 56 κ ισως καποιες διαφευγουν.γιατι τα δινουν εφοσον ξερουν(?)οτι δεν αρκουν.αυτα που ζουμε απο το πρωι ως το μεσημερι προς το κεντρο και απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ σχεδον προς ανω πολη ειναι απαραδεκτο
Kαλησπερα,και καλως ορισες...
H γραμμη 23 εχει 10 οχηματα χρεωμενα...256-265....
Οντως υπαρχει μεγαλο προβλημα με την γραμμη απο τοτε που πηγε στον σταθμο η αφετηρια της...Οι χρονοι και η αναμονη στις στασεις ειναι απογοητευτικοι.Ειδικα το κομματι απο δωδεκανησου μεχρι να βγει στο υπουργειο μακεδονιας-θρακης ειναι κολαση,ειδικα το μεσημερι....
12μετρο απ'οτι ξερω εχει δοκιμαστει μια φορα νομιζω,και δεν βοηθησε το εργο...Θεωρειται λιγο δυσκολο το 12μετρο να ελιχθει εκει στην ανω πολη και εκει στα καστρα που ανεβαινει την επταπυργιου...το 11μετρο περναει με μεγαλη δυσκολια...
Nα αυξηθουν τα δρομολογια δεν νομιζω οτι θα βοηθησει στο κομματι της αναμονης...γιατι αμα κολλησει ενα οχημα στην κινηση το αλλο θα πλησιασει και θα ειναι ακριβως απο πισω του...Θα βοηθησει μονο στην περιπτωση που ο κοσμος δεν μπορει να μπει στο πρωτο οχημα,και θα επιχειρησει να μπει στο δευτερο που ειναι ακριβως απο πισω...Βεβαια για να ειναι καλυτερη η συχνοτητα θα πρεπει να προστεθουν 3-4 οχηματα ακομα,αλλα και καπου στο προγραμμα θα παρουσιαζετε καποια διαφορα μεγαλυτερη στην ωρα απ'οτι στα αλλα δρομολογια των προηγουμενων ωρων...
Τα 251-255 ειναι χρεωμενα στο 40...αυτα που βλεπεις σε αλλες γραμμες,αναπληρωνουν καποιο οχημα που εχει χαλασει σε αυτες τις γραμμες που ανεφερες...Να εισαι σιγουρος οτι αν χαλασει καποιο οχημα του 23,αμεσως θα φερουν 11μετρο οχημα....και συνηθως θα το παρουν απο το 40...Δεν ξερω αν εχεις παρατηρησει αλλα το 40 καθε μερα εχει πολλα κοκκινα οχηματα η αλλα 12μετρα...Αυτο σημαινει η οτι ειναι χαλασμενα καποιο-α 11μετρο του 40,ειτε εχει δρομολογηθει στο 23,καποιο 11μετρο του 40...
Εγω θυμαμαι περιπτωση να σου αναφερω που το 265 ηταν στο 19 για ενα δρομολογιο,και μετα επεστρεψε στο 23...η πολλες φορες καποιο οχημα απο το 23 αναπληρωνει καποιο χαμενο οχημα του 56,64 επειδη ειναι διπλα-διπλα οι αφετηριες...
Ελπιζω να σε καλυψα...Για οτιδηποτε αλλο θες εδω ειμαστε ολοι...
καλως σας βρηκα! ευχαριστω για την πληροφορηση.εχεις δικιο.ναι το χω παρατηρησει αυτο και με τα 19 και με το 40.εμεις παντως καναμε προσπαθειες πολλες ηρθαμε σε επαφη με το σασθ για να βρουμε λυσεις,προτειναμε αλλαγη τερματος,σμικρυνση της διαδρομης κ.α φυσικα κ απο κοντα αλλα κ εγγραφως μας ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτε..τοτε ηταν που διεκρινα κ μια κριση σχεσων αποψεων μεταξυ σασθ, οασθ κ επισης της παρεμβολες ενος δημαρχου στην περιπτωση του 23.τελευταια απο το μυαλο μου περναει η ιδεα του σπασιματος της γραμμης σε 23 αγ αναργυροι πλ ελευθεριας (οπως κ παλια)αλλα κυκλικα κ σε 23Α οπως σημερα.η μονη ιδεα που επεσε απο εκεινους ηταν η σκεψη να ξεκιναει ενα δρομολογιο αδειο απο σταθμο και να παιρνει τον πρωτο κοσμο απο πλ ελευθεριας και το επομενο απο σταθμο να φευγει κανονικα..κ.ο.κ αλλα δεν..παντως πρεπει να γινει κατι ασε που ελεκτης δεν μπαινει εκει μεσα...


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 16 Επισκέπτης (ες)