Leoforeia.gr | Forum
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2013 - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Αθηνών (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Συζήτηση: Οδικές Συγκοινωνίες (Ο.ΣΥ.) (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Θέμα: Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2013 (/showthread.php?tid=8054)



RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - ecoj - 16-06-2013

Καλά και το Α4 σαν σαρδέλες ήταν το Σάββατο που το είδα και είχε και αρθρωτά μόνο.


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - georgio - 18-06-2013

Σαρδελοποιηση το απογευμα στο Α4 το δρομολογιο των 17:45 απο ακαδημια δεν εγινε ποτε με αποτελεσμα στον αγιο δημητριο να γινει ο χαμος! Τα Ν1 τεινουν να γινουν συνήθεια στο 154 αφου ειχε τουλαχιστον 2. Επισης στο 216 απο το μεσημερι και μετα εμεινε με ενα μονο solarini.
Σε καποια solarinia ειναι ξεκολλημενο (Wink το αρχικο νουμερο 6.. Μπροστα και πισω ομως! Ενω ο αριθμος κυκλοφοριας λεει κανονικα ....655 πχ. Ξερει καποιος τι παιζει; Προκειται δηλαδη για το 655 ή για το 55; Γιατι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο και σε solaris του ελληνικου αλλά και στου βοτανικου


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - marios.ilioupoli - 18-06-2013

(18-06-2013, 06:50 PM)georgio Έγραψε: Σαρδελοποιηση το απογευμα στο Α4 το δρομολογιο των 17:45 απο ακαδημια δεν εγινε ποτε με αποτελεσμα στον αγιο δημητριο να γινει ο χαμος! Τα Ν1 τεινουν να γινουν συνήθεια στο 154 αφου ειχε τουλαχιστον 2. Επισης στο 216 απο το μεσημερι και μετα εμεινε με ενα μονο solarini.
Σε καποια solarinia ειναι ξεκολλημενο (Wink το αρχικο νουμερο 6.. Μπροστα και πισω ομως! Ενω ο αριθμος κυκλοφοριας λεει κανονικα ....655 πχ. Ξερει καποιος τι παιζει; Προκειται δηλαδη για το 655 ή για το 55; Γιατι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο και σε solaris του ελληνικου αλλά και στου βοτανικου

Μήπως είχε γίνει τίποτα στο κέντρο και μπλόκαρε το Α4; Ή διαφορετικά μήπως χάλασε κάποιο.
Για το 154 συνηθισμένες καταστάσεις...
Στο 216 δεν έχει κανονικά 3 οχήματα; Πως κατέληξε με ένα;
Τα solaris 8.6 του Ελληνικού έχουν αριθμούς #6xx...


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - nikos1991 - 18-06-2013

(18-06-2013, 06:50 PM)georgio Έγραψε: Σε καποια solarinia ειναι ξεκολλημενο (Wink το αρχικο νουμερο 6.. Μπροστα και πισω ομως! Ενω ο αριθμος κυκλοφοριας λεει κανονικα ....655 πχ. Ξερει καποιος τι παιζει; Προκειται δηλαδη για το 655 ή για το 55; Γιατι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο και σε solaris του ελληνικου αλλά και στου βοτανικου

Μέχρι το 9674-5 είναι στο Ελληνικό. Αυτό που έχει πλάκα είναι το 9666 που ποτέ δεν πήρε αριθμό 666, γι' αποφυγή γρουσουζιάς... ROFLBashBashBashEuxelaio
Το συγκεκριμένο είναι το 655 Ελληνικού, αλλά μάλλον υπάρχει έλλειψη σε 6ρια και όταν αποκολλήθηκε, δεν αντικαταστάθηκε.


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - mercedes elbo - 18-06-2013

(18-06-2013, 06:50 PM)georgio Έγραψε: Σαρδελοποιηση το απογευμα στο Α4 το δρομολογιο των 17:45 απο ακαδημια δεν εγινε ποτε με αποτελεσμα στον αγιο δημητριο να γινει ο χαμος! Τα Ν1 τεινουν να γινουν συνήθεια στο 154 αφου ειχε τουλαχιστον 2. Επισης στο 216 απο το μεσημερι και μετα εμεινε με ενα μονο solarini.
Σε καποια solarinia ειναι ξεκολλημενο (Wink το αρχικο νουμερο 6.. Μπροστα και πισω ομως! Ενω ο αριθμος κυκλοφοριας λεει κανονικα ....655 πχ. Ξερει καποιος τι παιζει; Προκειται δηλαδη για το 655 ή για το 55; Γιατι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο και σε solaris του ελληνικου αλλά και στου βοτανικου

Κανονικά το 216 απ' το μεσημέρι και μετά έχει 2 οχήματα γιατί το 3ο που υπάρχει το πρωί είναι μονόβαρδο. Στα Solaris του Ελληνικού σε μερικά έχουν βγάλει το 6 από τότε που αποσύρθηκαν τα Σεπίτικα Ν1 (1-60) και στου Βοτανικού ποτέ δεν πήραν 6 μπροστά λόγω του κοινού αριθμού παρμπρίζ με τα Ν2.


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - Vasilis21 - 20-06-2013

σημερα στο δρομολογιο των 10:10 για λουτσα ο οδηγος σταματησε το οχημα στην παλληνη λεγοντας οτι ο αριθμος των ορθιων επιβατων ξεπερνουσε τους 58 που ειναι το επιτρεπτο.κατεβηκε απο το οχημα καλεσε την αστυνομια και μετα απο 40 λεπτα οι αστυνομικοι του ειπαν να συνεχισει το δρομολογιο


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - marios.ilioupoli - 20-06-2013

(20-06-2013, 11:00 PM)Vasilis21 Έγραψε: σημερα στο δρομολογιο των 10:10 για λουτσα ο οδηγος σταματησε το οχημα στην παλληνη λεγοντας οτι ο αριθμος των ορθιων επιβατων ξεπερνουσε τους 58 που ειναι το επιτρεπτο.κατεβηκε απο το οχημα καλεσε την αστυνομια και μετα απο 40 λεπτα οι αστυνομικοι του ειπαν να συνεχισει το δρομολογιο

Πλάκα κάνεις; ROFLROFLROFLROFLROFLROFL
Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ιδρυθεί ειδικό ΑΤ στην Πανεπιστημιούπολη για το 250 και επίσης στις απεργίες του Μετρό θα έπρεπε να κυκλοφορεί η μισή ΕΛΑΣ στους δρόμους.


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - Vasilis21 - 20-06-2013

(20-06-2013, 11:08 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Πλάκα κάνεις; ROFLROFLROFLROFLROFLROFL
Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ιδρυθεί ειδικό ΑΤ στην Πανεπιστημιούπολη για το 250 και επίσης στις απεργίες του Μετρό θα έπρεπε να κυκλοφορεί η μισή ΕΛΑΣ στους δρόμους.

απο οτι λεγανε κατι επιβατες ο ιδιος οδηγος ειχε κανει το ιδιο πραγμα και εχτες...


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - pvuccino - 20-06-2013

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
ΩΡΑΙΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!!!! Σου λέει βάζουν που βάζουν οι μ****ες από τον ΟΑΣΑ 12μετρο σε μια γραμμή με τόσο κόσμο, κάνουν τις χρονοαποστάσεις μ**νι με αποτέλεσμα να τιγκάρει απελπιστικά, θα πάρω εγώ στην πλάτη μου τόσες ψυχές; Κι αν γίνει καμιά στραβή, ποιον θα τρέχουν; Καλά ξηγήθηκε! Αν το κάνανε παραπάνω οδηγοί αυτό, μπορεί και να ξεστραβωνόταν κανένας από τους ιθύνοντες! (και νομίζω ότι είναι εντός των δικαιωμάτων του) Μου είχε συμβεί κάτι ανάλογο στα 90s στο 024 στην Ακαδημία, το οποίο είχε άκουσον-άκουσον Dafάκι!!! Γινόταν φυσικά ο κακός χαμός από κόσμο (πριν το μετρό το 024 ήταν μονίμως φίσκα) και σταματάει ο τύπος στην Ακαδημίας και λέει στους επιβάτες: Αν δεν κατεβείτε μερικοί δεν ξεκινάω, γιατί σούρνεται το πάτωμα στο δρόμο!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - Vasilis21 - 20-06-2013

(20-06-2013, 11:19 PM)pvuccino Έγραψε: Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
ΩΡΑΙΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!!!! Σου λέει βάζουν που βάζουν οι μ****ες από τον ΟΑΣΑ 12μετρο σε μια γραμμή με τόσο κόσμο, κάνουν τις χρονοαποστάσεις μ**νι με αποτέλεσμα να τιγκάρει απελπιστικά, θα πάρω εγώ στην πλάτη μου τόσες ψυχές; Κι αν γίνει καμιά στραβή, ποιον θα τρέχουν; Καλά ξηγήθηκε! Αν το κάνανε παραπάνω οδηγοί αυτό, μπορεί και να ξεστραβωνόταν κανένας από τους ιθύνοντες! (και νομίζω ότι είναι εντός των δικαιωμάτων του) Μου είχε συμβεί κάτι ανάλογο στα 90s στο 024 στην Ακαδημία, το οποίο είχε άκουσον-άκουσον Dafάκι!!! Γινόταν φυσικά ο κακός χαμός από κόσμο (πριν το μετρό το 024 ήταν μονίμως φίσκα) και σταματάει ο τύπος στην Ακαδημίας και λέει στους επιβάτες: Αν δεν κατεβείτε μερικοί δεν ξεκινάω, γιατί σούρνεται το πάτωμα στο δρόμο!! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
το θεμα ειναι οτι ενω εβλεπε οτι η γκαζιερα ειχε φισκαρει στην αγια παρασκευη συνεχιζε και ανοιγε τις πορτες μεχρι παλληνη.