Leoforeia.gr | Forum
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2010 - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Αθηνών (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Συζήτηση: Οδικές Συγκοινωνίες (Ο.ΣΥ.) (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Θέμα: Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2010 (/showthread.php?tid=8048)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - ELBO O405GN - 07-02-2010

Αν χρησιμοποιούσα πρώτη φορά συγκοινωνία θα πίστευα τα ανωτέρω λεχθέντα από τον υπουργό! Αυτό που διαπιστώνω προσωπικά (και πιστεύω και άλλοι συνφορουμίτες) είναι η αδύναμη εώς ισχνή βούληση των αρμοδίων.


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - abc - 07-02-2010

(07-02-2010, 02:21 PM)ELBO O405GN Έγραψε: Αν χρησιμοποιούσα πρώτη φορά συγκοινωνία θα πίστευα τα ανωτέρω λεχθέντα από τον υπουργό! Αυτό που διαπιστώνω προσωπικά (και πιστεύω και άλλοι συνφορουμίτες) είναι η αδύναμη εώς ισχνή βούληση των αρμοδίων.
Δεν πιστεύω το ποσοστά που δίνει, αλλά είναι στόχοι. Πιστεύω όμως ότι:
- κατάργηση των παράλληλων γραμμών προς το μετρό μπορεί να οδηγήσει σε αύξηση των δρομολογίων καθώς πάνω από τον μισό χρόνο της διαδρομής το λεωφορείο είναι σήμερα κολημένο στην κίνηση προς το κέντρο. Βέβαια μπορεί η ΕΘΕΛ και ο ΟΑΣΑ να προτιμήσουν να μειώσουν τις βάρδιες για να μειωθεί ο αριθμός εκείνων που δεν καλύπτοναι σήμερα.
- υπάρχει δυνατότητα για αύξηση της αξιοπιστίας για τους λόγους που γράφω παραπάνω


[split] Πρόταση: Εκτενης Επαναριθμηση Γραμμων Λεωφορειακης Εξυπηρετησης - Sardelitsa - 07-02-2010

Εγώ πάντως όταν μετακόμισα στο Κοντόπευκο, πρώτα τρόμαξα να μάθω από που πάει το 406 (γύρω γύρω όλοι συνέχεια είναι), μετά άρχισα να μπερδεύομαι αν πηγαίνει Τσακό ή Κοντόπευκο μια και συχνά έχουν κοινές στάσεις και δεν ξέρεις αν πάει πάνω ή κάτω, και τέλος μετά από φοβερά μισάωρα αναμονής στη στάση σκυλοβαρέθηκα και άρχισα να το κόβω με τα πόδια.

Τώρα που πάει και Νομισματοκοπείο ΙΣΩΣ να έρχεται πιο συχνά, δεν ξέρω.

Μην ξεχάσω και τις φοβερές Τρίτες, που έχει λαική και δεν έρχεται ως τις 3 το μεσημέρι και το μαθαίνεις μετά...

Συγγνώμη για το off topic, βρήκα ευκαιρία να πω τον πόνο μου. Angry


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - Cmaniac - 11-02-2010

Πως ειναι τα πραγματα στην Αθηνα σημερα χωρις τις πολλες χιλιαδες ταξι στους δρομους?


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - garvanitis - 11-02-2010

(11-02-2010, 02:26 PM)Cmaniac Έγραψε: Πως ειναι τα πραγματα στην Αθηνα σημερα χωρις τις πολλες χιλιαδες ταξι στους δρομους?

Χωρις μερικες δεκαδες λεωφορεια...


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - TMantzas - 11-02-2010

Γιατι εχουν απεργια τα ταξι?


- Cmaniac - 11-02-2010

Γιατι? Που να ξερω? Ταξιτης ειμαι? Tongue


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - TMantzas - 11-02-2010

Εγω παλι ειμαι επιβατης! Αλλα τωρα που το διαβασα και το παρατηρω οι δρομοι ηταν αδειοι xD κριμα και δεν χρησιμοποιησα το αμαξι σημερα! Angry


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - Cmaniac - 11-02-2010

(11-02-2010, 03:07 PM)garvanitis Έγραψε: Χωρις μερικες δεκαδες λεωφορεια...
Ετσι ειναι καθε μερα, οχι μονο σημερα... Big Grin

Και επαναλαμβανω την ερωτηση γι αυτους που κυκλοφορησαν σημερα στους δρομους. Πως ηταν σημερα η κατασταση στην Αθηνα? Ειχαμε βελτιωμενα δρομολογια?


RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΕΘΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - TMantzas - 11-02-2010

Θα απαντησω απο πλευρας ΗΣΑΠ, εγινε ενας ψιλοχαμος απο κοσμο με αποτελεσμα κατι λεκτικα επεισοδια μεσα στο συρμο το πρωι και τωρα το μεσημερι αντιστοιχα! Με το 608 και το 623 μια χαρα ηταν τα πραγματα! ισα ισα που σημερα κυκλοφορουσαν πολυ πιο ανετα!