Leoforeia.gr | Forum
ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Αθηνών (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Συζήτηση: Σταθερές Συγκοινωνίες (ΣΤΑ.ΣΥ.) (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Θέμα: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 (/showthread.php?tid=7133)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - VANGSKG - 23-11-2021

Στο θησειο ειναι ενας συρμος που εχει ζημιες απο πυρκαγια.υπηρξε καποιο ατυχημα η εμπρησμος?


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - panos1b - 29-11-2021

Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκαν σήμερα τα δρομολόγια στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΑΤΤΙΚΗ για ένα χρονικό διάστημα το πρωί. Διάβασα για τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - MrVanHool - 29-11-2021

(29-11-2021, 10:41 PM)panos._.photography Έγραψε: Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκαν σήμερα τα δρομολόγια στο τμήμα ΦΑΛΗΡΟ - ΑΤΤΙΚΗ για ένα χρονικό διάστημα το πρωί. Διάβασα για τεχνικό πρόβλημα αλλά δεν βρήκα περισσότερες πληροφορίες
Πρόβλημα σηματοδοτησης στο Θησείο ήταν, σε 40 λεπτά αποκατασταθηκε η βλάβη..


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - panos1b - 30-11-2021

(29-11-2021, 11:28 PM)MrVanHool Έγραψε: Πρόβλημα σηματοδοτησης στο Θησείο ήταν, σε 40 λεπτά αποκατασταθηκε η βλάβη..
Ευχαριστώ!


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - panos1b - 30-11-2021

Σήμερα πρώτη φορά πέτυχα τον Alstom στην γραμμή 1.
 
Έβγαλα λίγο βίντεο για όσους δεν είχαν την τύχη να τον πέτυχουν να τον χαρούν και σε 4Κ. 

Είχε κάποια μικροπροβλήματα με της θύρες αλλά κατά τα αλλά όλα καλά (στα Κ. Πατησιά άνοιξαν μέχρι την μέση, στον περισσό άνοιξαν μετά από 20’’-30’’ στο σταθμό). 

Ευχάριστη η διαδρομή με τόσο αναπαυτικές θέσεις!





RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - kostas720 - 30-11-2021

(30-11-2021, 04:54 PM)panos._.photography Έγραψε: Σήμερα πρώτη φορά πέτυχα τον Alstom στην γραμμή 1.
 
Έβγαλα λίγο βίντεο για όσους δεν είχαν την τύχη να τον πέτυχουν να τον χαρούν και σε 4Κ. 

Είχε κάποια μικροπροβλήματα με της θύρες αλλά κατά τα αλλά όλα καλά (στα Κ. Πατησιά άνοιξαν μέχρι την μέση, στον περισσό άνοιξαν μετά από 20’’-30’’ στο σταθμό). 

Ευχάριστη η διαδρομή με τόσο αναπαυτικές θέσεις!


Πάντως απ' ότι έχω παρατηρήσει οι συρμοί Alstrom Siemens στην γραμμή 1 έχουν καλύτερες επιταχύνσεις και φρεναρίσματα στις στάσεις και επίσης παρατηρώ πως πιάνουν και μεγαλύτερες ταχύτητες σχετικά με τους υπάρχοντες συρμούς την γραμμής 1.


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - Ody. - 30-11-2021

(30-11-2021, 09:33 PM)kostas720 Έγραψε: Πάντως απ' ότι έχω παρατηρήσει οι συρμοί Alstrom Siemens στην γραμμή 1 έχουν καλύτερες επιταχύνσεις και φρεναρίσματα στις στάσεις και επίσης παρατηρώ πως πιάνουν και μεγαλύτερες ταχύτητες σχετικά με τους υπάρχοντες συρμούς την γραμμής 1.
Κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Εξαιρετικό βίντεο παρεμπιπτόντως!


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - panos1b - 01-12-2021

(30-11-2021, 11:27 PM)Ody. Έγραψε: Κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Εξαιρετικό βίντεο παρεμπιπτόντως!
Το πρατήρια και εγώ αυτό χθες. Ευχαριστώ πολύ!!! Big Grin


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - ecoj - 03-12-2021

Εν τω μεταξύ χτες έσπασαν κι άλλο συρμό στον ηλεκτρικό και την ερχόμενη Κυριακή έχει αγώνα. Με την αστυνομία να είναι απασχολημένη με την επίσκεψη του Πάπα καταλαβαίνει κανείς τι έχει να γίνει...


RE: ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 - kostas720 - 04-12-2021

Συγγνώμη αλλά αυτό το παιχνιδάκι πρέπει κάποτε να σταματήσει! Οι νέοι θεωρούν ''μαγκιά'' την καταστροφή δημόσιας περιουσίας και μετά να ανεβάσω και ένα βιντεάκι στο τικ τοκ να δείχνω ότι είμαι ''μάγκας''! Δυστυχώς δεν είναι αυτό! Ορισμένοι πρέπει να καταλάβουν πως ''μαγκιά'' είναι να είσαι σωστός πολίτης και να σέβεσαι την πόλη σου. ''Μαγκιά'' είσαι και ευαισθητοποιημένος σχετικά με τα θέματα που έχει η πόλη σου και με τους άλλους συμπολίτες σου να προσπαθείτε να βρείτε λύσεις προς το καλύτερο. Αυτό είναι ''μαγκιά''! Πραγματικά λυπούμαι με την κατάσταση του Ηλεκτρικού. Η μόνη λύση είναι να αρχίσουν οι προσλήψεις Security για να φυλάνε την δημόσια περιουσία (σε συνεργασία με την αστυνομία) και ίσως να τοποθετηθούν κάμερες στα βαγόνια για την παρακολούθηση της κάθε παραβατικής συμπεριφοράς. Δυστυχώς...