Leoforeia.gr | Forum
ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 3 - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Αθηνών (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Συζήτηση: Σταθερές Συγκοινωνίες (ΣΤΑ.ΣΥ.) (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Θέμα: ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 3 (/showthread.php?tid=36)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - nikos1991 - 13-12-2013

Στις ειδήσεις πέτυχα τα παληκάρια της ΣΤΑ.ΣΥ και του υποργείου να κάνουν δηλώσεις για τα αποκαλυπτήρια της νέας επέκτασης.


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - ecoj - 14-12-2013

Μπλε και γκρι βαμμένη με πορτοκαλί και κόκκινα κουτάκια για διακόσμηση η Αγία Μαρίνα. Πολύ ωραίος γενικά σαν σταθμός και αρκετός κόσμος πρώτη μέρα. Υπάρχει και parking γεμάτο αυτοκίνητα. Συρμοί κυρίως 1ης γενιάς και λιγότεροι 2ης.
Στην επιφάνεια ο κόσμος ψάχνει τα λεωφορεία ενώ κάποιοι που θέλουν παράδειγμα το 837 κάνουν λάθος και πάνε στο Αιγάλεω και ψάχνονται μετά. Τίγκα το Α16 πάντως.


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - marios.ilioupoli - 14-12-2013

(14-12-2013, 07:24 PM)ecoj Έγραψε: Μπλε και γκρι βαμμένη με πορτοκαλί και κόκκινα κουτάκια για διακόσμηση η Αγία Μαρίνα. Πολύ ωραίος γενικά σαν σταθμός και αρκετός κόσμος πρώτη μέρα. Υπάρχει και parking γεμάτο αυτοκίνητα. Συρμοί κυρίως 1ης γενιάς και λιγότεροι 2ης.
Στην επιφάνεια ο κόσμος ψάχνει τα λεωφορεία ενώ κάποιοι που θέλουν παράδειγμα το 837 κάνουν λάθος και πάνε στο Αιγάλεω και ψάχνονται μετά. Τίγκα το Α16 πάντως.

Λειτουργεί το parking; Γιατί κάπου πήρε το αυτί μου ότι όσο δεν υπάρχει ανάδοχος, δε μπορεί να λειτουργήσει.

Όσο για τα λεωφορεία, αφού σε μια Αθήνα οι φορείς δε μπορούν να συνεργαστούν μεταξύ τους και δεν κάνουν ανακοινώσεις στο Μετρό, αναμενόμενο.


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - ecoj - 14-12-2013

(14-12-2013, 07:45 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Λειτουργεί το parking; Γιατί κάπου πήρε το αυτί μου ότι όσο δεν υπάρχει ανάδοχος, δε μπορεί να λειτουργήσει.

Όσο για τα λεωφορεία, αφού σε μια Αθήνα οι φορείς δε μπορούν να συνεργαστούν μεταξύ τους και δεν κάνουν ανακοινώσεις στο Μετρό, αναμενόμενο.

Εγώ είδα αυτοκίνητα μέσα!


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - i_lie_us - 15-12-2013

Δυστυχώς δεν είχα το χρόνο να επισκεφτώ τον καινούριο σταθμό, ελπίζω να βρω σύντομα..
Από εικόνες μου φαίνεται ενδιαφέρον, αλλά όπως και να 'χει νομίζω στην 3, καλύτερος σταθμός από τον Κεραμεικό δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή..


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - ecoj - 15-12-2013

Είναι εξίσου καλός με το Κεραμεικό! Και πιο ωραίος μπορώ να πω. Καλά ο μόνος που πήγε να τον δει από εδώ μέσα είμαι εγώ;


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - marios.ilioupoli - 15-12-2013

(15-12-2013, 12:26 PM)ecoj Έγραψε: Είναι εξίσου καλός με το Κεραμεικό! Και πιο ωραίος μπορώ να πω. Καλά ο μόνος που πήγε να τον δει από εδώ μέσα είμαι εγώ;

Ναι! Υπάρχει πρόβλημα; Tongue Θα λάβεις μάλιστα και 2 βραβεία για χθες! Το πρώτο ως του Νο1 κοσμογυρισμένου εντός της Αθήνας για τη 14η Δεκέμβρη και το δεύτερο ως του πρώτου μέλους του leoforeia.gr που επισκέφθηκε το νέο σταθμό!!!! Big Grin


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - ecoj - 15-12-2013

(15-12-2013, 12:31 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Ναι! Υπάρχει πρόβλημα; Tongue Θα λάβεις μάλιστα και 2 βραβεία για χθες! Το πρώτο ως του Νο1 κοσμογυρισμένου εντός της Αθήνας για τη 14η Δεκέμβρη και το δεύτερο ως του πρώτου μέλους του leoforeia.gr που επισκέφθηκε το νέο σταθμό!!!! Big Grin

Yahoo Οι κόποι που απέδωσαν!


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - pluss - 16-12-2013

Εφόσον ο ecoj επισκέφθηκε την Αγία Μαρινα μετά τις 07:45 το πρωί του Σαββάτου, τότε το βραβειο θα πρέπει να πάει σε εμένα. Tongue

Παιδιά, στο site της ΣΤΑΣΥ, σκοπεύουν να προσθέσουν την Αγία Μαρίνα στις αναχωρήσεις πρώτου και τελευταίου συρμού, καθώς και στη διάρκεια διαδρομής ή είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κάνουν κάτι τέτοιο; Tongue


RE: ΣΤΑΣΥ - Γραμμή 3 - marios.ilioupoli - 16-12-2013

(16-12-2013, 08:31 PM)pluss Έγραψε: Εφόσον ο ecoj επισκέφθηκε την Αγία Μαρινα μετά τις 07:45 το πρωί του Σαββάτου, τότε το βραβειο πρέπει να πάει σε εμένα. Tongue

Παιδιά, στο site της ΣΤΑΣΥ, σκοπεύουν να προσθέσουν την Αγία Μαρίνα στις αναχωρήσεις πρώτου και τελευταίου συρμού, καθώς και στη διάρκεια διαδρομής ή είναι νωρίς ακόμα για να κάνουν κάτι τέτοιο; Tongue

Καλό ερώτημα! Στους Αμπελόκηπους πρόσεξα σήμερα ότι είχε αναρτηθεί το καινούριο πρόγραμμα δρομολογίων, το οποίο παρατήρησα ότι έχει διατηρήσει τα δρομολόγια αιχμής στα 4' 30". Η ΣΤΑ.ΣΥ. βέβαια δεν έχει φροντίσει να ανανεώσει τη σελίδα της. Όπως δε φρόντισε να αφαιρεθούν οι λευκές ετικέτες που κάλυπταν την Αγ. Μαρίνα στους χάρτες των συρμών.

ΥΓ: Λύστε τα με τον ecoj τα του βραβείου και πείτε που να σταλθεί! Tongue