Leoforeia.gr | Forum
Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Θεσσαλονίκης (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+---- Συζήτηση: Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνιών Θεσσαλονίκης (Ο.Α.Σ.Θ.) (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=144)
+----- Συζήτηση: Λεωφορεία Ο.Α.Σ.Θ. - Στόλος & Υποδομές (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+----- Θέμα: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές (/showthread.php?tid=194)



RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - Giannis B10M - 25-03-2013

(25-03-2013, 12:27 PM)george-oasth Έγραψε: Ναι επειδη το 32 εχει αλεκους....Δεν μπορω να βλεπω περιοχες σαν το κορδελιο και την ανω ηλιουπολη να εχουν σχετικα καινουργια οχηματα σε σχεση με το 32...Ο ευοσμος δηλαδη τι ειναι??Σαν τον δενδροποταμο και τον αντιμετωπιζουν ετσι σε θεματα συγκοινωνιας??Γιατι δεν βαζουν καλα οχηματα??υπαρχει λογος??

αυτο γινετε επειδη καπου πρεπει να πανε τα παλια και ατυχε να πανε στο 32 οπως και στο 72 αλλα εσυ το βλεπεις δυστυχως ρατσιστικα.


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - george-oasth - 25-03-2013

(25-03-2013, 01:50 PM)Giannis B10M Έγραψε: αυτο γινετε επειδη καπου πρεπει να πανε τα παλια και ατυχε να πανε στο 32 οπως και στο 72 αλλα εσυ το βλεπεις δυστυχως ρατσιστικα.
Πως καταλαβαινεις οτι το υφος μου ειναι ρατσιστικο??καθολου ρατσιστικα δεν βλεπω...Αντικειμενικα βλεπω...το 72 μου εχουν πει οδηγοι οτι δεν παιρνει καινουργια επειδη στην μηχανιωνα καποτε πετουσαν πετρες στα οχηματα της γραμμης..Στο 32 ομως δεν συμβαινουν τετοια πραγματα...!!!Και επιπλεον ο οασθ εφαρμοζει λαθος πολιτικη...Γιατι το 5 ειχε b7l αν θυμασαι και πηρε μετα b9...Κανονικα τα b9 επρεπε να πανε η στο 72 η στο 32...Οπως πολυ σωστα εκανε με το 10 και το 14...οπου ειχαν μπλε και πηραν b9...


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - GiannisB - 25-03-2013

(25-03-2013, 01:50 PM)Giannis B10M Έγραψε: αυτο γινετε επειδη καπου πρεπει να πανε τα παλια και ατυχε να πανε στο 32 οπως και στο 72 αλλα εσυ το βλεπεις δυστυχως ρατσιστικα.

Πως θα σου φαινότανε να πάνε στο 5,6,7 να έχουν ακόμη αλέκους; Φιλικά πάντα




(25-03-2013, 03:02 PM)george-oasth Έγραψε: Πως καταλαβαινεις οτι το υφος μου ειναι ρατσιστικο??καθολου ρατσιστικα δεν βλεπω...Αντικειμενικα βλεπω...το 72 μου εχουν πει οδηγοι οτι δεν παιρνει καινουργια επειδη στην μηχανιωνα καποτε πετουσαν πετρες στα οχηματα της γραμμης..Στο 32 ομως δεν συμβαινουν τετοια πραγματα...!!!Και επιπλεον ο οασθ εφαρμοζει λαθος πολιτικη...Γιατι το 5 ειχε b7l αν θυμασαι και πηρε μετα b9...Κανονικα τα b9 επρεπε να πανε η στο 72 η στο 32...Οπως πολυ σωστα εκανε με το 10 και το 14...οπου ειχαν μπλε και πηραν b9...

Τα b9LA του 5 για Σταυρούπολη πήγαιναν άρα στο 32 έπρεπε να μπουν


(25-03-2013, 12:27 PM)george-oasth Έγραψε: Ναι επειδη το 32 εχει αλεκους....Δεν μπορω να βλεπω περιοχες σαν το κορδελιο και την ανω ηλιουπολη να εχουν σχετικα καινουργια οχηματα σε σχεση με το 32...Ο ευοσμος δηλαδη τι ειναι??Σαν τον δενδροποταμο και τον αντιμετωπιζουν ετσι σε θεματα συγκοινωνιας??Γιατι δεν βαζουν καλα οχηματα??υπαρχει λογος??

Εδώ στα διαβατά που όλοι ξέρουμε τι περιοχή είναι την αντιμετωπίζουν καλά και με το παραπάνω σε θέματα συγκοινωνιακά σε λίγο και στον δεδροπόταμο θα βάλλουν και εκεί καλά οχήματα


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - Giannis B10M - 25-03-2013

(25-03-2013, 05:30 PM)GiannisB Έγραψε: Πως θα σου φαινότανε να πάνε στο 5,6,7 να έχουν ακόμη αλέκους; Φιλικά πάντα





Τα b9LA του 5 για Σταυρούπολη πήγαιναν άρα στο 32 έπρεπε να μπουν



Εδώ στα διαβατά που όλοι ξέρουμε τι περιοχή είναι την αντιμετωπίζουν καλά και με το παραπάνω σε θέματα συγκοινωνιακά σε λίγο και στον δεδροπόταμο θα βάλλουν και εκεί καλά οχήματα

ρωτας εμενα αν ειχε αλεκους και αν θα με πειραζε?προσωπικα εμενα καθολου και αν θες την αποψη μου ο κοσμος ετσι οπως δεν σεβονται τα οχηματα δεινοσαυρους επρεπε να ειχαμε ακομα και πολυ τους ειναι.εχεις δει καθολου πως καθονται?με τα ποδια πανω στα καθισματα,τα βαφουν με τους μαρκαδορους,κλεβουν χειρολαβες,τα σφυρακια.Θα μου πεις οτι αυτα τα κανουν οι πιτσιρικαδες και τι φταιει ο αλλος κοσμος και εγω θα σου πω οτι ολοι εχουν ευθυνη αφου τα βλεπουν και δεν κουβεντα(σου λεει τι με νοιαζει εμενα δικο μου ειναι?)ασε που μπαινουν μεσα και τρωνε και πινουν και πεταν τα σκουπιδια κατω και με τα σε λενε (δεν τα καθαριζεται εδω στον οασθ?μονο το εισητηριο ξερεται να ανεβαζεται)αυτα και αλλα πολλα ειναι γι αυτο δεινοσαυροι και πολυ ειναι,θελετε και citaro


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - george-oasth - 26-03-2013

(25-03-2013, 10:38 PM)Giannis B10M Έγραψε: ρωτας εμενα αν ειχε αλεκους και αν θα με πειραζε?προσωπικα εμενα καθολου και αν θες την αποψη μου ο κοσμος ετσι οπως δεν σεβονται τα οχηματα δεινοσαυρους επρεπε να ειχαμε ακομα και πολυ τους ειναι.εχεις δει καθολου πως καθονται?με τα ποδια πανω στα καθισματα,τα βαφουν με τους μαρκαδορους,κλεβουν χειρολαβες,τα σφυρακια.Θα μου πεις οτι αυτα τα κανουν οι πιτσιρικαδες και τι φταιει ο αλλος κοσμος και εγω θα σου πω οτι ολοι εχουν ευθυνη αφου τα βλεπουν και δεν κουβεντα(σου λεει τι με νοιαζει εμενα δικο μου ειναι?)ασε που μπαινουν μεσα και τρωνε και πινουν και πεταν τα σκουπιδια κατω και με τα σε λενε (δεν τα καθαριζεται εδω στον οασθ?μονο το εισητηριο ξερεται να ανεβαζεται)αυτα και αλλα πολλα ειναι γι αυτο δεινοσαυροι και πολυ ειναι,θελετε και citaro
Με αυτα που γραφεις αναφερεσαι συγκεκριμενα σε καποια γραμμη;


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - GiannisB - 26-03-2013

θέλουν μεγάλη προσοχή να φανταστείς στα 900αρια citaro στην γαλαρία γραμμένα είναι με μαρκαδόρο αν είναι ποτέ δυνατόν.

Τώρα με αυτά τα μέτρα του ΟΑΣΘ από την πρώτη πόρτα η είσοδος δεν θα μπαίνει όποιος και όποιος θα περιοριστούν τα γραψίματα αλλά και να στα καρφώσουν άλλοι επιβάτες το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο θα το σκάνε όλοι μαζί φταίμε

Αλλά αυτά συνηθώς γίνονται πίσω πάντα είναι δύσκολο μέχρι να το πεις φύγανε


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - Giannis B10M - 26-03-2013

(26-03-2013, 12:07 AM)george-oasth Έγραψε: Με αυτα που γραφεις αναφερεσαι συγκεκριμενα σε καποια γραμμη;

γενικα μιλαω,σε ολες τις γραμμες γινονται αυτα.


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - george-oasth - 26-03-2013

Ενταξει αλλα δεν εξεταζουμε αυτο(φυσικα ειναι και αυτο που λες συμφωνω)...
Ακομα και στα citelis του 54 εχουν γραψει σε καποιες θεσεις χωρες ξενες στις οποιες ανηκουν αυτοι που τα γραφουν...και απο κατω,βριζουν την Ελλαδα...


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - damin26 - 27-03-2013

Σε όχημα του 83 (στο 514 νομίζω) από την μεριά του οδηγού εγραψαν κάτι με μαύρο σπρέι σε όλο το μήκος του λεωφορείου. Βέβαια το προσωπικό του ΟΑΣΘ έκανε προσπάθεια να το σβήσει, αλλά και πάλι φαίνεται ότι ήταν κάτι γραμμένο εκεί.
Δυστυχώς τον χουλιγκανισμό από μερικά άτομα δεν μπορούμε να τον αποφύγουμε με τίποτα, σε όποιες γραμμές κι αν μπούν τα καινούρια λεωφορεία.


RE: Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές - GiannisB - 27-03-2013

Ναι άλλα στο 9,51,54 παραγίνεται το κακό και συνήθως αυτοί που γράφουν το μεγαλύτερο ποσοστό δεν πληρώνει εισιτήριο τουλάχιστον με τα νέα μέτρα από την μπροστινή πόρτα είσοδος αυτά πιστεύω θα περιοριστούν δεν θα μπαίνει όποιος και όποιος μέσα στο λεωφορείο