Leoforeia.gr | Forum
Αστικό ΚΤΕΛ Πατρών - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Leoforeia.gr | Forum (https://leoforeia.gr/forum)
+-- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Συζήτηση: Αστικές Συγκοινωνίες Άλλων Πόλεων (https://leoforeia.gr/forum/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Θέμα: Αστικό ΚΤΕΛ Πατρών (/showthread.php?tid=186)



Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - Marios mersedes - 04-03-2018

Την έχω και εγώ αυτή την εφαρμογή. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει να μπω στην σιταρονταλίκα Νο116.


Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 05-03-2018

Σήμερα κυκλοφορούσε η νέα σιταρονταλίκα η οποία και φωτογραφήθηκε και ανέβηκε στη gallery.. Κυκλοφορούσαν αρκετές νταλίκες. Αύριο λόγω 24ωρης απεργίας στον ΟΣΕ, εκτιμώ οτι θα κυκλοφορήσουν σχεδόν όλες..


Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - Marios mersedes - 05-03-2018

Έψαξα στην gallery αλλά δεν την βρήκα αυτή τη φωτογραφία με την σιταρονταλίκα.


RE: Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 05-03-2018

(05-03-2018, 08:30 PM)Marios mersedes Έγραψε: Έψαξα στην gallery αλλά δεν την βρήκα αυτή τη φωτογραφία με την σιταρονταλίκα.
Θα πρέπει πρώτα να εγκριθεί από τους διαχειριστές..Αυτοί είναι οι κανόνες.. Λίγο υπομονή


RE: Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 15-03-2018

Τελικά η τελευταία σιταρονταλίκα δεν έχει αριθμό παρμπρίζ Νο116 αλλά Νο117. Μπήκε ένας φίλος μου σήμερα και μου είπε οτι το ακυρωτικό έγραφε 117. Πιθανόν το Νο116 είναι το 12μετρο σιτάρο που δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει


Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - Marios mersedes - 15-03-2018

Πιστεύω ότι ο λόγος που δεν έχει κυκλοφορήσει το 12μετρο σιτάρο είναι γιατί ακόμα κυκλοφορεί το Αλεξανδράκι Νο3. Αλήθεια με το 2ο 12μετρο σιτάρο που θεάθηκε πιο πρόσφατα τι γίνεται?


RE: Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 15-03-2018

(15-03-2018, 03:49 PM)Marios mersedes Έγραψε: Πιστεύω ότι ο λόγος που δεν έχει κυκλοφορήσει το 12μετρο σιτάρο είναι γιατί ακόμα κυκλοφορεί το Αλεξανδράκι Νο3. Αλήθεια με το 2ο 12μετρο σιτάρο που θεάθηκε πιο πρόσφατα τι γίνεται?
Δεν μπορεί να ισχύει πλέον αυτό αφού το ακυρωτικό της σιταρονταλίκας εγραφε 117 και όχι 116.. Το 116 είναι το 12μετρο σιτάρο που δεν έχει βγει ακόμα.. Εκτός και βάλανε στη σιταρονταλίκα λάθος ακυρωτικό.. Μου έχει τύχει σε συγκεκριμένο αριθμό παρμπρίζ το ακυρωτικό να είναι από άλλο όχημα


RE: Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 16-03-2018

Μου μετεφεραν οτι θεάθηκε και άλλη νταλικα με αριθμο κυκλοφορίας ΑΖΗ-9ΧΧΧ πιο παλιο μοντελο απο σιταρο.. Πουληθηκε απο κανένα αλλο αστικό ΚΤΕΛ καμία νταλίκα και τη μάζεψαν στην Πάτρα; Δεν έχει ακόμα παρμπριζ..


RE: Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - patrinos - 17-03-2018

Έπειτα απο "καταδρομική" στα 2 αμαξοστάσια δεν θεάθηκε η λεγομένη νεα νταλίκα.. Η πληροφορία ήταν εσφαλμένη. Στο αμαξοστάσιο της ΕΑΛΠ επέστρεψαν 3 νταλίκες 37,77 και 91 ενω στο βενζινάδικο αλλά ουτε και στην ΕΑΛΠ δεν υπήρχε το 12μετρο σιτάρο. Ωστόσο υπήρχε ενα 12μετρο σιτάρο κρυμμένο απο ΜΑΝ και Μερσεντές.. Αν αυτό είναι άλλο τοτε το σιταρο που εχει πάρει αριθμό κυκλοφορίας απο το Νοέμβρη πρεπει να έχει βγει.. Δεν υπάρχει κανένα κομμένος Αλέκος και Αλεξανδράκι..


Αστικά Λεωφορεία Πάτρας - Σχολιασμός Στόλου - Marios mersedes - 17-03-2018

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν τώρα τελευταία στο αστικό κτελ Πάτρας. Στη γραμμή 6 ναι μεν έχουν αυξηθεί πάλι οι νταλίκες σε κάποιο βαθμό αλλά εξακολουθούν να κυκλοφορούν και 12μετρα. Στη γραμμή του Καστελλοκαμπου σήμερα είδα το Αλεξανδράκι Νο3. Το νέο 12μετρο σιταρο αν έχει βγει στην κυκλοφορία τότε μπορεί είτε να έγινε επέκταση στόλου στα 12μετρα είτε να αντικαταστήσει κάποιο Αλεξανδράκι που θα κόψουν όταν λήξει η ασφάλεια του.