Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Παλιό forum
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Καλησπέρα,
Είμαι σχετικά "νέος" στο forum (γράφτηκα πριν από περίπου δύο χρόνια). Σε αυτό το διάστημα έχω συναντήσει σε διάφορες δημοσιεύσεις αναφορές σε κάποιο παλιό forum. Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ κάπου να βρω συζητήσεις αυτού του παλιού forum, μιας και ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για την συγκοινωνιακή κατάσταση της Αθήνας εκείνης της περιόδου?
(14-01-2023, 12:18 AM)argy Έγραψε: [ -> ]Καλησπέρα,
Είμαι σχετικά "νέος" στο forum (γράφτηκα πριν από περίπου δύο χρόνια). Σε αυτό το διάστημα έχω συναντήσει σε διάφορες δημοσιεύσεις αναφορές σε κάποιο παλιό forum. Γνωρίζει κανείς εάν μπορώ κάπου να βρω συζητήσεις αυτού του παλιού forum, μιας και ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για την συγκοινωνιακή κατάσταση της Αθήνας εκείνης της περιόδου?

Το παλιό forum δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο. Εάν έχεις απορίες σχετικά με γραμμές, οχήματα και καταστάσεις της εποχής εκείνης, μπορείς να ρωτήσεις στα υπάρχοντα topics. Υπάρχουν αρκετά μέλη που γνωρίζουν και θα σου απαντήσουν με μεγάλη χαρά!
(14-01-2023, 01:02 PM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Το παλιό forum δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο. Εάν έχεις απορίες σχετικά με γραμμές, οχήματα και καταστάσεις της εποχής εκείνης, μπορείς να ρωτήσεις στα υπάρχοντα topics. Υπάρχουν αρκετά μέλη που γνωρίζουν και θα σου απαντήσουν με μεγάλη χαρά!
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. 
Δεν έχω απορίες σχετικά με συγκεκριμένες γραμμές, αλλά περισσότερο ενδιαφέρομαι για την  γενικότερη εικόνα των συγκοινωνιών εκείνη την εποχή. Αντλω πληροφορίες από δημοσιευσεις-σεντονια που είχαν δημοσιευτεί τις πρώτες μέρες του νέου φόρουμ (π.χ. καταλόγους γραμμών ανά αμαξοστασιο) για κάποιες από τις οποίες έχει αναφερθεί ότι αποτελούν αντιγραφές δημοσιεύσεων από το παλιό φόρουμ. Με την πάροδο του χρόνου ωστόσο οι δημοσιεύσεις αυτές έχουν υποστεί επεξεργασία προκειμένου να λαμβάνουν υπόψη μεταγενεστερες αλλαγες του δικτύου. Ηλπιζα λοιπόν πως αν υπήρχε πρόσβαση στο παλιό φόρουμ θα μπορούσα να βρω την αρχική μορφή εκείνων των δημοσιεύσεων.

Ευχαριστω και πάλι για τον χρόνο που διέθεσες προκειμένου να μου απαντήσεις.